Céline Dion otwarcie o codzienności w chorobie. Czy powróci na scenę?

Céline Dion
Céline Dion
Źródło: Getty Images
Céline Dion od wielu miesięcy boryka się z chorobą. Media z uwagą śledzą doniesienia na temat artystki, która niedawno pokazała się publicznie podczas gali rozdania Grammy. Wokalistka została gwiazdą najnowszego wydania "Vogue France". W rozmowie z magazynem opowiedziała o tym, jak w ostatnim czasie wygląda jej życie.

Céline Dion jest jedną z najlepszych wokalistek na świecie, właścicielką najbardziej charakterystycznego wokalu. Od lat cieszy się ogromną popularnością, a jej koncerty to prawdziwa gratka dla fanów w każdym zakątku świata. Niestety w grudniu 2022 roku media obiegła informacja o pogarszającym się stanie zdrowia wokalistki. Céline Dion zmaga się z rzadkim zaburzeniem neurologicznym zwanym zespołem sztywnego człowieka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Anna Wyszkoni śpiewa utwory Marka Jackowskiego
Źródło: "Co Za Tydzień"

Céline Dion opowiedziała o swojej codzienności

Ogromna popularność Céline Dion sprawia, że fani z zapartym tchem śledzą doniesienia na temat artystki. A te swego czasu nie napawały optymizmem. Céline Dion miała mieć problemy z panowaniem nad mięśniami, o czym pod koniec 2023 roku poinformowała jej siostra. Wówczas zakładano, że wokalistka nigdy więcej nie zaśpiewa, mając problem również z kontrolowaniem strun głosowych.

Toteż gdy Céline Dion pojawiła się na gali rozdania Grammy, zrobiła furorę! Wokalistka wyszła na scenę w towarzystwie swojego najstarszego syna i przywitały ją owacje na stojąco! Dla zgromadzonych gości zobaczenie Céline Dion było sporym zaskoczeniem, a dla samej zainteresowanej widok klaszczących kolegów i koleżanek po fachu — bardzo wzruszający.

Też was kocham. Wyglądacie pięknie. Kiedy mówię, że cieszę się, że tu jestem, naprawdę mówię to z głębi serca. Ci, którzy mieli wystarczająco dużo szczęścia, aby być tutaj na rozdaniu nagród Grammy, nigdy nie mogą brać za pewnik ogromnej miłości i radości, jaką muzyka wnosi do naszego życia i ludzi na całym świecie
- powiedziała wówczas ze sceny.

Ten widok sprawił, że w sercach fanów wokalistki ponownie zaczęła tlić się nadzieja. Czy Céline Dion powróci na scenę, by zaśpiewać? W najnowszym wywiadzie gwiazda opowiedziała o swojej codzienności.

Céline Dion wraca na salony

Céline Dion przez długi czas nie pojawia się w przestrzeni publicznej i nie pokazywała się w mediach społecznościowych. W ostatnich tygodniach coraz częściej zabiera głos, a ostatnio nawet udzieliła wywiadu! Céline Dion została twarzą najnowszego numeru francuskiego "Vogue'a".

Wokalistka wyjawiła, że na ten moment czuje się całkiem dobrze, jednak wciąż musi o siebie dbać. Gwiazda została zapytana, w jaki sposób walczy z chorobą.

Nie pokonałam choroby, bo ona nadal we mnie siedzi i zawsze tak będzie. Mam nadzieję, że znajdziemy cud, sposób na wyleczenie tego za pomocą badań naukowych, ale na razie muszę nauczyć się z tym żyć. To ja, teraz z zespołem sztywnej osoby. Pięć dni w tygodniu poddaję się terapii sportowej, fizycznej i wokalnej. Pracuję nad palcami u rąk, kolanami, łydkami, palcami, śpiewem, głosem... [...] Na początku pytałam: dlaczego ja? Jak to się stało? Co ja zrobiłam? Czy to moja wina?
- powiedziała.

Gwiazda podkreśliła, że nie chce zamknąć się w domu. Stara się być aktywna na tyle, na ile pozwala jej stan zdrowia.

Z mojego punktu widzenia mam dwie możliwości. Albo trenuję jak sportowiec i pracuję bardzo ciężko, albo się wyłączam i to koniec, zostaję w domu, słucham swoich piosenek, stoję przed lustrem i śpiewam sobie
- dodała.

W wywiadzie musiało pojawić się pytanie o to, czy wokalistka kiedykolwiek wróci na scenę. Céline Dion przyznała, że nie wie.

"Od czterech lat mówię sobie, że nie wrócę, że jestem gotowa, że nie jestem gotowa… Nie mogę powiedzieć ci: tak, wrócę za cztery miesiące. Nie wiem... Moje ciało mi to powie. [...] Ale jest jedna rzecz, która nigdy się nie zatrzyma, a jest nią wola. To pasja. To sen. To determinacja. [...] Ludzie zawsze przychodzili zobaczyć, jak śpiewam. I to było dla mnie dowodem na to, że byłam i jestem prawdziwą piosenkarką. Jedno jest pewne, będę kochać to uczucie aż do śmierci" - dodała.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości