Gwiazdy

Maria Seweryn szczerze o małżeństwie. "Nie widzę w tym żadnego sensu"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Gazeta Wyborcza"
Maria Seweryn

Maria Seweryn w niedawno udzielonym wywiadzie otworzyła się na temat małżeństwa. Pretekstem do szczerej rozmowy był spektakl "50 słów", opowiadający o związku, który mierzy się z kryzysem.

Maria Seweryn jest córką słynnej aktorskiej pary - Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna. Przyszła na świat w 1975 roku. Maria Seweryn postanowiła iść w ślady słynnych rodziców i również wybrała karierę aktorską. Od lat jest dyrektorką Och-Teatru, a ponadto realizuje się na scenie w licznych spektaklach.

Prywatnie była żoną Roberta Jaworskiego, z którym uchodzili za parę idealną. Po 12 latach związek zakończył się rozwodem. W kuluarach mówiło się o tym, że mężczyzna poczuł się "odstawiony na dalszy plan" - praca miała być dla Marii Seweryn najważniejsza. Para doczekała się dwóch córek. Po rozwodzie aktorka związała się z Igorem Dzierzęckim, z którym doczekała się syna. Ostatecznie ta relacje również nie przetrwała i Maria Seweryn wychowywała pociechę samodzielnie.

Michał Piróg o szkołach artystycznych, mobbingu i szorstkim traktowaniu
Michał Piróg o szkołach artystycznych, mobbingu i szorstkim traktowaniu Michał Piróg w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą z cozatydzien.tvn.pl opowiada o praktykach pedagogicznych, z którymi mierzył się podczas zawodowej drogi. Tancerz wygłasza ponadto, jak sam mówi, niepopularną opinię, dotyczącą głaskania przyszłych adeptów sztuk artystycznych. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Maria Seweryn o małżeństwie

W najnowszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Maria Seweryn promowała spektakl, w którym gra jedną z głównych ról. W "50 słów" wciela się w kobietę, która zmaga się z kryzysem w związku. Na scenie towarzyszy jej Kamil Maćkowiak. Spektakl okazał się dobrym pretekstem do rozmowy na temat sensu instytucji małżeństwa. Maria Seweryn ma w tej kwestii mocno ugruntowane zdanie.

"Nie chcę rozwijać tego wątku, bo wpadlibyśmy w otchłań, ale nie widzę żadnego sensu w małżeństwie" - przyznała.

W spektaklu para kłóci się na scenie, padają okrutne słowa. Maria Seweryn dostrzega w tej scenie podobieństwo do własnej historii.

"Każdy krzyczał takie rzeczy do swojego partnera, każdy się ranił. Nie odważyłabym się tak ostro iść w swoją rolę, gdybym sama wielu rzeczy nie przeżyła. Jestem po rozwodzie, po bardzo trudnych związkach, to wszystko pracuje na ten spektakl" - zdradziła.

Dodała, że w jednym różni się od odgrywanej postaci - mają zupełnie inny stosunek do macierzyństwa:

"Jedyne, co jest mi w tej roli obce, to kwestia macierzyństwa. Dla mnie to najważniejsza rzecz w życiu i za każdym razem mam kłopot z najważniejszym monologiem w '50 słowach', kiedy bohaterka wyznaje, że nienawidzi bycia matką".

Maria Seweryn dostrzegła w spektaklu również aspekt edukacyjny.

"Jeśli jakaś dziewczyna po spektaklu powie sobie, że nie będzie jeszcze wychodziła za mąż, bo nie jest pewna, czy tego chce, to będzie nasz mały sukces. Albo jeśli pomyśli, że wcale nie musi mieć dziecka dla partnera." - dodała.

Maria Seweryn - kariera, rodzina

Maria Seweryn jest polską aktorką teatralną i filmową, dyrektorką warszawskiego teatry Och-Teatr, zlokalizowanego na Ochocie. Choć Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ukończyła w 1998 roku, już w 1995 roku zaliczyła pierwszy debiut na dużym ekranie. Aktorka głównie skupiona jest na teatrze i to na jego deskach realizuje się zawodowo.

Maria Seweryn rzadko uczestniczy w polskim show-biznesie i niechętnie opowiada o życiu prywatnym. Jej rodzice rozwiedli się, gdy ta miała zaledwie 5 lat. Z powodu nieobecności Andrzeja Seweryna w Polsce, nie miała z ojcem zbyt wiele kontaktu. Aktorka w jednym z wywiadów otworzyła się na temat przemocy, której doświadczyła w życiu. Nie zdradziła jednak, w jakich okolicznościach musiała się z nią zmierzyć.

"W jednej z najtrudniejszych dla mnie chwil przyjechał do mnie tata i najpierw nie wiedział, co powiedzieć, bo przecież każde zdanie w takiej sytuacji wydaje się idiotyczne. Potem stwierdził: 'Powiem ci tylko jedno: koszmar, który teraz przeżywasz, kiedyś przekujesz w wartość na scenie'" - powiedziała w rozmowie z "Pani".

Z mamą Krystyną Jandą ma dobre relacje. Kobiety od lat współpracują w ramach Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

"Pracujemy ze sobą od dziewięciu lat codziennie, dzwonimy do siebie po dziesięć razy każdego dnia, w pewnym sensie jesteśmy cały czas razem. Jedynie razem nie wyjeżdżamy na wakacje, bo ktoś musi być w teatrze. Myślę, że wypracowałyśmy sobie z mamą bardzo dobrą relację" - przyznała w rozmowie z viva.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości