Marcin Prokop – wiek, kariera, żona, dzieci

Marcin Prokop podczas castingu do programu "Mam talent"
Marcin Prokop - wiek, żona, kariera
Źródło: JAROSŁAW ANTONIAK/MW MEDIA
Marcin Prokop to jeden z najwyższych i najzabawniejszych prezenterów telewizyjnych, którego uwielbiają widzowie. Zawsze elegancki i doskonale przygotowany do pracy, pełni oprócz roli prowadzącego programy, także funkcję konferansjera, felietonisty i pisarza.

Marcin Prokop – wiek, szkoła

Marcin Prokop urodził się w 1977 r. w Warszawie. Po liceum poszedł na studia, wybierając kierunek finanse i bankowość w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Po skończonych studiach w zawodzie pracował zaledwie trzy miesiące. Potem jego losy zawodowe potoczyły się zupełnie inaczej.

Marcin Prokop – kariera

Marcin Prokop swoją karierę dziennikarską zaczął od pisania artykułów. Jego teksty pojawiały się w ‘Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” czy „Wprost”. Kolejne lata przyniosły mu pracę bardziej managerską, najpierw w wytwórni muzycznej, a później w wydawnictwie, gdzie koordynował wydawanie magazynów, takich jak choćby „Machina”. 

Od 2001 roku jego kariera zawodowa nabrała tempa, już nie tylko jako dyrektor miał styczność z mediami, ale także zaczął pojawiać się przed kamerą. Początkowo w programach muzycznych na MTV, a później w rozrywkowych formatach telewizyjnych, typu talent show.

Kolejne lata przyniosły współpracę z telewizją publiczną, gdzie oprócz współprowadzenia telewizji śniadaniowej w duecie z Dorotą Wellman, miał także szansę prowadzić programy autorskie. 2007 r. przyniósł kolejne ważne zmiany w jego karierze, a mianowicie Marcin Prokop dołączył do pracowników i twarzy stacji TVN. Oprócz porannego pasma telewizyjnego w programie „Dzień Dobry TVN”, otrzymał także możliwość prowadzenia największych i najlepiej oglądanych formatów rozrywkowych w TVN. Chodzi tu przede wszystkim o „Mam talent”, „Mamy cię”, „Milion w minutę”, czy popularny na antenie TVN Turbo „Automaniak”. Obecnie można go oglądać także w nowym formacie na antenie TVN, który także osiągnął sukces i właśnie emitowana jest druga seria odcinków „Lego Masters”, w którym zawodnicy w parach budują kreatywne budowle i konkurują ze sobą.

Zobacz wideo:

Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim
Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin Prokop – nagrody

Marcin Prokop jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, którego lubią i cenią widzowie. Otrzymał w związku z tym kilka nagród, w tym za osobowość w 2012 r., a także jako „najpiękniejszy Polak” w 2011 r. 

Marcin Prokop z żoną Marią Prażuch
Marcin Prokop z żoną
Marcin Prokop z żoną Marią Prażuch
Źródło: ADRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Marcin Prokop – żona

Marcin Prokop od 2011 r. jest w związku z Marią Prażuch. Para poznała się na imprezie. Maria właśnie wróciła do Polski z USA, gdzie studiowała. Zrobiła na Marcinie duże wrażenie, bo przywiozła ze sobą dużo spontaniczności i radości, charakterystycznej dla Amerykanów. Dość szybko udało jej się skraść serce dziennikarza i od tamtej pory są nierozłączni.

Maria Prażuch-Prokop od razu wiedziała, że Marcin Prokop to będzie idealny materiał na męża i ojca. Dość szybko chciała namówić go na dziecko i okazało się, że jej się to udało. Zosia przyszła na świat, a Maria i Marcin dopiero kilka lat później postanowili się pobrać. W 2011 r. w Portugalii w towarzystwie najbliższych powiedzieli sobie tak. 

Żona dziennikarza jest joginką i instruktorką jogi w jednej z warszawskich szkół. Nie zawsze jednak robiła zawodowo to, co kocha. Okazało się, że pracowała wcześniej w jednej z korporacji i zajmowała się nieruchomościami. Praca w marketingu była dla niej kreatywna, ale nie na tyle, żeby była dla niej wystarczająca. Szalone tempo pracy w połączeniu z nieumiejętnym ćwiczeniem spowodowało poważne komplikacje zdrowotne. To uzmysłowiło Marii, że musi diametralnie zmienić swoje życie. Stąd też pomysł na bycie joginką i prowadzenie takich zajęć.

Marcin Prokop – dzieci

Para doczekała się córki Zofii, która urodziła się w 2006 r. W jednym z wywiadów wspominał, że długo nie mógł się oswoić z myślą o tym, że będzie ojcem. Jednak, gdy wziął córkę na ręce po raz pierwszy, od razu wszystko się zmieniło. Marcin Prokop zdradził także, po kim charakter odziedziczyła córka. Okazuje się, że dziewczynka woli klasyczne polskie festiwale i seriale, jest tzw. starą duszą. Niedawno otrzymała od rodziców psa, charta whippeta. 

Marcin Prokop rzadko pokazuje córkę i chroni jej prywatność. Niedawno pokazał zdjęcie z córką w czasie wspólnego wyjazdu na narty. Okazuje się, że dziewczynka jest wysoka, więc można domniemywać, że wzrost odziedziczyła po sławnym tacie.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: JAROSŁAW ANTONIAK/MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości