Westerplatte we Włoszech, Łotwa w hymnie Polski... Test wiedzy pokonał uczestników "Naszych w mundurach"

"Nasi w mundurach"
"Nasi w mundurach"
Źródło: Player
Program "Nasi w mundurach" potrafi nie raz zaskoczyć. Tym razem uczestnicy stanęli nie przed fizycznymi, ale intelektualnymi wyzwaniami. Test wiedzy ogólnej okazał się jednak nie lada wyzwaniem dla niektórych gwiazd telewizji TTV, wywołując lawinę zabawnych odpowiedzi i sytuacji godnych zapamiętania.

W 2. odcinku drugiego sezonu programu "Nasi w mundurach" uczestnicy poddani zostali podchwytliwemu testowi, który miał sprawdzić ich ogólną wiedzę. To, co się wydarzyło, przeszło najśmielsze oczekiwania widzów, zaskakując nawet tych, którzy są przyzwyczajeni do niecodziennych sytuacji w programie.

Aktualnie na antenie stacji TTV możecie oglądać powtórki odcinków drugiego sezonu programu "Nasi w mundurach".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

19082022_NASI_W_MUNDURACH_ODCINEK (1)
Tajemnice Produkcji #15 Kulisy 2. sezonu "Naszych w mundurach". Celebryci kontra wojskowi
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Test wiedzy w programie "Nasi w mundurach"

Jedno jest pewne — test nie był dla wszystkich rekrutów łatwym zadaniem. Nawet sprawne umysły potrafiły zawieść w kluczowych momentach, a niektóre odpowiedzi były po prostu niewiarygodnie zabawne.

Tym razem dowództwo postanowiło sprawdzić, jak bardzo uczestnicy przyłożyli się do nauki w szkole oraz jak głęboko zakorzenione są w ich umysłach informacje na temat naszego kraju. Wyniki testu nie pozostawiły wątpliwości — nawet największe intelekty w stresie mogą zaskoczyć siebie samych.

Na pierwszy ogień poszedł Rafał Collins. Początkowo odpowiadał dobrze, ale potem było już gorzej.

"Ile dokładnie lat trwał wiek dwudziesty?" - padło pytanie. "Dwa tysiące" - odpowiedział.

"Balon szpiegowski spadł na granicy polsko-słoweńskiej. Do którego kraju należeć będą jego szczątki?" - zapytano podchwytliwie. "Do Białorusi" - odrzekł Rafał Collins. Tylko niewiele osób zauważyło, że nie ma takiej granicy.

Dalej odpowiedziami "zabłysnęła" Alex Morzyńska.

"Jaki obcy kraj występuje w hymnie Polski?" - zapytano. "Łotwa" - odpowiedziała. "W którym roku rozpoczęły się I i II wojna światowa" - pytano dalej. "W 1946" - odpowiedziała, wywołując rozbawienie u komisji.

"Pan Przepiórka się śmieje, a ja się denerwuję. Ale jestem tłuk... Jezu, ale wstyd" - tłumaczyła się uczestniczka.

Także Sylwii Bomby nie ominął stres. Na pytanie "Jak ma na imię mąż obecnej pierwszej damy RP?" zaniemówiła. "Którą Rzeczpospolitą mamy obecnie?" - zapytano. "Czwartą" - odpowiedziała.

Grzegorz Collins wściekły po porażce na teście wiedzy

Podczas testu wiedzy z ust uczestników "Naszych w mundurach" padły też inne kwiatki. Jeden z uczestników stwierdził, że słowo "przepiórka" piszemy przez "u". Zdaniem niektórych Napoleon miał na imię Bonaparte, a obcym krajem, który występuje w hymnie Polski, jest Litwa. Mateusz "Big Boy" Borkowski stwierdził nawet, że Westerplatte znajduje się we Włoszech.

Uczestnicy sami sobie nie szczędzili krytyki. Najbardziej wściekły był Grzegorz Collins. Na pytanie o imię prezydenta Polski z jego ust padła odpowiedź "Agata". Ponadto stwierdził, ze Amerykanie walczyli w bitwie pod Grunwaldem.

"Byłem strasznie na siebie zagotowany. Chciałem się rozszarpać. Zawiodłem siebie" - tłumaczył Grzegorz Collins.

Inni uczestnicy pocieszali go, ale bezskutecznie. Musiał na chwilę się oddalić, aby opanować emocje. Uspokoiły go dopiero słowa Sylwii Bomby, która wytłumaczyła mu, że każdy na teście popełnił zabawne błędy.

Sylwia Bomba i Grzegorz Collins
Sylwia Bomba i Grzegorz Collins
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

podziel się:

Pozostałe wiadomości