Gwiazdy

Martyna Wojciechowska o samobójstwach wśród nastolatków. Mówi o doświadczeniu córki

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Córka Martyny Wojciechowskiej chciała pomóc koleżance, która miała myśli samobójcze

Martyna Wojciechowska poruszyła temat samobójstw wśród nastolatków. Dziennikarka promuje ogólnopolski projekt "Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". Podróżniczka wyznała, że koleżanka jej córki zamierzała targnąć się na swoje życie. Marysia nie wiedziała, jak poradzić sobie z taką przytłaczającą informacją, a co najważniejsze pomóc rówieśniczce.

Martyna Wojciechowska w 2019 roku utworzyła Fundację UNAWEZA, która pomogła m.in. Kabuli - jej adoptowanej córce. W ramach kolejnych działań przyjrzała się problemowi samobójstw wśród nastolatków. Niestety jej córka Marysia miała z tym do czynienia. Została powiernicą koleżanki, która miała myśli samobójcze.

Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu
Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu Martyna Wojciechowska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swojej dorastającej córce. Okazuje się, że Marysia nie chce iść w ślady ani mamy, ani taty i ma całkiem inny pomysł na przyszłą karierę. Podróżniczka zaznaczyła, że dziewczynka nie zamierza też wchodzić w świat show-biznesu i chociaż otrzymuje dla niej propozycje do sesji zdjęciowych, wszystkie odrzuca.

Martyna Wojciechowska o trudnej sytuacji córki. "Szukałam pomocy"

Projekt "Młode głowy" promowany jest m.in. na TikToku. Martyna Wojciechowska podzieliła się z internautami historią, która spotkała jej córkę. Marysia nie wiedziała, jak pomóc koleżance. Dziennikarka chciała wesprzeć córkę i jej rówieśniczkę, ale odbiła się od systemu. Wtedy pomyślała o tym, że musi wziąć sprawy w swoje ręce.

Blisko dwa lata temu koleżanka mojej córki powiedziała jej, że zamierza popełnić samobójstwo i z mojej córki uczyniła swoją powiernicę. To był bardzo trudny czas. Wiedziałam, jak dramatyczna jest sytuacja tej dziewczynki. Co się musi dziać w głowie młodego człowieka, żeby chciał popełnić samobójstwo. Nie wiedziałam, jak pomóc mojej córce, która nie dźwigała tej odpowiedzialności. Odbiłam się od systemu. Szukałam pomocy i było to bardzo trudne. Wtedy zaczęłam drążyć ten temat. Zrozumiałam, że stan zdrowia psychicznego młodych ludzi jest alarmujący. A jako szefowa fundacji UNAWEZA postanowiłam działać i tak powstał projekt "Młode głowy" 

Martyna Wojciechowska o zdrowiu psychicznym. Jak chce pomóc nastolatkom?

Martyna Wojciechowska zachęca do udziału w bezpłatnym badaniu stanu psychicznego młodzieży w Polsce.

"Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w badaniu do końca roku, a jako rezultat, otrzymają m.in. wyniki i diagnozę swojej społeczności szkolnej. Głównym kanałem kampanii jest profil MŁODE GŁOWY na TikToku (@mlode_glowy), gdzie publikowane są treści edukacyjne, dotyczące zdrowia psychicznego, a także odbywają się dyżury ekspertów, odpowiadających na pytania użytkowników" - czytamy na oficjalnej stronie projektu.

Dziennikarka podkreśliła, jak ważny jest to dla niej projekt z uwagi również na kwestie prywatne.

Jako mama wiem, że stan psychiczny młodzieży w Polsce jest alarmujący. Jako założycielka Fundacji UNAWEZA chcę działać. Stworzyliśmy program badawczo – edukacyjny dla szkół, który będzie wspierać młodych ludzi. To pierwszy tego typu projekt na tak szeroką skalę

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości