Nie żyje znany aktor i reżyser. Miał 84 lata

Pogrzeb Janusza Ostrowskiego
Nie żyje Janusz Ostrowski, aktor i reżyser
Źródło: Pixabay.com
Nie żyje Janusz Ostrowski, aktor i reżyser scen śląskich. Artysta zmarł 27 września w wieku 84 lat. O jego śmierci poinformowała pogrążona w żałobie żona. Reżyser już po dwóch dniach został pochowany. Żegnają go przyjaciele ze śląskiego teatru.

Janusz Ostrowski grał na deskach m.in. Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Dramatycznego we Wrocławiu i Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach. Zajmował się też reżyserią, m.in. w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Pojawiał się też w filmach fabularnych takich jak: "Jutro", "Triumph of the spirit" czy "Długa noc". 

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Nie żyje Janusz Ostrowski, aktor i reżyser

Pogrążona w żałobie żona Janusza Ostrowskiego zamieściła nekrolog w "Gazecie Wyborczej".

"Z wielkim bólem zawiadamiam, że 27 września 2023 roku zmarł w wieku 84 lat ukochany mąż Janusz Ostrowski, aktor i reżyser scen śląskich" - przekazała wdowa.

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego zamieścił na Facebooku wspomnienia dotyczące zmarłego twórcy.

"W latach 1969-73 występował na deskach naszego teatru, do którego powrócił w 1989 na następne dwanaście lat. W tamtym okresie katowicka publiczność mogła oglądać go w wielu spektaklach Teatru Śląskiego. Były to między innymi: 'Zemsta' Aleksandra Fredry, 'Co się w duszy komu gra' Stanisława Wyspiańskiego, 'Don Juan' Molièra, 'Trans-Atlantyk' Witolda Gombrowicza, 'Śmierć i dziewczyna; Ariela Dorfmana, 'Bracia Karamazow' Fiodora Dostojewskiego oraz 'Romeo i Julia' Williama Shakespeare'a" - czytamy.

Janusz Ostrowski był aktorem i reżyserem teatralnym związanym szczególnie ze scenami śląskimi. Występował również w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatrze Dramatycznym we Wrocławiu, Teatrze im. Horzycy w Toruniu, Teatrze im. Słowackiego w Krakowie i Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, gdzie zajmował się także reżyserią
- przekazano na Facebooku.

Pogrzeb Janusza Ostrowskiego

Janusz Ostrowski został pochowany w piątek 29 września 2023 roku. Pogrzeb odbył się na cmentarzu parafialnym przy ul. Mieszka I 6 w Katowicach.

Przyczyna śmierci Janusza Ostrowskiego nie została podana do wiadomości publicznej.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości