Poznajcie nowych "Kanapowców" z Kielc. Nie wszyscy dotrą do finału

"Kanapowcy 4": Uczestnicy
"Kanapowcy 4": Uczestnicy
Źródło: TVN
W czwartym sezonie "Kanapowców" z niezdrowymi przekąskami i zaleganiem na ukochanej kanapie pożegna się sześciodobowa ekipa z Kielc: Marek, Kuba, Grzegorz, Leszek, Daniel i Marcin. Wspierać będzie ich trener Krzysztof Ferenc z pomocą Lil Masti. Czy bohaterowie tej edycji podołają zmianom?

W czwartej edycji "Kanapowców" rewolucję w swoim życiu rozpocznie nie jak do tej pory pięciu, ale aż sześciu uczestników. Nie wszyscy jednak znajdą się w wielkim finale, w którym czeka ich zupełnie nowe wyzwanie. Po miesiącu, jeden z nich zakończy przygodę z programem. Poznajcie nowych kanapowców z Kielc.

"Kanapowcy 4". Zwiastun
Źródło: TTV

"Kanapowcy 4": Marek "Morus"

"Kanapowcy 4": Marek Morus
"Kanapowcy 4": Marek Morus
Źródło: TVN

Marek "Morus" ma 35 lat i waży 131 kg przy wzroście 186 cm. Jego BMI wynosi 38 (niżej wyjaśniamy, co to oznacza). Marek jest członkiem ekipy programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Razem z "Naganą" i "Bigboyem" komentuje w dosadny sposób telewizyjne programy. Dorywczo łapie też zlecenia na tworzenie graffiti. Jego pasją jest hip-hop, ma na koncie wiele nagranych z kolegami numerów i teledysków. Pali średnio paczkę papierosów dziennie i nie wyobraża sobie rzucenia nałogu. Kocha polską kuchnię i wszystko, co smażone na głębokim tłuszczu.

"Kanapowcy 4": Kuba

"Kanapowcy 4": Kuba
"Kanapowcy 4": Kuba
Źródło: TVN

Kuba ma 22 lata, waży 124 kg, ma 187 cm wzrostu, a jego BMI to 35,5. Kuba jest ajentem popularnej sieci sklepów spożywczych oraz komentatorem e-sportu. Bardzo dba o swój wygląd. Często korzysta z usług barbera i wybiera modne ubrania. Mężczyzna czuje jednak, że dodatkowe kilogramy i tak psują efekt końcowy. Nie potrafi gotować, mówi o sobie, że jest mistrzem wstawiania wody na herbatę i parówki. Regularnie zamawia jedzenie na telefon lub stołuje się na mieście. Nie znosi większości warzyw, nie jest w stanie przełknąć nic, co dotykało pomidora.

"Kanapowcy 4": Grzegorz

"Kanapowcy 4": Grzegorz
"Kanapowcy 4": Grzegorz
Źródło: TVN

Grzegorz ma 35 lat, waży 112 kg, ma 182 cm wzrostu, a jego BMI wynosi 38. Jest serwisantem urządzeń grzewczych. Ma żonę i dwóch synów. Hobbystycznie jeździ ze swoim buldogiem angielskim na wystawy. Kiedyś zajmował się rekonstrukcją historyczną, ale jakiś czas temu przestał mieścić się w swój kostium. Uwielbia spotkania towarzyskie przy grillu i suto zastawianych stołach. Polewa sosami praktycznie wszystko, co zjada.

"Kanapowcy 4": Daniel

"Kanapowcy 4": Daniel
"Kanapowcy 4": Daniel
Źródło: TVN

Daniel ma 32 lata, waży 128 kg, ma 171 cm wzrostu, a jego BMI wynosi 44. Daniel jest koordynatorem ministrantów w zaprzyjaźnionej parafii. Obecnie jest singlem, ale chciałby kiedyś założyć rodzinę. Potrafi wstać w środku nocy i, jeśli nie ma w domu nic innego, łyżeczką wyjadać cukier. Zdarzało mu się zjeść kostkę sera żółtego na raz. Uwielbia leżeć godzinami na łóżku i przeglądać Internet.

