Julia Wróblewska opuściła ośrodek terapeutyczny. "Wiele do mnie dotarło". Jak się czuje?

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Julia Wróblewska zakończyła terapię w specjalistycznym ośrodku

Julia Wróblewska wróciła do domu po sześciomiesięcznej terapii w specjalistycznym ośrodku w Krakowie. 23-letnia aktorka opublikowała nowe zdjęcie i pokazała, jak się teraz czuje. Jak sama wyznała — terapia wiele ją nauczyła. Dowiedziała się o sobie wiele dobrych, ale i bolesnych rzeczy.

Julia Wróblewska zniknęła na jakiś czas z mediów społecznościowych. 12 listopada 2021 wyjechała do ośrodka terapeutycznego, w którym miała przebywać pół roku. Młoda gwiazda wróciła do domu tydzień temu, ale potrzebowała czasu, aby powiadomić fanów o swoim stanie.

Julia Wróblewska opuściła ośrodek terapeutyczny. Jak się teraz czuje?

Julia Wróblewska pokazała pierwsze zdjęcie po zakończeniu sześciomiesięcznej terapii. Na fotografii widzimy uśmiechniętą młodą dziewczynę. Gwiazda nie chciała szczegółowo opowiadać o samym leczeniu, ale dała znać, co zmieniło się w jej życiu.

"Czuję wiele zmian, wiele do mnie dotarło. Nie będę i nie chcę mówić o tym jak wyglądało leczenie z szacunku do prywatności mojej oraz innych, którzy byli tam ze mną. Mogę powiedzieć natomiast, że dowiedziałam się o sobie wiele rzeczy, tych dobrych i tych bolesnych, których wcześniej nie chciałam widzieć. Zrobiłam tyle, ile mogłam w tak krótkim czasie, ale widzę też, że zmiany są kruche i mam zamiar kontynuować terapię. Czuję się dużo lepiej. Mam więcej odwagi, by dbać o siebie i stawiać siebie na pierwszym miejscu" - opisała swoje uczucia na Instagramie.

Julia Wróblewska jest pełna nadziei, że jej życie wróci na właściwe tory. Przypomnijmy, że stała się rozpoznawalna w wieku ośmiu lat. Jej kariera nabrała tempa, ale w pewnym momencie aktorka musiała skupić się na swoim zdrowiu psychicznym.

"Zmieniła się też moja diagnoza, co obróciło moje myślenie do góry nogami, ale ją akceptuję. Teraz czas na to, by odkryć, kim jestem i czego chcę od życia, bo nigdy nie dałam sobie na to przestrzeni. Jeszcze sporo muszę się nauczyć. Myślę, że moja aktywność w mediach może się zmienić, nie do końca jeszcze wiem, jak chcę, by to wyglądało, ale będę przyglądać się moim uczuciom" - dodała.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Z jakim zaburzeniem zmaga się Julia Wróblewska?

Julia Wróblewska chciała edukować swoich fanów i opowiadać im o tym, jak dbać o zdrowie psychiczne. W jednym z postów na Instagramie wyjaśniła, z jakim zaburzeniem osobowości się zmaga.

"Cierpię na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu granicznego (Borderline- F60.31). Jestem zdiagnozowana od 3,5 roku i podjęłam się wtedy leczenia" - poinformowała swoich obserwatorów.

Aktorka podała kilka charakterystycznych objawów tego zaburzenia. Apelowała do fanów o to, aby zgłosili się do lekarza psychiatry, gdy odczuwają podobne stany. Są to m.in.

"Zaburzenia tożsamości: wyraźnie i uporczywie niestabilny obraz samego siebie lub poczucia własnego ja; impulsywność w co najmniej dwóch sferach, które są potencjalnie autodestrukcyjne (np. wydawanie pieniędzy, seks, nadużywanie substancji, lekkomyślne prowadzenie pojazdów, kompulsywne jedzenie); nawracające zachowania, gesty lub groźby samobójcze albo działania o charakterze samookaleczającym; niestabilność emocjonalna spowodowana wyraźnymi wahaniami nastroju (np. poważnym epizodycznym głębokim obniżeniem nastroju, drażliwością lub lękiem trwającymi zazwyczaj kilka godzin, rzadko dłużej niż kilka dni)" - podała aktorka na Instagramie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości