Finałowy odcinek "Kuchennych rewolucji" obfitował w emocje. Magda Gessler nie miała lekko

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje"
Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje"
Źródło: Player
W ostatnim odcinku 28. sezonu "Kuchennych Rewolucji" nie zabrakło emocji. Magda Gessler przybyła do Suwałk, aby przeprowadzić metamorfozę restauracji "Fresco", którą prowadzi Tatiana. Po tragicznym wypadku jej partnera lokal przez pewien czas pozostawał zamknięty, a po ponownym otwarciu borykał się z brakiem klientów. Po przyjeździe Magdy Gessler restauracja miała wreszcie szansę na nowe życie.

"Kuchenne rewolucje" przywędrowały tym razem do Suwałk, gdzie ku upadkowi chyli się lokal "Fresco". Prowadzą go Tatiana i jej rodzina. Czy rewolucja pod okiem Magdy Gessler się udała?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

IMPREZATVN_GESSLER
Magda Gessler z ekscytacją o nowym sezonie "Kuchennych rewolucji"

"Kuchenne rewolucje 28" – "Fresco" w Suwałkach

W finałowym 13. odcinku 28. sezonu programu "Kuchenne rewolucje" Magda Gessler znalazła się w malowniczych Suwałkach, położonych na pięknym pojezierzu. Tam 25-letnia Tatiana prowadzi hostel i restaurację w jednym. Jeszcze rok wcześniej lokal "Fresco" stał pusty.

Młoda właścicielka zamknęła go po tragicznym wypadku partnera. Jednak przy wsparciu mamy i siostry Tatiana zdecydowała się na ponowne otwarcie. Niestety rodzinny interes nie przynosił spodziewanych zysków. Panie postawiły na obiady domowe, ale klienci rzadko odwiedzali restaurację, która, mimo dogodnej lokalizacji w centrum, miała dużą konkurencję.

Mama Tatiany, pełniąca rolę szefowej kuchni, zaczynała tracić pewność siebie, a sama Tatiana, bez pomysłu na lokal, doświadczenia w gastronomii i entuzjazmu do gotowania, rozważała zamknięcie restauracji. W obliczu tych trudności postanowiły poprosić o pomoc Magdę Gessler, która miała przeprowadzić rewolucję w ich lokalu.

"Kuchenne rewolucje 28". "Fresco" w Suwałkach – metamorfoza

Magda Gessler po przybyciu na miejsce od razu zauważyła, że problemem nie jest jedynie brak klientów, ale także brak spójnej wizji i entuzjazmu w zarządzaniu lokalem. Niestety musiała skrytykować Tatianę, która zaopatrywała kuchnię w produkty bardzo złej jakości. Przez to smak dań odbiegał mocno od ideału.

Podczas rewolucji Magda Gessler skupiła się na wprowadzeniu nowych, atrakcyjnych dań, które miały przyciągnąć mieszkańców Suwałk i turystów. Restauratorka postawiła na potrawy kuchni wileńskiej. Informacja o zmianach wywołała falę negatywnych emocji. Mama Tatiany bardzo obawiała się, czy sprosta wyzwaniu. Magda Gessler musiała przekonać ją, że wie, co robi i wierzy w kucharki.

Magda Gessler zaproponowała również zmiany w wystroju, aby stworzyć ciepłą, domową atmosferę. W restauracji zagościły litewskie barwy i motyw pszczoły. Restauracja "Fresco" nazywa się obecnie "Wilniuk".

Kulminacją odcinka była uroczysta kolacja, na którą zaproszono mieszkańców miasta. Nowe menu, składające się z regionalnych specjałów, zostało bardzo dobrze przyjęte przez gości. Tatiana zobaczyła światełko w tunelu dla swojego biznesu.

"Kuchenne rewolucje 28". "Fresco" w Suwałkach – dalsze losy

Po rewolucji lokal "Fresco" zyskał nową nazwę i wizerunek, a przede wszystkim nowych klientów, którzy docenili zarówno smak potraw, jak i gościnność personelu. Mama Tatiany odzyskała wiarę we własne umiejętności i z radością powróciła do gotowania, a Tatiana z nową energią i pomysłami zaczęła zarządzać restauracją, widząc jej potencjał i przyszłość w jasnych barwach.

W menu Magdy Gessler znalazły się następujące dania:

 • Tarta litewska śmietanowo-serowa, litewski ser dziugas - 28 zł
  • Dziki rosół z grzybami leśnymi - 22 zł
   • Kołduny z baraniną podane na maśle - 26zł
    • Dziki gulasz podany z kluskami śląskimi i buraczkami - 79 zł
     • Lody z koglem moglem, ajerkoniakiem i sekaczem - 26 zł

      Magda Gessler po powrocie do restauracji "Wilniuk" ponownie skosztowała swoich dań. Werdykt mógł być tylko jeden. Lokal pozytywnie przeszedł rewolucję i uzyskał rekomendację restauratorki. Tatiana i jej rodzina cieszyli się, że w końcu mają restaurację z prawdziwego zdarzenia i to na wysokim poziomie.

      "Ta przemiana wydaje się to nierealna, ale smaki jak najbardziej prawdziwe" - skwitowała Magda Gessler.

      "Kuchenne rewolucje"  – 28. sezon programu – kiedy i gdzie oglądać?

      Magda Gessler już po raz 28. wyruszyła w podróż po kraju, aby nieść ratunek upadającym restauracjom. "Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

      "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
      "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
      "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
      "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
      "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
      +9
      Zobacz galerię

      Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

      Czytaj też:

      Autor: Kamila Jamrożek

      Źródło zdjęcia głównego: Player

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości