Wydarzenia

Gwiazdy na premierze "Apokawixy". Metamorfoza Sebastiana Fabijańskiego

Wydarzenia

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Sebastian Fabijański oraz Edyta i Cezary Pazurowie na premierze filmu "Apokawixa"

Na uroczystej premierze "Apokawixy" pojawiło się sporo gwiazd. Przed kamerą "Co Za Tydzień" wystąpił m.in. Sebastian Fabijański i Cezary Pazura. Nowy film Xawerego Żuławskiego już podczas Festiwalu w Gdyni otrzymał statuetkę "Złotego pazura" za odwagę w formie i treści. Produkcja dostępna jest już w kinach.

"Apokawixa" opowiada o grupie maturzystów, którzy postanowili zorganizować nad morzem "melanż życia". Impreza wymyka im się spod kontroli. Podczas zabawy mają miejsce tajemnicze zjawiska, np. pierwsze od tysiąca lat całkowite zaćmienie słońca. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie. 

Premiera filmu "Apokawixa". Sebastian Fabijański i Cezary Pazura o swoich rolach
Premiera filmu "Apokawixa". Sebastian Fabijański i Cezary Pazura o swoich rolach Źródło: "Co Za Tydzień"

"Apokawixa". Sebastian Fabijański i Cezary Pazura o swoich rolach

Sebastian Fabijański to odtwórca roli Pana Blitza, czyli samowystarczalnego odludka. Aktor zapewnił, że film dostarczy widzom rozrywki na najwyższym poziomie.

- Efekt mnie nie zaskoczył, ponieważ wiedziałem, że to będzie odjechany film i będzie miał ten pazur, który mieć powinno dzisiaj kino rozrywkowe - stwierdził.

Na planie aktorzy oddają się w ręce charakteryzatorów. Jednak w tym przypadku Sebastian Fabijański sam chciał nadać charakter swojej postaci.

- Ja sobie sam te tatuaże wymyśliłem, sam sobie je również namalowałem, sam też obcinałem włosy, żeby to miało hand made'owy charakter [...] Bo to jest facet z lasu, facet, który mieszka w jurcie. Zrezygnował z konsumpcjonizmu i uznał, że jego życie jest gdzie indziej - opowiedział o swojej roli.

Na premierze pojawił się też Cezary Pazura z żoną. Aktor zagrał strażnika, który usiłuje pilnować porządku. Gwiazdor przyznał, że był to dla niego intrygujący projekt.

- Powiem szczerze, że doświadczenie w tym wypadku miało niewielkie znaczenie, dlatego właśnie, że scenariusz jest tak przewrotny i zaskakujący, że trzeba było uważnie słuchać reżysera, wykonywać jego polecenia. Do końca było dla mnie tajemnicą, jak on to wszystko poskleja i w jakim sosie ugotuje tę potrawę, która miała wiele elementów, które się dały ze sobą pomieszać - dodał Cezary Pazura.

Alicja Wieniawa-Narkiewicz i Mikołaj Kubacki. Młodzi aktorzy zrobili wrażenie

Główni bohaterowie filmu to młodzi ludzie, których zagrali zdolni aktorzy. Reżyserka castingu Marta Kownacka otrzymała nagrodę w Gdyni za ten wybór.

Mikołaj Kubacki gra dziedzica fortuny, ale jego szkolni koledzy pochodzą z różnych środowisk. Młody artysta jest wdzięczny za to, że jego talent został doceniony przez twórców filmu.

- Oni odważyli się zaufać nam, młodym aktorom, którzy są nieznani, są zróżnicowani — i pod względem charakteru i aparycji. To jest duże bogactwo w tym filmie - słyszymy podczas wywiadu.

Alicja Wieniawa-Narkiewicz cieszy się, że przyszło jej grać oryginalną bohaterkę.

- Tola jest "alternatywką", jest emo, jest trochę mroczna, ale ma trochę uroku w sobie. Jest wrażliwa, jest bardzo delikatna, jest troszkę skryta, trochę nieśmiała, ale jest ten urok i nieco inne spojrzenie na świat. Może trochę stroni od ludzi… fascynuje ją to, co inne - powiedziała o swojej postaci siostra Julii Wieniawy.

Kim jest Xawery Żuławski? Kariera i relacje z rodzicami

Xawery Żuławski to reżyser, scenarzysta i aktor. Jest synem aktorki Małgorzaty Braunek i reżysera Andrzeja Żuławskiego oraz przyrodnim bratem aktorki Oriny Krajewskiej. Ma dwoje dzieci z aktorką Marią Strzelecką, którą widzowie mogli zobaczyć na dużym ekranie w filmie "Wojna polsko-ruska", który wyreżyserował jej partner. Oprócz wspomnianego obrazu Xawery Żuławski odpowiadał za reżyserię "Mowy ptaków". Film powstał na podstawie scenariusza zmarłego już wtedy Andrzeja Żuławskiego. W roli głównej wystąpił Sebastian Fabijański. Xawery Żuławski odpowiada również za reżyserię kilku odcinków serialu "Prawo Agaty" oraz pierwszej serii "Diagnozy".

Po rozstaniu rodziców wychowywał się w domu matki, ale jako kilkunastolatek wyjechał do Paryża, gdzie mieszkał i tworzył jego ojciec. 

Zawsze wiedziałem, że mój ojciec to jest ktoś i że moja matka to jest ktoś. Że są artystami, że się wyróżniają, że są kompletnie inni, że prowadzą inny tryb życia niż większość ludzi naokoło. Poczucie, że moja matka jest gwiazdą filmu, wyssałem z jej mlekiem. Wielcy rodzice byli jakby z nadania. W takiej konstelacji się urodziłem i traktowałem to normalnie. Normalnie też odkrywałem wszystkie za i przeciw – apanaże, bycie nieanonimowym w pewnym sensie, nawet z racji nazwiska, a jeszcze imię Xawery i to, że w szkole jestem ostatni na liście. Za komuny nikt nie nazywał się Xawery i to jeszcze przez X, więc wiele razy byłem Sewerynem Krajewskim wyśmiewanym przez nauczycielki itd. Xawerego wymyślił tata, dzisiaj to jest bardzo fajne imię, kiedyś bardzo trudne

Xawery Żuławski ze swoim ojcem Andrzejem Żuławskim 2009 rok Źródło: Mwmedia

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości