Gwiazdy

Queen powraca z nowym utworem. "Face It Alone" śpiewa Freddie Mercury

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska

Prawdziwa gratka dla fanów Freddiego Mercury'ego. Po wielu latach światło dzienne ujrzał dotychczas niepublikowany utwór, który powstał w studiu nagraniowym ponad 30 lat temu.

Queen to brytyjski zespół rockowy założony przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego w 1970 roku. Jakiś czas później do składu dołączył basista John Deacon. Trudno jednoznacznie określić, w jakim stylu utrzymane są utwory, ponieważ zespół stawiał na brzmienia eksperymentalne, łączące m.in. różne odmiany rocka z muzyką klasyczną czy popem. Jedno jest natomiast pewne - Queen to wciąż jeden z najpopularniejszych bandów, który stworzył ponadczasowe utwory, nieustannie grane w tysiącach rozgłośni radiowych na całym świecie.

Bezsprzeczną gwiazdą zespołu był wokalista i lider formacji Freddie Mercury. Spod jego ręki wyszły najważniejsze utworu Queen, w tym "Killer Queen", "Bohemian Rhapsody", "We Are the Champions" czy "Crazy Little Thing Called Love". W latach 80. Freddie Mercury dowiedział się, że choruje na AIDS. O stanie zdrowia artysty wiedziało tylko kilku najbliższych przyjaciół, w tym partner Jim Hutton. Freddie Mercury zmarł w swoim domu Garden Lodge w Londynie 24 listopada 1991 ok. godz. 19:20.

Piotr Stramowski o hejcie i wychowaniu córki. "Staram się i Kasia też"
Piotr Stramowski o hejcie i wychowaniu córki. "Staram się i Kasia też" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Queen z Freddiem Mercurym powraca

Pomimo śmierci frontmena zespół nie zakończył działalności. Występował pod szyldem "Queen +", współpracując m.in. z Adamem Lambertem. Kilka dni temu członkowie grupy poinformowali, że niedługo ukaże się nowy utwór. To prawdziwa gratka dla wielbicieli Queen, ponieważ piosenkę wykonuje legendarny członek zespołu Freddie Mercury!

Utwór "Face It Alone" powstał w 1989 roku, podczas pracy nad albumem "The Miracle". Fani wiedzieli o istnieniu piosenki, której fragmenty w kiepskiej jakości wyciekały co jakiś czas do sieci. Na początku 2022 roku Brian May i Roger Taylor potwierdzili, że utwór ujrzy światło dzienne. W rozmowie z BBC Radio 2 przyznali, że nie pokładali zbyt dużych nadziei w całe przedsięwzięcie, ponieważ nagrania były kiepskiej jakości. Ostatecznie się udało, a Roger Taylor stwierdził:

"Znaleźliśmy perełkę z udziałem Freddiego, o której jakbyśmy zapomnieli. To jest wspaniałe. Właściwie to było prawdziwe odkrycie".

Queen w nowym wydaniu

"Face It Alone" to czterominutowa ballada, która swym brzmieniem nie przypomina utworów grupy z drugiej połowy lat 80. Dzięki obróbce cyfrowej w piosence bardzo wyraźnie słychać potężny wokal Freddiego Mercury'ego, który śpiewa przy akompaniamencie gitary basowej.

Tekst utworu raczej nie napawa optymizmem. Opowiada o tym, że każdy sam musi zmierzyć się z trudnościami i przeciwnościami, które zrzuca na człowieka los. Jednak ostatecznie każdy sam o sobie decyduje i ponosi odpowiedzialność za czyny.

Utworu "Face It Alone" posłuchajcie poniżej:

Zespół spędził w studiach nagraniowych setki godzin, toteż można mieć nadzieję, że to nie ostatni materiał z udziałem Freddiego Mercury'ego, który ujrzy światło dzienne.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości