Programy

Rusza casting do "Mam Talent!". Sprawdź, jak i do kiedy się zgłosić do 14. edycji

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Mam Talent!". Prowadzący i jury

"Mam Talent!" zapoczątkował w polskiej telewizji erę programów typu talent show. Już wkrótce zobaczymy 14. edycję kultowego programu. Właśnie ruszył casting. Sprawdź, jak się zgłosić!

"Mam Talent!" to program, który daje ludziom możliwość zaprezentowania swoich talentów. Na scenie pojawiają się młode osoby, dzieci, ale też dorośli, którzy chcą pokazać swoje umiejętności jak np. taniec, śpiew, gimnastyka akrobacyjna, gra na dziwnych instrumentach itp. szerszej publiczności. Jak zostać uczestnikiem show?

"Mam Talent!" - casting do 14. edycji

W "Mam talent!" nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wiek czy zakres tematyczny. Uczestnik musi udowodnić, że ma talent i determinację, aby wygrać program. 

Nie zwlekaj i pokaż swój talent całej Polsce. Właśnie ruszył casting online. Wystarczy, że prześlesz nagranie z prezentacją swojego talentu oraz krótki filmik, w którym powiesz kilka słów o sobie.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zgłoś się do 14. edycji "Mam Talent!". Regulamin znajdziesz tutaj.

"Mam Talent!". Casting do 14. edycji
"Mam Talent!". Casting do 14. edycji

"Mam Talent!" – kto może się zgłosić do programu?

Do programu może zgłosić się każdy, kto chciałby pochwalić się swoim talentem, jak sama nazwa wskazuje. Najpierw odbywają się castingi wstępne, bez transmisji telewizyjnej, które pomagają we wstępnej selekcji, kto wystąpi na castingu właściwym przed jurorami. Średnio udział w castingach bierze około 4 tysięcy osób, z czego ok. 130 jury kwalifikuje do następnego etapu. Jurorzy głosują między sobą, jednak zasadą jest to, że musi być 2 jurorów na tak, by uczestnik zakwalifikował się do kolejnego etapu.

W programie pojawia się również tzw. czerwony krzyżyk – oznacza on, że juror nie chce dalej oglądać występu, gdy pozostali jurorzy również skorzystają z takiej możliwości, uczestnik kończy prezentację i schodzi ze sceny. Złoty przycisk zarezerwowany jest dla uczestników, którzy w wyjątkowy sposób zwrócą na siebie uwagę jurora i postanowi on dać im od razu przepustkę do półfinału. Każdy juror może raz skorzystać z takiego rozwiązania.

"Mam Talent!" – zasady programu

Po castingach 40 osób kwalifikuje się do półfinału. W 8-osobowych grupach rywalizują ze sobą o wejście do finału. Ich występy ocenia jury, ale to widzowie, wysyłając sms-y decyduje o losie uczestników. Osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, przechodzi do finału, natomiast jury wybiera drugą osobą spośród tych, które zdobyły 2. i 3. miejsce. 

W finale występuje 10 osób, po dwie z każdego półfinału. O tym, kto wygra, decydują widzowie. Finalista "Mam Talent!" otrzymuje czek na kwotę 300 000 zł. Wicemistrz otrzymuje czek w wysokości 100 000 zł. 

Mam Talent – nowy prowadzący i jury

We wrześniu 2021 r. mogliśmy ponownie oglądać program na antenie TVN po przerwie spowodowanej pandemią. Zmiany zaszły zarówno wśród prowadzących, jak i jury. Do Małgorzaty Foremniak i Agnieszki Chylińskiej dołączył Jan Kliment, tancerz. Z kolei zamiast Szymona Hołowni, u boku Marcina Prokopa wystąpił Michał Kempa, znany komik, ale także dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Oprócz Małgorzaty Foremniak i Agnieszki Chylińskiej, które są od początku trwania programu, w rolach jurorów wystąpili także: Augustin Egurrola (w siedmiu edycjach), Robert Kozyra (w dwóch edycjach) i Kuba Wojewódzki (w trzech edycjach).

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości