Jerzy Połomski nie żyje. Artysta miał 89 lat

Jerzy Połomski nie żyje
Jerzy Połomski nie żyje
Źródło: MwMedia
Jerzy Połomski nie żyje. O śmierci artysty poinformowała jego menadżerka Violetta Lewandowska. Wykonawca takich hitów jak: "Bo z dziewczynami" i "Cała sala śpiewa" mieszkał od zeszłego roku w Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie.

Jerzy Połomski ostatnio bardzo podupadł na zdrowiu. W czerwcu 2021 r. zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Ostatnie chwile spędził jednak w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

Jerzy Połomski nie żyje – przyczyna śmierci

Fani artysty z wielkim smutkiem przyjęli odejście legendy polskiej muzyki. W latach 60. i 70. Jerzy Połomski był jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistów, a jego piosenki nuciła cała Polska. Jego problemy ze zdrowiem zaczęły się w 2019 r. To właśnie wtedy z powodu problemów ze słuchem, artysta zawiesił działalność. Ostatnie miesiące spędził w Domu Artysty Weterana.

"Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury" - poinformowała PAP menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Jak podaje "Super Express" Jerzy Połomski trafił do szpitala w ubiegłym tygodniu. Jego stan był poważny, doszło do zainfekowania organizmu.

"Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu. Trudno mi teraz dokładnie powiedzieć" - powiedziała Violetta Lewandowska "Super Expressowi".

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Jerzy Połomski - kariera

Jerzy Połomski urodził się w 1933 r. w Radomiu. Tak naprawdę nazywał się Jerzy Pająk. Był artystą estradowym, piosenkarzem, a także aktorem, najczęściej obsadzanym w rolach dramatycznych. Początkowo nie doceniano jego talentu, ale wytrwale szkolił swój warsztat i wkrótce zajął drugie miejsce w konkursie Polskiego Radia na najwybitniejszego polskiego piosenkarza. Kolejne lata przyniosły sukcesy w Opolu. W 1970 r. zdobył 3. nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej za jego największy hit "Bo z dziewczynami".

Jerzy Połomski w swojej karierze muzycznej chętnie sięgał po przedwojenne utwory, takie jak "Ta ostatnia niedziela", "Kiedy znów zakwitną białe bzy" czy "Szkoda twoich łez". Teksty piosenek pisali dla niego wybitni artyści m.in. Wojciech Młynarski, Adam Kreczmar czy Agnieszka Osiecka. Śpiewał też covery zagranicznych przebojów takich jak "My dear Clementine" czy "House of the Rising Sun". Nazywano go nawet polskim Frankiem Sinatrą. Zawsze występował w peruce. Karierę artystyczną Jerzy Połomski zakończył w 2019 roku. Powodem były problemy ze słuchem.

Jerzy Połomski przed przeprowadzką do Skolimowa mieszkał w Warszawie na Mokotowie. Nigdy się nie ożenił.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: PAP, Super Express, Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: MwMedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości