Gwiazdy

Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarżony o szantażowanie piłkarza

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
rmf24.pl, PAP
Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarżony o szantażowanie piłkarza

Cezary K., były menadżer piłkarza Roberta Lewandowskiego, został oskarżony o szantażowanie oraz ujawnienie tajemnicy zawodowej. W środę (18 maja) prokuratora skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście.

Anna i Robert Lewandowscy są małżeństwem od 2013 roku. Słynny piłkarz i bizneswoman to jedna z najgorętszych par polskiego show-biznesu. W 2018 roku drogi menadżera Cezarego K. oraz Roberta Lewandowskiego się rozeszły. Jednak to nie był koniec. W latach 2019-2020 były współpracownik miał szantażować piłkarza, grożąc mu rozpowszechnieniem informacji o "rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego" - podaje za PAP-em serwis rmf24.pl. Aby zapobiec upublicznieniu dokumentów, Robert Lewandowski musiałby zapłacić 20 mln euro na rzecz byłego menadżera.

Cezary K. oskarżony o ujawnienie tajemnicy

Z tego powodu mężczyzna został oskarżony o szantażowanie piłkarza. Co więcej, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś poinformował, że były menadżer przekazał zagranicznemu dziennikarzowi informacje, które zdobył w trakcie realizowania obowiązków zawodowych.

"Zgodnie z drugim z zarzutów zawartych w akcie oskarżenia Cezary K. od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca" - powiedział rzecznik.

Śledztwo wykazało, że Cezary K. miał za pośrednictwem poczty elektronicznej przesłać dziennikarzowi treści dotyczące m.in. kontraktów reklamowych podpisywanych przez Roberta Lewandowskiego oraz umów podpisywanych z klubami piłkarskimi.

"Wobec Cezarego K., któremu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, aktualnie są stosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi" - powiedział Marcin Saduś.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Robert Lewandowski - kariera, rodzina

Robert Lewandowski jest uznawany za najlepszego polskiego piłkarza. Urodził się w 1988 roku w Warszawie i tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Grał w takich klubach jak Znicz Pruszków, Lech Poznań i Borussia Dortmund. Aktualnie jest zawodnikiem Bayern Monachium, w którego barwach pobił kilka rekordów strzeleckich. Prywatnie jest mężem Anny Lewandowskiej - trenerki personalnej i mistrzyni karate. Para doczekała się dwóch córek: Klary i Laury.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: rmf24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości