Kulisy "Super Rolników". Takiego show jeszcze nie było. "Tutaj nic nie jest udawane"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Tajemnice Produkcji #13 Kulisy "Super Rolników". Pojazdy, ukryte kamery i bezpieczeństwo na planie

#TAJEMNICEPRODUKCJI "Super Rolnicy" to nowy program TTV, w którym sześć dwuosobowych drużyn z całej Polski weźmie udział w różnych konkurencjach z wykorzystaniem traktorów. Rolnicy będą mogli poczuć się jak kierowcy rajdowi. Czegoś takiego w polskiej telewizji jeszcze nie było - zapewnia prowadzący show, Konrad Mariański. Kalina Szymankiewicz w najnowszym odcinku "Tajemnic Produkcji" pokazała, jak realizowano program. Kamery specjalne, pojazdy oraz kwestie bezpieczeństwa - zobaczcie to sami.

Kalina Szymankiewicz często pokazuje w swoim programie studia telewizyjne. Tym razem Lotnisko Makowice-Płoty położone w województwie zachodniopomorskim było miejscem pracy ekipy, która realizowała program "Super Rolnicy". Dziennikarka została przeszkolona i wyposażona w kamizelkę odblaskową, by bezpiecznie poruszać się po planie. W organizacji takiej produkcji nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa.

Bohaterowie "Super Rolników" o zaskoczeniach na planie programu

Seria "Super Rolnicy" zadebiutuje na antenie stacji 2 września. Odcinki będą emitowane w każdą sobotę o godz. 22.00 w TTV. Poznajcie z nami uczestników. Co zaskoczyło ich na planie programu telewizyjnego?

- Byliśmy zaskoczeni tym, co się tutaj znajduje, ale też przerażeni, co nas może tutaj czekać. Widzieliśmy też ogromne przygotowania, te wszystkie maszyny - opowiada uczestnik show.

Bohaterowie programu nie znają wcześniej konkurencji, w których będą startować. Za każdym razem będzie to dla nich spore zaskoczenie.

Będzie "wow" w telewizji, bo czegoś takiego w sumie jeszcze nie było. Tutaj nic nie jest udawane, nic nie jest podkoloryzowane

Zawodnicy mają specjalne stroje, które nawiązują do stylu rajdowców. Otrzymali również kaski i rękawice.

- To są profesjonalne rękawiczki, które są używane w rajdach samochodowych. Ciuchy ognioodporne, także pełen szacunek [...] Tutaj na planie bezpieczeństwo to podstawa, BHP na każdym kroku - zdradzili.

Zmagania rolników-rajdowców będą śledzić specjalne kamery, które zakamuflowane są w pojazdach, ale również zainstalowane na przedmiotach ruchomych, używanych w poszczególnych konkurencjach. Na planie obecny jest też operator drona, bo dzięki takiemu sprzętowi widzowie oglądają później imponujące zdjęcia z lotu ptaka. Dlaczego to tak ważne w realizacji tego programu?

- Takie kamery pokazują ogrom tego miejsca. Możemy pokazać miejsce na szerokim ujęciu i widz dzięki temu jest w stanie zobaczyć, jak wygląda cała sceneria wokół zdjęć. Na pewno bezpieczeństwo jest najważniejsze, żeby tym dronem jednak nie uderzyć w nikogo. Jednak trening pozwala nam realizować bardzo fajne zdjęcia. Jesteśmy w stanie na symulatorze przetrenować technikę latania, czyli sterowanie tym dronem - powiedział operator drona Kacper Spławiński.

Jak i gdzie powstaje program "Super Rolnicy"?
Kulisy programu "Super Rolnicy" Jak i gdzie powstaje program "Super Rolnicy"? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Super Rolnicy". Konrad Mariański jako prowadzący

Konrad Mariański znany z programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za zadanie wspierać uczestników, wyjaśniać im każdą konkurencję i tłumaczyć zasady. Sam jest rolnikiem, więc ma doświadczenie w pracy na gospodarstwie, ale przyznał też, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że maszyny, które są wykorzystywane w pracach rolnych, mogą zamienić się w pojazdy wyścigowe.

Zobacz więcej: Konrad Mariański z "Goggleboxa" o życiu na wsi i popularności. "Jestem praktykującym rolnikiem"

- A tu można zobaczyć naprawdę, co te maszyny potrafią i do czego są zdolne, ale również rolnicy, bo maszyna to nie wszystko, a rolnicy są świetnymi kierowcami. Już widzieliśmy tu po pierwszych konkurencjach, jak sobie radzą w małej przestrzeni, na prędkości, do przodu, do tyłu. Robią wrażenie te umiejętności - powiedział nam Konrad.

Jakie tajemnice telewizji odkrył kilka lat temu bohater "Goggleboxa"?

- Najbardziej zaskakującą rzeczą w telewizji zza kulis jest na pewno to, ile osób pracuje. Świadomość tego, ile osób jest dookoła, zaangażowanych w różne rzeczy, o których się nie myśli, o których nie ma się pojęcia, jest zatrważająca. Cała organizacja, planowanie, a na końcu... Jak bardzo trzeba się przygotować do jednej sceny, żeby nagrać później 30 sekund, które zostanie pokazane w telewizji. 30 sekund w telewizji to często jest pół dnia pracy na planie i pracy tutaj, szczególnie w plenerze, gdy mamy słońce, światło, wiatr, warunki atmosferyczne nie sprzyjają nam.

Świetni bohaterowie, autentyczni, których można pokochać [...] Zmagania, których nie można zobaczyć w żadnej innej telewizji. Nikt nie robił takiego programu w Polsce. Wyścigi traktorów, to jest show, to jest potężne show. Do tego przepiękny, ogromny plener nagrywany z dziesiątek kamer, dronów. Wszystko tu się zgadza, mam nadzieję, że prowadzący też będzie się zgadzał. I to wszystko zepnie się w naprawdę fajny program, na który z głębi serca zapraszam. Bo gdybym sam tutaj nie był, byłbym niezwykle ciekaw jako widz, jak to wygląda i chciałbym to zobaczyć

"Tajemnice produkcji" to cykl wideo serwisu cozatydzien.tvn.pl, w którym odkrywamy, co dzieje się na planie seriali, filmów i najpopularniejszych programów telewizyjnych. Zapraszamy na rozmowy z twórcami, nie tylko reżyserami i aktorami, ale i ekipą realizatorską. Odkryj z nami tajemnice!

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: cozatydzien.tvn.pl

Pozostałe wiadomości