"Przez Atlantyk": gwiazdy przygotowują się do rejsu. Jakie przeszkody napotkali?

"Przez Atlantyk" - pierwszy odcinek.
"Przez Atlantyk" pierwszy odcinek
Źródło: TVN/Piotr Filutowski
W pierwszym odcinku programu Maja Hirsch, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Antek Królikowski, Liroy i Zygmunt Miłoszewski przygotowują się do wyprawy przez Atlantyk. Na początku muszą przejść wspólne szkolenie na Mazurach pod okiem doświadczonych żeglarzy. Szybko pojawiły się pierwsze przeszkody.

Premiera pierwszego odcinka "Przez Atlantyk" w środę o 21.35 na antenie TVN. Gwiazdy programu wypłyną w rejs pod okiem kapitanów Adama Skomskiego i Romana Paszke. Co wydarzy się w pierwszym odcinku show?

"Przez Atlantyk": zwiastun
Źródło: TVN

"Przez Atlantyk" - co się wydarzy w pierwszym odcinku?

Wyprawa przez Atlantyk nie będzie dla gwiazd wakacjami all exclusive. Maja Hirsch, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Antek Królikowski, Liroy i Zygmunt Miłoszewski nie mają żadnego doświadczenia żeglarskiego, co będzie dodatkową przeszkodą. Mało tego, z pozostałymi osobami biorącymi udział w programie spotkają się po raz pierwszy.

Na Mazurach profesjonaliści przeprowadzą szkolenia dla uczestników. Po przećwiczeniu podstawowych manewrów, będą musieli zaplanować zapasy. Przed wyprawą należy najpierw zebrać je i załadować na łódź. W podróży nie będzie z nimi też profesjonalnego kucharza i ktoś będzie musiał podjąć się gotowania dla całej szóstki. Do niektórych zaczyna docierać, że rejs nie będzie wakacjami w luksusowych warunkach.

"Przez Atlantyk": szkolenie na Mazurach
"Przez Atlantyk": szkolenie na Mazurach
Źródło: TVN/Piotr Filutowski

Po dotarciu na Wyspy Kanaryjskie cała szóstka spotyka się z kapitanem Romanem Paszke, który przekazuje najważniejsze informacje dotyczące rejsu. Grupa musi wykazać się samowystarczalnością, odpowiedzialnością i opanowaniem. Szkwał, burza z piorunami, brak prądu i wody pitnej – to tylko nieliczne ze zjawisk, które mogą spotkać ich w drodze do celu. 

"Przez Atlantyk": gwiazdy na statku
"Przez Atlantyk": gwiazdy na statku
Źródło: TVN/Piotr Filutowski

"Przez Atlantyk" - gwiazdy o przygodzie na oceanie i tajemnicach wyprawy

Gwiazdy programu "Przez Atlantyk" spotkały się na sesji zdjęciowej, która ma promować program. Był to moment do wspomnień o tym, co wydarzyło się na statku. Uczestnicy uchylili też rąbka tajemnicy o czym tak naprawdę jest ten program i co ich najbardziej zaskoczyło w czasie wyprawy.

"Program 'Przez Atlantyk' jest o ludziach, którzy próbują się nie zabić na bardzo małej przestrzeni i są dla siebie bardzo uprzejmi"- stwierdziła Maja Hirsch.

"Program jest o tym, jak szóstka wspaniałych ludzi fajnie się bawi" – dodał Liroy.

"To nie jest tylko show telewizyjne, to nie jest tylko program o znanych ludziach, którzy się bez sensu produkują. Jest to program o przygodzie. Każdy musi mieć w sobie taką przestrzeń, żeby coś rzucić, coś zrobić. Wyruszyć na przygodę, na którą nie był gotowy, inaczej nie miałaby ona sensu" - skomentował z kolei Zygmunt Miłoszewski.

Kapitan Adam Skomski zwrócił uwagę na dopasowany zespół, który stworzyli uczestnicy programu. 

"Zaskoczyło mnie najbardziej to, że wszyscy uczestnicy byli tacy fajni i zgrani" - powiedział.

Uczestnicy opowiedzieli też, jak wspominają pierwszy dzień na jachcie. Każdy z nich przeżywał inaczej rozpoczęcie podróży.

"Wypłynęliśmy, nie wiedzieliśmy jeszcze, co nas czeka, więc wszystko wydawało się wspaniałe, czyste i takie pod kontrolą" - stwierdził Zygmunt Miłoszewski.

"Wspominam jako chaos i sytuację, w której musieli spiąć dupki, ogarnąć siebie i pokład, żeby móc na nim funkcjonować" – dodała Renata Kaczoruk.

"Stałam na pokładzie i robiłam wszystko, żeby nie zwymiotować" – powiedziała Maja Hirsch.

"Przez Atlantyk": gwiazdy wypływają w rejs
"Przez Atlantyk": gwiazdy wypływają w rejs
Źródło: TVN/Piotr Filutowski

"Przez Atlantyk" - gdzie i kiedy oglądać

Program "Przez Atlantyk" można oglądać w każdą środę o godz. 21.35 w TVN i w serwisie player.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Piotr Filutowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości