Szymon Hołownia dołącza do WOŚP. Na licytację przekazał znaczący przedmiot

Szymon Hołownia
Szymon Hołownia
Źródło: MWMEDIA
Marszałek Szymon Hołownia postanowił dołączyć do licytacji WOŚP, przekazując przedmiot o dość haniebnej przeszłości. Okazuje się, że sławne barierki, które odgradzały przeciętnych obywateli od budynku sejmu, wcale nie zniknęły. A na pewno nie wszystkie...

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Kolejni przedstawiciele polskiej pop kultury przekazują na aukcję przedmioty i aktywności. W pomoc włączają się również politycy, w tym i ulubiony marszałek internautów, Szymon Hołownia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Aktorzy i reżyserka o sztuce "Proszę Państwa, Wyspiański umiera"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Politycy dołączają do WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowany pod hasłem "Płuca po pandemii". Co roku gwiazdy rywalizują ze sobą, starając się znaleźć kolejne wyjątkowe przedmioty na licytację. W ubiegłym roku Andrzej Grabowski postanowił zaoferować sprzątanie mieszkania lub domu dla osoby, która przekazałaby najwyższą kwotę na cele fundacji. Siatkarz Andrzej Wrona zorganizował przelot samolotem nad Warszawą. Kuba Wojewódzki z kolei dwa lata temu zlicytował sławne brązowe skórzane sofy, na których gościł w swoim programie wyjątkowe osobowości.

Tego typu inicjatywy zyskują coraz większą popularność, a do grona darczyńców dołączają również politycy. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zdecydowali się przekazać na rzecz WOŚP zestaw filiżanek oraz wieczorową suknię wyszywaną cekinami. Teraz czas na Szymona Hołownię.

Szymon Hołownia dołącza do WOŚP

Od czasu objęcia stanowiska Marszałka Sejmu, Szymon Hołownia zyskał sobie przychylność wyborców, którzy z zainteresowaniem śledzą także jego aktywność w mediach społecznościowych. W najnowszym wpisie poinformował, że chciałby wystawić na licytację WOŚP jedną z barierek, które przez lata stały przed Sejmem. Zaraz po objęciu funkcji Marszałka Sejmu, postanowił usunąć bariery z ul. Wiejskiej, co stało się przedmiotem wielu żartów. Tym razem ponownie udowodnił, że potrafi podejść do sytuacji z dystansem.

"O to właśnie chodzi, żeby władza nie była odgrodzona od obywateli. Tak jak było przez sześć lat, gdy tutaj w tym miejscu stały, non stop, świątek, piątek, barierki. One już na szczęście zniknęły. Wszystkie? Przekonajmy się" - zaczął Szymon Hołownia.

Okazuje się, że wcale nie wszystkie, bo jedna z barierek przysłuży się w końcu dobrej sprawie.

"Jedną barierkę zachowaliśmy. Mam nadzieję, że posłuży wam dobrze. Ta barierka jest do wylicytowania na mojej aukcji na tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wraz ze skromnym obiadem z marszałkiem rotacyjnym" - zapowiedział.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości