Gwiazdy

Joanna Opozda o trudnych doświadczeniach po ciąży. "Mroczki przed oczami, ciągle bolała mnie głowa"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Joanna Opozda cierpiała na niedokrwistość

Joanna Opozda skierowała apel do swoich fanek. Opowiedziała, z czym musiała się mierzyć niedługo po porodzie Vincenta. Aktorka ma nadzieję, że kobiety będą czerpać z jej doświadczenia, by uniknąć podobnych problemów.

Joanna Opozda jest aktywną zawodowo aktorką, mamą na pełen etat i influencerką. Po porodzie dosyć szybko wróciła do pracy, a już na pewno - do fantastycznej sylwetki. Joanna Opozda stara się łączyć macierzyństwo z pracą, czego efekty pokazuje na swoim instagramowym profilu.

Joanna Opozda cierpiała na niedokrwistość

Joanna Opozda zauważyła, że dominującą częścią jej fanów są kobiety. To one najczęściej odwiedzają instagramowy profil samodzielnej mamy. W związku z tym Joanna Opozda zdecydowała, że raz na jakiś czas będzie zwracała się bezpośrednio do mam z dłuższym stażem, tych świeżo upieczonych oraz do kobiet w ciąży. Chce kierować do nich treści związane z ciążą, połogiem i wychowywaniem dziecka. Na pierwszy ogień poszedł temat niedokrwistości, z którą zmagała się niedługo po porodzie.

"Chciałabym podzielić się moją historią. Ja w samej ciąży nie miałam problemów z niedokrwistością, były niedobory żelaza, ale nie jakieś spektakularne. Dopiero jak urodziłam Vincenta, zaczęłam czuć się gorzej. Wiadomo kobieta, która rodzi i jest w połogu, jest niedospana, ma prawo źle się czuć, ale ja faktycznie miałam aż zawroty głowy, mroczki przed oczami, głowa ciągle mnie bolała. Non stop było mi zimno, miałam bardzo zimne dłonie i stopy. W końcu zrobiłam badania i okazało się, że cierpię na niedokrwistość" - powiedziała aktorka.

Joanna Opozda starała się samodzielnie zniwelować problem, jednak suplementy, które przyjmowała, przyniosły zupełnie odwrotny skutek. Wyniki były jeszcze gorsze, toteż zdecydowała się poprosić o pomoc. Dzięki wsparciu lekarza pokonała anemię i teraz chce podzielić się swoim doświadczeniem z innymi kobietami. Zaapelowała do żeńskiej części obserwatorów.

"Dbajcie o siebie, dziewczyny – nawet, jeśli macie malucha w domu i tego czasu dla siebie pozostaje niewiele. Jeśli widzicie, że wasza cera jest ziemista i blada, paznokcie i włosy przesuszone, obserwujecie osłabienie, bóle głowy, jesteście wrażliwe na zimno – działajcie. Nie bagatelizujcie objawów niedokrwistości, róbcie badania sprawdzające poziom żelaza w organizmie, a jego niedobory uzupełniajcie pod nadzorem lekarza, za pomocą leków – nie suplementów diety" - napisała na swoim instagramowym profilu.

Joanna Opozda bardzo źle przechodzi ciążę
Joanna Opozda bardzo źle przechodzi ciążę Joanna Opozda opowiedziała, jak czuje się w ciąży. Na kiedy zaplanowany jest poród? Źródło: Co za Tydzień

Joanna Opozda - kariera, życie prywatne

Joanna Opozda jest aktorką telewizyjną, której popularność przyniosły role w serialach. Celebrytka jest absolwentką wydziału aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W sierpniu aktorka wzięła ślub z Antonim Królikowskim, a już miesiąc później, we wrześniu 2021 roku, potwierdziła plotki na temat ciąży. Małżeństwo celebrytów nie przetrwało — rozpadło się niedługo przed narodzinami syna Vincenta. Od tamtej pory życie prywatne Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego jest w mediach odmieniane przez wszystkie przypadki. Niedawno nieporozumienie związane z chrzcinami syna wywołało nowy konflikt.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości