"Kuchenne rewolucje" w restauracji "Don Martinez" w Rybniku. "To nie Meksyk, to totalna ściema"

"Kuchenne rewolucje 28" odcinek 3
"Kuchenne rewolucje 28" odcinek 3
Źródło: Player
W 3. odcinku 28. sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła restaurację "Don Martinez" w Rybniku. Czy Ślązacy pokochali kuchnię meksykańską serwowaną w lokalu? Wygląda na to, że nie, bo lokal świeci pustkami. Na pomoc przychodzi słynna restauratorka. Czy knajpa przeszła test smaku i czystości?

"Kuchenne rewolucje" przywędrowały tym razem do Rybnika, gdzie od 4 lat restaurację prowadzi Renata. Przybycie sławnej restauratorki pokazało, w jak dramatycznym stanie znajduje się lokal. Czy metamorfoza pod okiem Magdy Gessler się udała?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

IMPREZATVN_GESSLER
Magda Gessler z ekscytacją o nowym sezonie "Kuchennych rewolucji"

"Kuchenne rewolucje 28" – "Don Martinez" w Rybniku

W 3. odcinku 28. sezonu programu "Kuchenne rewolucje" Magda Gessler wyruszyła do Rybnika, który jest stolicą Rybnickiego Okręgu Węglowego. Swój rozkwit przeżywał w czasie rewolucji przemysłowej. Na rewolucję – choć tym razem kuchenną – czekał tu "Don Martinez", lokal z kuchnią meksykańską.

Restaurację od 4 lat prowadzi Renata. Choć sama nigdy nie była w Meksyku, to na jednym wdechu wymieniała tamtejsze specjały: quesadilla, burrito, enchilada. Wszystkie można zjeść u niej i wszystkie – jak zapewnia Renata – są pyszne. Sęk w tym, że jej lokal odwiedza coraz mniej gości. Żeby ratować sytuację, właścicielka sprzedała nawet mieszkanie, ale pieniądze się rozeszły a w restauracji wciąż pustka… W tej sytuacji nie dziwi, że Renata chciała zamknąć "Don Martineza".

"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku – metamorfoza

Magda Gessler po wejściu do lokalu złożyła zamówienie na meksykańskie dania. Choć z Meksykiem nie miały one zbyt wiele wspólnego, to w smaku nie były najgorsze.

"Atrapa jedzenia"; "Golonka dobrze ugotowana, a śmierdzi knurem, jakby przed chwilą się jarał"; "To nie Meksyk, to totalna ściema" - komentowała restauratorka.

Kiedy sprawdziła czystość w kuchni, była w szoku, jak tam jest brudno. Potrzeba była ekipa sprzątająca, ale nawet i ona nie dała sobie rady z ogarnięciem zalegającego tłuszczu. Magda Gessler stwierdziła, że wszystkie zasady prowadzenia restauracji zostały złamane.

Właścicielka nadal nie wiedziała, jaka jest przyczyna jej niepowodzenia, ale podpowiedziała, że Magda Gessler może powinna porozmawiać z załogą… Znana restauratorka tak uczyniła. To, co odkrywa, wprawiło ją w prawdziwe osłupienie. Główną przyczyną problemów okazał się ciężki charakter szefowej, która jest arogancka i nie docenia pracowników.

Ostatecznie Magda Gessler postanowiła pomóc Renacie. Ogłosiła zmiany w lokalu, który teraz nazywa się "Szynk Siała Baba Mak". W knajpie zagościła kuchnia śląska. Kolorowe dekoracje dodały wnętrzu optymistycznego charakteru, a dekoracje nuty elegancji.

Zobacz galerię zdjęć:

"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku
"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku
"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku
"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku
"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku
+8
Zobacz galerię

"Kuchenne rewolucje 28". "Don Martinez" w Rybniku – dalsze losy

W menu Magdy Gessler w "Szynku Siała Baba Mak" znalazły się następujące potrawy:

 • Swojski krupniok z zapiekanym jabłkiem faszerowany miodem i musztardą - 26 zł
  • Krupnik na bogato z szarpaną wołowiną, suszonymi grzybami i żołądkami- 29 zł
   • Golonko w miodzie z ciapkapustą oraz makowymi kopytkami - 62 zł
    • Śląski kołocz z makiem z makowym parfait z bakaliami - 19 zł

     Po jakimś czasie Magda Gessler wróciła do "Szynku Siała Baba Mak", aby sprawdzić jakość zostawionych potraw. Niestety okazało się, nie smakują one tak, jak podczas rewolucyjnej kolacji. Krupnik nie przypominał zupy, tylko gulasz. Załoga poskarżyła się restauratorce, że wstydzi się podawać takie dania, na które skarżą się klienci. Magda Gessler nie przyjęła rewolucji. Poleciła właścicielce, aby usunęła się w cień i dała poprowadzić knajpę załodze.

     "Renata jest absolutnie odporna na wiedzę. Ja tego miejsca nie polecam" - podsumowała na koniec restauratorka.

     "Kuchenne rewolucje"  – 28. sezon programu – kiedy i gdzie oglądać?

     Magda Gessler już po raz 28. wyruszyła w podróż po kraju, aby nieść ratunek upadającym restauracjom. "Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

     "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
     "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
     "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
     "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
     "Kuchenne rewolucje". Sezon 28. Wiosna 2024
     +9
     Zobacz galerię

     Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

     Czytaj też:

     Autor: Kamila Jamrożek

     Źródło zdjęcia głównego: Player

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości