Programy

"Kuchenne rewolucje" w restauracji "Polski Nie-rząd". W menu "StraSZYDŁO po Małopolsku"

Programy

Magda Gessler w restuaracji "Polski Nie-rząd" w Sosnowcu

W 7. odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Sosnowiec i restaurację "Polski Nie-rząd". Miała być ona prześmiewczą odpowiedzią na sytuację polityczną w kraju. Jednak okazało się, że zabawnie nazwane dania nie przypadły do gustu Magdzie Gessler. Czy znana restauratorka pomoże właścicielowi lokalu?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler wskazuje właścicielom podupadających restauracji ich błędy i pomaga je naprawić. W 7. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Sosnowiec. Właściciel restauracji "Polski Nie-rząd" Patryk chciał dobrze, ale coś poszło nie tak. Czy Magda Gessler pomoże mu przyciągnąć klientów?

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Polski Nie-rząd" w Sosnowcu

Sosnowiec to niemal dwustutysięczne miasto w województwie śląskim w Zagłębiu Dąbrowskim będącym częścią zachodniej Małopolski. Nazwa miasta pochodzi od borów sosnowych porastających te tereny przed 1830 r.

"Kuchenne rewolucje" wracają do miasta po niedługiej przerwie. W grudniu ubiegłego roku Magda Gessler zmieniła restaurację "Okrąglak" w "Na Okrągło". Tym razem restauratorka zawitała do restauracji o nazwie "Polski Nie-Rząd". Co tam zastała?

Zobacz zwiastun 7. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 7 - Sosnowiec. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 7 - Sosnowiec. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w restauracji "Polski Nie-rząd" w Sosnowcu?

Niestety klienci szerokim łukiem omijają restaurację Patryka. Lokal ma dość specyficzną nazwę, która ma być wyrazem sprzeciwu wobec pandemicznych ograniczeń. Patryk jest przekonany, że nazwa, którą wymyślił - "Polski Nie-rząd", to strzał w dziesiątkę. Właściciel wymyślił też prześmiewcze menu. Rosół stał się "Zupą Pińcet plus", rolada wołowa z dodatkami "Obietnicą Kaczafiego". Znalazły się też takie dania, jak "Kordony Naczelnika", "Zioberko po Krakowsku" czy "StraSZYDŁO po Małopolsku" lub "Kotlet ByleJaki". W ramach restauracji działało również "Ministerstwo Promocji", które decydowało m.in. o wprowadzeniu rabatów.

A jak smakowały te dania? Według Magdy Gessler żadne nie obroniło się poza plackiem ziemniaczanym.

"Ten Nie-rząd powinien podać się do dymisji" - orzekła restauratorka.

Jak się okazuje nazwa lokalu to najmniejszy problem. Magda Gessler musi zmienić coś znacznie ważniejszego – nastawienie i złe nawyki właściciela.

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Polski Nie-rząd" w Sosnowcu zmieniła się w "Idziemy w góry"

Magda Gessler próbowała ustalić, kto odpowiada za okropny smak dań. Okazało się, że największym błędem kucharzy było korzystanie z gotowców.

"Nie mogę uwierzyć, że ty myślisz, że dobrze gotujesz, a wy mu mówicie, że to jest smaczne" - stwierdziła w rozmowie z kucharzem i właścicielami.

Magda Gessler postanowiła podjąć się rewolucji. Restauracji "Polski Nie-rząd" nadała zupełnie inny charakter.

"Będziemy mieć góralską knajpę. Wystrój będzie czerwono-czarny. Będzie dużo lamp stojących, świec. Czerwone obrusy, na to koronkowe serwety. W karcie będzie pieczeń barania, zupa barania i sałatka z oscypkiem" - powiedziała Magda Gessler.

Od czasu rewolucji restauracja nazywa się "Idziemy w góry". Jak oceniacie jej wygląd?

Odmieniona została także karta dań. Magda Gessler dodała nowe pozycje takie jak sałatka zagłębicy i górale, bandycka polewka (rosół barani) oraz baranina z bacówki peklowana w bejcy. Ponadto, w menu znajdziemy również tradycyjne dania z Zakopanego, w tym śledzia po góralsku, grillowanego łoscypka, smalec i sałatkę góralską.

Kolacja finałowa okazała się wielkim sukcesem. Goście docenili wysiłek właścicieli oraz kucharek. Prawdziwy test czekał jednak na załogę restauracji później, podczas kolejnej wizyty Magdy Gessler. Ostatecznie "Kuchenne Rewolucje" w bistro "Idziemy w góry" zostały zaliczona, a restauratorka stwierdziła, że dania są pyszne. 

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości