Programy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". O czym jest program?

Programy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Ślub od pierwszego wejrzenia

Na miłość nigdy nie jest za późno i nie można tracić nadziei – takie motto przyświeca nowemu formatowi w stacji TVN. "Ślub od pierwszego wejrzenia" to program, w którym wszystko jest możliwe i można spotkać partnera na dobre i na złe, pomimo wcześniejszych przeciwności losu. A o tym, że jest to możliwe przekonało się już kilka par, które dziś doczekały się nawet dzieci.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" – zasady programu

"Ślub od pierwszego wejrzenia", jak sama nazwa wskazuje, zaczyna się w momencie ślubu dwojga, zupełnie nieznanych sobie osób, których dobierają na podstawie badań i wywiadów eksperci. Do programu może zgłosić się każdy, kto nie potrafi ułożyć sobie życia samodzielnie, z różnych powodów, ale pragnie stabilizacji, jest gotowy na zawarcie związku małżeńskiego i otwarty na nową miłość. Spośród takich osób do programu wybieranych jest 3 mężczyzn i 3 kobiety, które zdaniem psychologów, biorących udział w projekcie, mają szansę stworzyć udane i szczęśliwe małżeństwa.

Żadna z osób nie ma możliwości poznania się bliżej zanim spotkają się przed urzędnikiem w dniu ślubu i nie złożą przysięgi małżeńskiej. Później odbywa się wesele, na którym bawi się rodzina obojga uczestników programu jak również ich przyjaciele. Następnego dnia młoda para wyrusza w podróż poślubną, a następnie ma kilka tygodni na zapoznanie się. Po tym czasie oboje muszą podjąć decyzję, czy są sobą nadal zainteresowani i chcą kontynuować małżeństwo, czy jednak zupełnie nie widzą szans na porozumienie, nic między nimi nie zaiskrzyło i wolą się rozstać. Jeśli zdecydują się pozostać w związku małżeńskim, dalsze ich losy nie są już śledzone w programie, zaczynają życie na własną rękę i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości oraz podjąć ważne decyzje, takie jak choćby przeprowadzka jednego z małżonków do innego miasta. Gdy pojawia się silne uczucie, takie decyzje nie są już trudne.

"Hotel Paradise". Klaudia El Dursi o 5. sezonie
"Hotel Paradise". Klaudia El Dursi o 5. sezonie

"Ślub od pierwszego wejrzenia" – sezony i małżeństwa, które nadal są razem

Każdy sezon to także nowi uczestnicy i nowe emocje. Format przyciąga rzesze fanów, którzy chętnie komentują życie bohaterów programu, ale i przede wszystkim trzymają kciuki za powodzenie na nowej drodze życia.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - sezon 1

Ewa Kraka i Darek Stanuchowski – decyzja o rozwodzie wspólna

Natalia Kobiela i Jacek Wojciechowski – decyzja o rozwodzie wspólna

Magda Pazura i Krystian Ceglarek – decyzja o pozostaniu w związku małżeńskim, niestety po 5 tygodniach doszło do rozstania

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - sezon 2

Anna Wróbel i Grzegorz Zygadło – decyzja o rozwodzie wspólna

Paulina i Krzysztof – decyzja o pozostaniu w związku małżeńskim, para doczekała się dziecka, jednak nie są już razem

Agnieszka Antosik i Marcin Wichrowski – zdecydowali się pozostać razem, ale miesiąc po programie ogłosili rozstanie

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - sezon 3

Martyna Końca i Przemysław Stelmach – zdecydowali się na rozwód

Anita Szydłowska i Adrian Szymaniak – do dziś są razem, mają 2 dzieci

Agata Ząbczyk i Maciej Kiełbowski – zdecydowali się na rozwód

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - sezon 4

Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik – do dziś są razem, właśnie oczekują dziecka

Oliwia Ciesiółka i Łukasz Kuchta – zdecydowali się pozostać w związku małżeńskim, mają syna, ale obecnie ich drogi się rozeszły

Joanna Lazar i Adam Miciak – decyzja o rozwodzie na zakończenie programu. Obecnie Asia ma partnera i właśnie urodziła dziecko. Adam także jest w związku i jest ojcem dwójki dzieci.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - sezon 5

Laura Wielich i Maciej Książek – zdecydowali się pozostać w małżeństwie, ale już kilka tygodni później rozstali się. Obecnie Laura jest w związku z Karolem Macieszem.

Izabela Juszczak i Kamil Węgrzyn – zdecydowali się pozostać w związku małżeńskim, rok po ślubie ogłosili rozstanie.

Iga Śmiechowicz i Karol Maciesz – Karol zdecydował się na rozwód, choć Iga chciała dać im jeszcze szansę. Obecnie Karol jest w związku z Laurą.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Ślub od pierwszego wejrzenia / TVN

Pozostałe wiadomości