Gwiazdy promują projekt "Zdrowie w głowie". Fundacja TVN zadba o zdrowie psychiczne Polaków

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Małgorzata Rozenek-Majdan o zdrowiu psychicznym

Gwiazdy wspierają Fundację TVN i zachęcają do przekazania 1,5% podatku na projekt "Zdrowie w głowie". Anita Werner, Katarzyna Kolenda-Zalewska, Krzysztof Skórzyński, Anna Kalczyńska, Bartek Jędrzejak i Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z Olivierem Janiakiem poruszyli temat zdrowia psychicznego Polaków. Zobaczcie nasze wideo.

Osoby rozliczające PIT mogą przekazać 1,5% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. Fundacja TVN wspiera podopiecznych w ramach projektu "Zdrowie w głowie", którego celem jest stworzenie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych dla dzieci i dorosłych w szpitalach na terenie całej Polski. W 2022 roku z dochodów z 1% podatku rozpoczęto budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Pierwsi pacjenci skorzystają z pomocy psychiatrycznej w 2024 roku.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Gwiazdy o zdrowiu psychicznym Polaków. 1,5% podatku dla Fundacji TVN
Gwiazdy o zdrowiu psychicznym Polaków. 1,5% podatku dla Fundacji TVN

Katarzyna Kolenda-Zalewska o skali depresji

Anita Werner to jedna z gwiazd, która co roku wspiera Fundację TVN i angażuje się w jej akcje społeczne.

- "Zdrowie w głowie" to jedno z tegorocznych haseł. Fundacja TVN robi fantastyczne rzeczy - podkreśliła dziennikarka "Faktów".

Więcej opowiedziała Katarzyna Kolenda-Zalewska, która jest prezesem Fundacji TVN.

- Zbudowaliśmy już Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, ale nie zatrzymujemy się i mamy kolejny pomysł, żeby pomóc i młodym ludziom, i starszym. Postanowiliśmy ruszyć w Polskę i otwierać po kolei gabinet za gabinetem. Wymyśliliśmy to Centrum jeszcze zanim zaczęła się pandemia. Gdy przyszła, zobaczyliśmy, jak wielu ludzi dotknęła ta choroba, jaką jest depresja. Jak wielu ludzi dotknęła samotność, jak wielu nie potrafi sobie poradzić z otaczającą rzeczywistością, do tego jeszcze doszła wojna, więc skala jest ogromna - wyjaśniła dziennikarka.

Gwiazdy "Dzień Dobry TVN" zachęcają do przekazania 1,5% podatku

Krzysztof Skórzyński i Małgorzata Rozenek-Majdan to nowa para prowadzących w "Dzień Dobry TVN". Oboje z przyjemnością uczestniczyli w nagrywaniu spotu zachęcającego do przekazania 1,5% podatku na rzecz działań Fundacji TVN.

- Przekonanie naszych widzów do tego, żeby wspierali Fundację TVN i przekazali 1,5% podatku, jest ogromną radością. Cieszę się, że tu jestem, szczególnie że spotykam się z fajnymi ludźmi - mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan.

Jej telewizyjny partner wyjaśnił, dlaczego warto zainteresować się zdrowiem psychicznym dzieci.

- Dane WHO pokazują, że choroby psychiczne będą w czołówce chorób cywilizacyjnych i to jest ostatni dzwonek na to, żebyśmy zajęli się zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, bo to bardzo często spotyka dzieci - mówię o tym jako ojciec i człowiek, który na co dzień pracuje w szkole z młodzieżą - wyznał Krzysztof Skórzyński.

Fundacja TVN 1,5%

Anna Kalczyńska dodała, że człowiek to nie tylko ciało, ale i to, co w głowie. Warto dbać o psychikę.

- Powinniśmy myśleć holistycznie o sobie i pamiętać, że głowa jest tak samo istotna, a często nawet ważniejsza niż nasza kondycja fizyczna - mówiła prowadząca "DDTVN".

Bartek Jędrzejak cierpiał z powodu depresji. Udowodnił, że można walczyć z chorobą, ale ważna jest praca z psychologiem, psychiatrą.

- Czasami głowa może się zmęczyć i rozchorować, wtedy potrzebuje pomocy psychiatry, psychologa. To jest choroba jak każda inna i czasami dziwi mnie to, że kiedy boli ząb, dokładnie wiemy, że do stomatologa, nie mamy problemu powiedzieć w pracy, że do niego idziemy i potrzebujemy wolne. Po prostu oswajamy coś zupełnie normalnego - zauważył prezenter pogody.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

Pozostałe wiadomości