Znamy parę, która zawalczy w finale "Azja Express". Zaskoczeni?

Autor:
Dominika
Kowalewska
"Azja Express". Daria Ładocha

Przed nami ostatnia prosta! Finał "Azja Express" zbliża się wielkimi krokami. W 12. odcinku show nie zabrakło trudnych zadań, których celem było wyłonienie pierwszej finałowej pary. Kto zapewnił sobie miejsce i zawalczy o zwycięstwo w "Azja Express"?

Wyścig powoli dobiega końca. Uczestnicy "Azja Express" wyruszyli do ostatniego kraju znajdującego się na trasie przygody. Uzbekistan przywitał trzy pary w składzie: Reni Jusis i Remigiusz Dorawa, Angelika i Łukasz Trochonowiczowie (Andziaks i Luka) oraz Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć. W poprzednim odcinku z programem pożegnali się ulubieńcy widzów, czyli Dariusz i Adam Zdrójkowscy. Panowie walczyli dzielnie, jednak na metę dotarli jako ostatni.

Przeczytaj też: "Azja Express". Z programu odpadli ulubieńcy widzów. Polały się łzy

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"Azja Express". Adam Zdrójkowski o miłości
"Azja Express". Adam Zdrójkowski o miłości Adam Zdrójkowski w rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradza, czy sława ma wpływ na budowanie romantycznych relacji. Aktor od wielu lat żyje w blasku fleszy, toteż nie ukrywa, że ma to swoje konsekwencje, również te negatywne. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Azja Express". Co działo się w 12. odcinku?

Zanim jednak uczestnicy wyruszyli w dalszą drogę, Daria Ładocha musiała pozbawić niektórych ich amuletów. Kiedy Dariusz i Adam Zdrójkowscy odchodzili z programu, swoje zdobycze przekazali Paulinie Krupińskiej-Karpiel oraz Izabeli Połeć. Panowie nie mogli tego zrobić, bo nie wszystkie należały do nich. W jednym z poprzednich odcinków uczestnicy kradli sobie wzajemnie amulety, a po odpadnięciu jednej z par, pieniądze musiały wrócić do właścicieli. Tak oto Reni Jusis i Remigiusz Dorawa mogli ponownie stać się posiadaczami skradzionych przez rodzinę Zdrójkowskich skarbów.

Przeczytaj też: "Azja Express". Za nami odcinek 9. Konflikt w grupie i ekstremalne zmęczenie. Kto odpadł z programu?

Zmagania w Uzbekistanie rozpoczęły się na bezkresnej pustyni. Duety musiały pokonać ruchome piaski na... latającym dywanie, a w międzyczasie rozplątać węzeł gordyjski z jedwabnej nici. Ten, kto pierwszy wykona zadanie, mógł jako pierwszy odjechać, opuszczając pustynny krajobraz w przygotowanym transporcie. Na tym etapie wyścigu najszybsze okazały się Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć.

Również w tym odcinku nie zabrakło kryzysów. Ten tym razem dopadł Andziaks i Lukę, którzy zmagali się z problemami żołądkowymi. Te wyjątkowo dotkliwe były dla uczestniczki.

Kolejna misja w orientalnej Bukharze zaskoczyła pary. Zanim odnaleźli prowadzącą, ukrytą wśród malowniczych uliczek starego miasta, ich zadaniem było odszukanie w gąszczu pamiątek ozdobnych przedmiotów i przyniesienie ich do punktu kontrolnego gry. Po zameldowaniu się u Darii ruszyli dalej. Do ostatniej walki o amulet stanęli Reni Jusis i Remigiusz Dorawa oraz Paulina Krupińska-Karpiel i Izabela Połeć. Tym razem to duet żeński okazał się lepszy.

"Azja Express". Trudna noc w Uzbekistanie. Kto znalazł się w finale?

Uczestnicy musieli znaleźć pierwszy nocleg w Uzbekistanie, co nie należało do najłatwiejszych zadań. Tym bardziej że w podzięce pary musiały przeobrazić się w legendarnego Nasreddina Hodżę i odegrać przed swoimi gospodarzami scenki z jego barwnego życia.

Po kolejnych zadaniach przyszedł czas na ostatni fragment wyścigu. Misja w fabryce bawełny, rozłożona na kilka etapów wywoła bardzo dużo emocji. Kto dotarł na metę jako pierwszy? W ścisłym finale znaleźli się Angelika i Łukasz Trochonowiczowie (Andziaks i Luka). Pozostałe pary za tydzień zawalczą o ostatnie miejsce.

"Azja Express". Kiedy finał programu?

Premierowe odcinki nowego sezonu "Azja Express" można oglądać w soboty w TVN i Playerze o godzinie 20.00. Finał nowej edycji show już w sobotę 27 maja. Gwiazdy razem ze swoimi partnerkami i partnerami będą rywalizowały o główną wygraną. Trasa wyścigu prowadziła przez Turcję, Gruzję i Uzbekistan.

Wcześniej zapraszamy na specjalny odcinek "Milionerów" z udziałem gwiazd programu "Azja Express". Emisja 23 maja. Programy "Milionerzy" i "Azja Express" możesz oglądać w serwisach VOD.pl oraz Player.pl.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości