Joanna Kurowska to tak naprawdę... Katarzyna. Gwiazda wyjaśnia, dlaczego nie używa prawdziwego imienia

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Źródło:
"Każdy dzień jest cudem"
Joanna Kurowska nie używa swojego prawdziwego imienia

Joanna Kurowska w swojej biograficznej książce "Każdy dzień jest cudem" wyjawiła fanom pewną ciekawostkę. Okazało się, że aktorka tak naprawdę ma na imię Katarzyna, a imieniem Joanna zaczęła oficjalnie posługiwać się dopiero na studiach. Skąd taka decyzja?

Joanna Kurowska wyjaśnia, dlaczego posługuje się innym imieniem

26 stycznia w księgarniach ukazała się biograficzna książka Joanny Kurowskiej "Każdy dzień jest cudem". To właśnie w niej aktorka opisała zabawną anegdotę związaną z jej imieniem. Dlaczego używa pseudonimu?

Kiedy artystka przyszła na świat, mama chciała nadać jej imię Joanna, jednak ojciec, który rejestrował córkę w USC, podał imię Katarzyna, odwołując się do rodzinnej tradycji.

"Potem się tłumaczył, że w jego domu był zwyczaj nadawania dziecku imienia patrona z dnia urodzenia. Patronką 25 listopada jest Katarzyna. Zapytałam kiedyś ojca, czy jeśli trafiłoby na dzień Genowefy albo Kunegundy, to też tak by mnie nazwał. A on dalej swoje, że u nich był taki zwyczaj, związany z jakimiś przesądami, że jeśli w ten sposób nadaje się dziecku imię, to ono będzie szczęśliwe" - wyjaśniła Joanna Kurowska.

Zobacz wideo:

Małgorzata Rozenek kupuje prezenty przez cały rok
Małgorzata Rozenek kupuje prezenty przez cały rok Małgorzata Rozenek opowiedziała, jakie błędy popełnia podczas kupowania prezentów. Źródło: Co za Tydzień

Joanna Kurowska wyjawiła, kiedy zdecydowała się na zmianę imienia

Joanna Kurowska posługiwała się swoim oficjalnym imieniem, aż do czasów szkoły teatralnej. Na jej rok przyjęto osiem osób, w tym w grupie były dwie studentki o imieniu Katarzyna. To właśnie wtedy aktorka zdecydowała się posługiwać innym imieniem.

"Oprócz mnie była jeszcze Katarzyna Węglicka i profesor zasugerował, że w jednej grupie nie może być dwóch dziewczyn o tym samym imieniu. Od razu się zgłosiłam, że mogę być Joanną. Bardzo mi się to spodobało" - wspominała aktorka.

Od tego czasu aktorka funkcjonuje jako Joanna Kurowska, a o jej prawdziwym imieniu pamiętają jeszcze znajomi z podstawówki. Aktorka nie zdecydowała się również na oficjalną zmianę imienia w dokumentach, dlatego w nich nadal figuruje jako Katarzyna Barbara Kurowska.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło: "Każdy dzień jest cudem"

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MW MEDIA

Pozostałe wiadomości