"Kanapowcy 4": Leszek

"Kanapowcy 4": Leszek
"Kanapowcy 4": Leszek
Źródło: TVN

Leszek ma 43 lata, waży 138 kg, ma 186 cm wzrostu, a jego BMI wynosi 40. Od rana do nocy jest zajęty swoim biznesem. Prowadzi dom weselny i gospodarstwo rolne. Ma żonę oraz 8-letnią córkę i 12-letniego syna. Jest tak zajęty prowadzeniem swoich interesów, że nie starcza mu czasu na zadbanie o własną sylwetkę. Je "byle co i byle jak" - ważne, żeby było dobre i dużo. Jada głównie to, co w jego lokalu przygotują akurat kucharki.

"Kanapowcy 4": Marcin

"Kanapowcy 4": Marcin
"Kanapowcy 4": Marcin
Źródło: TVN

Marcin ma 31 lat, waży 119 kg, ma 171 cm wzrostu, a jego BMI to 41. Mężczyzna prowadzi firmę zajmującą się pomocą drogową. Ma żonę, 2-letnią córkę i kilkumiesięcznego synka. Pracuje w nieregularnych godzinach, co przekłada się na niesystematyczne pory posiłków. Je, kiedy tachograf pokazuje pauzę i to, co jest najbliżej drogi - fast food’y ze stacji benzynowych i przydrożnych zajazdów.

Co to jest BMI? Co oznacza BMI uczestników?

BMI to wskaźnik masy ciała. Do jego obliczenia służy wzór, w którym bierze się pod uwagę masę i wzrost ciała. BMI = kg/m2

Klasyfikacja wyników BMI:

 • < 16,0 – wygłodzenie
  • 16,0–16,99 – wychudzenie
   • 17,0–18,49 – niedowaga
    • 18,5–24,99 – wartość prawidłowa
     • 25,0–29,99 – nadwaga
      • 30,0–34,99 – I stopień otyłości
       • 35,0–39,99 – II stopień otyłości (otyłość kliniczna)
        • ≥ 40,0 – III stopień otyłości (otyłość skrajna)

         Jak widać z rozpiski uczestnicy programu "Kanapowcy" mają najczęściej BMI, które świadczy o II stopniu otyłości. Niektórzy znaleźli się nawet w III stopniu otyłości. Przekroczenie tego progu nazywa się też otyłością olbrzymią, która poważnie zagraża zdrowiu.

         "Kanapowcy 4": Trenerzy Krzysztof Ferenc i Lil Masti

         "Kanapowcy 4": Trenerzy
         "Kanapowcy 4": Trenerzy
         Źródło: TVN

         Przed "Kanapowcami" czas ciężkiej pracy, aby pokonać otyłość i wyzwanie, jakiego jeszcze nie było. Po sześciu miesiącach treningów, spróbują swoich sił podczas wymagającej walki MMA. Do tej pory brali oni udział w runmageddonie.

         Uczestnicy programu będą przygotowywać się pod czujnym okiem trenera Krzysztofa Ferenca, który w tym sezonie otrzyma wsparcie - nową trenerką i motywatorką będzie kobieta, która kocha sport - Lil Masti.

         "Kanapowcy 4": gdzie i kiedy oglądać?

         Premierowy sezon „Kanapowców” zadebiutuje na antenie TTV już 8 marca. Odcinki emitowane będą w każdy wtorek o godz. 22.00. Seria dostępna również będzie w serwisie player.pl.

         Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

         Autor: Kamila Jamrożek

         Źródło: TVN

         Źródło zdjęcia głównego: TVN

         podziel się:

         Pozostałe wiadomości