Aleksander Milwiw-Baron

Aleksander Milwiw-Baron

Aleksander Milwiw-Baron (znany pod pseudonimem „Baron”) – urodzony 13 grudnia 1983 roku we Wrocławiu multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny. 

Aleksander Milwiw-Baron - pochodzenie i wykształcenie

Aleksander Milwiw-Baron pochodzi z rodziny o muzyczno-aktorskich tradycjach. Jego ojciec – Piotr Baron jest saksofonista jazzowym, babka ze strony ojca – Marlena Milwiw jest aktorką, a dziadek ze strony ojca – Adam Baron był pisarzem, doktorem nauk medycznych, oficerem ze Lwowa. Matką Aleksandra Milwiwa-Barona jest Ewa Milwiw-Baron. Ma dwoje rodzeństwa – brata Adama, który jest muzykiem jazzowego zespołu Pink Freud i siostrę Marię.

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – I stopnia w klasie fortepianu, II stopnia w klasie saksofonu. Jest także absolwentem wydziału nauk przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aleksander Milwiw-Baron - kariera muzyczna

Aleksander Milwiw-Baron od 2004 roku jest gitarzystą zespołu Afromental. W 2006 roku razem z zespołem Blog27 zdobył MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca, a rok później European Border Breakers Awards.

W 2007 roku został laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla producentów muzycznych Coke Fresh Noise. Jako producent współpracował z takimi artystami jak: Mrozu, EastWest Rockers, Mesajah, Miloopa, Natural Dread Killaz, Riddim Bandits, Maria Sadowska, Dziun. Jest też współproducentem projektu Karate Basstards, który realizuje razem z Robertem Krawczykiem pseudonim „DrySkull”.

Aleksander Milwiw-Baron w 2016 i 2017 roku uczestniczył także w trasach koncertowych Hansa Zimmerman’a.

Aleksander Milwiw-Baron - działalność medialna

Aleksander Milwiw-Baron na swoim koncie ma kilka ról serialowych i telewizyjnych. Zagrał m.in. w serialu „39 i pół” i filmie „Miłość na pierwszą stronę”. Swojego głosu udzielił ponadto Hermanowi w bajce „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” i Lemmy w bajce „Rock Dog. Pies ma głos!” oraz Maćkowi w grze „Uprising44: The Silent Shadows”.

Razem z Tomaszem Lachem pseudonim „Tomson” brał udział w emitowanym w TVP2 „Bitwa na głosy”, był także trenerem w programie „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”.

Aleksander Milwiw-Baron - życie prywatne

Aleksander Milwiw-Baron znany jest w mediach ze swoich licznych związków. Jego partnerkami była m.in. Aleksandra Szwed, Katarzyna Grabowska (z którą się zaręczył), Julia Wieniawa, Czarina Russell (z którą się zaręczył), Blanka Lipińska. Od 2021 roku jest w związku z Sandrą Kubicką.

Aleksander Milwiw-Baron - media społecznościowe

Aleksander Milwiw-Baron prowadzi swój profil na portalu społecznościowym Instagram (@alekbaron), na którym chętnie dzieli się wydarzeniami ze swojego życia prywatnego i zawodowego.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA