Gwiazdy

Karol Strasburger apeluje do mediów. Prosi o pomoc w walce o zdrowie dziecka

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Karol Strasburger apeluje do mediów

Karol Strasburger opublikował nagranie, w którym poprosił media o pomoc w nagłośnieniu historii małej Zosi. Dziewczynka zmaga się z nieuleczalną chorobą, a lek kosztuje kilka milionów złotych. Karol Strasburger ostro zwrócił się do mediów: "Skoro macie miejsce na nieautoryzowane, obszerne fotorelacje z mojego prywatnego życia, dorzućcie gratis, w bonusie, tak "z potrzeby serca" zatem mój poniższy film, z linkiem do zbiórki".

Karol Strasburger postanowił wykorzystać swoją popularność, by pomóc dziecku w potrzebie. Prezenter sam jest ojcem - w 2019 roku na świat przyszła córka Laura. Dziecko jest owocem związku ze znacznie młodszą partnerką Małgorzatą Weremczuk.

Karol Strasburger zaapelował do mediów

Gwiazdor na swoim instagramowym profilu opublikował nagranie, w którym zwrócił się do mediów. Karol Strasburger poprosił o pomoc w nagłośnieniu zbiórki na leczenie chorej na SMA Zosi. SMA to rdzeniowy zanik mięśni, rzadka choroba, której pierwsze objawy mogą pojawić się w wieku niemowlęcym.

"Wśród szeregu naprawdę ważnych spraw, na których jako ludzie powinniśmy skupiać swoją energię, tę dobrą energię, wybierajmy te, w których możemy pozostawić po sobie ślad dobroci i empatii. Mam pewien apel, a w zasadzie wyzwanie do tych z mediów, dla których dziecko nie jest tylko tanią pożywką do budowania zasięgów, tworzenia chwytliwych tytułów, zarabiania na klikających się świetnie zdjęciach czy tworzenia pseudo sensacji z normalnego życia. Wokół nas dzieją się prawdziwe dramaty" - napisał Karol Strasburger.

Prezenter zaapelował, używając ostrych słów.

"Apeluję więc do was, jako ojciec i jako człowiek nieprzechodzący obojętnie wobec takich nieszczęść, jak choroba SMA. Skoro macie miejsce na nieautoryzowane, obszerne fotorelacje z mojego prywatnego życia, dorzućcie gratis, w bonusie, tak "z potrzeby serca", zatem mój poniższy film, z linkiem do zbiórki. Opublikujcie przy okazji te piękne, ale smutne oczy dziecka, które może liczyć tylko na prywatną pomoc nas wszystkich. Nie my z Małgosią, nie moja córka Laura, a mała Zosia potrzebuje najbardziej waszej atencji i waszych zasięgów! Pomocy nas wszystkich, którym w tych trudnych czasach zostanie jeszcze przed końcem miesiąca choć kilka złotych, by się podzielić. 8 mln zł to cena życia tej cudownej dziewczynki" - dodał.

Karol Strasburger przyznał, że leczenie jest bardzo drogie, a czasu coraz mniej. Przyłączamy się do apelu i załączamy link do zbiórki, który znajdziecie TUTAJ.

Tajemnice produkcji #1. Plan filmu Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór"
Tajemnice produkcji #1. Plan filmu Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Karol Strasburger - kariera, życie prywatne

Karol Strasburger jest polskim aktorem i prezenterem telewizyjnym, który urodził się w 1947 roku. Z wykształcenia jest aktorem, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na szklanym ekranie zadebiutował w 1970 roku w serialu "Kolumbowie". Był trzykrotnie żonaty, jednak dopiero trzecie małżeństwo odbiło się szerokim echem w mediach. W 2019 roku Karol Strasburger wziął ślub z Małgorzatą Weremczuk, która jest od gwiazdora znacznie młodsza. Para doczekała się córki.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości