Marcin Bronikowski nie żyje. Miał zaledwie 55 lat

Marcin Bronikowski
Marcin Bronikowski
Źródło: MW MEDIA
Tragiczna wiadomość dotarła do Polaków. W wieku 55 lat zmarł śpiewak operowy i podróżnik - Marcin Bronikowski. Jak podają media artysta odszedł niespodziewanie, podczas podróży do Albanii. "Potrafił znaleźć czas dla każdego. Będzie mi brakowało jego czułego spojrzenia i naprawdę indywidualnego podejścia" – powiedziała w oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej reżyserka i dramaturżka Maria Marcinkiewicz-Górna.

Marcin Bronikowski urodził się 28 maja 1968 roku. Był synem znanego dziennikarza, Adama Bronikowskiego. Był śpiewakiem operowym i zapalonym podróżnikiem. Występował na scenach operowych i filharmonicznych w Polsce i na świecie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Zmarł Marcin Bronikowski

Marcin Bronikowski zmarł 29 lutego 2024 roku w Albanii. Wiadomość obiegła media w Polsce kilka dni później. Obecnie nie jest jeszcze oficjalnie znana przyczyna śmierci artysty. Nie podano również szczegółów związanych z pochówkiem. Śpiewak operowy miał zaledwie 55 lat.

"Był bardzo utalentowanym, wrażliwym i serdecznym człowiekiem. Potrafił znaleźć czas dla każdego. Będzie mi brakowało jego czułego spojrzenia i naprawdę indywidualnego podejścia" powiedziała w oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej reżyserka i dramaturżka Maria Marcinkiewicz-Górna.

Na kilka słów zdecydowała się również Alicja Węgorzewska.

"Zawsze uśmiechnięty. Zawsze przyjacielski. Świetny kolega ze sceny. Odszedł nagle" - napisała w mediach społecznościowych.

Marcin Bronikowski - co o nim wiemy?

Marcin Bronikowski był absolwentem Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Specjalizował się wówczas w grze na trąbce. W 1992 roku uzyskał tytuł magistra w Konserwatorium Muzycznym w Bułgarii. Tam szkolił się w śpiewie solowym i aktorstwie.

Jego debiut na wielkiej scenie odbył się w 1994 roku. Wystąpił wtedy w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie partią Alberta w "Wertherze" Masseneta.

W karierze był wielokrotnie nagradzany.

W 1992 roku otrzymał 1 miejsce i wyróżnienie na konkursie Juliana Gayarre w Pampelunie, III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, czy I nagrodę na konkursie Miriam Helin w Helsinkach. Był również laureatem "Honorowego Srebrnego Asa" za zasługi dla kultury polskiej za granicą, laureatem "Honorowej Perły" oraz laureatem Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy za szczególne zasługi dla miasta.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości