Seriale

"Na Wspólnej" z nową czołówką z okazji okrągłego jubileuszu. Co się wydarzy w serialu jesienią?

Seriale

Aktualizacja:
Autor:
Kamila
Jamrożek
"Na Wspólnej" z jubileuszowym sezonem

Już tej jesieni wyjątkowy, bo jubileuszowy, sezon "Na Wspólnej". Od 20 lat widzowie towarzyszą mieszkańcom najpopularniejszej ulicy w Polsce. Z tej okazji twórcy produkcji przygotowali dla fanów niespodziankę – nową czołówkę!

W 20. sezonie "Na Wspólnej" nie zabraknie też tego, za co widzowie od lat kochają ten serial, czyli zaskakujących wątków, dramatycznych sytuacji i zabawnych perypetii rodziny Ziębów oraz ich bliskich. Sprawdźcie koniecznie, co się wydarzy tej jesieni!

"Na Wspólnej" - nowa czołówka 2022

Z okazji jubileuszowego sezonu "Na Wspólnej" stacja TVN przygotowała całkiem nową, odświeżoną czołówkę serialu. Widzimy w niej znane z produkcji postacie. Drobny lifting dźwiękowy przeszła także popularna i lubiana piosenka czołówkowa śpiewana przez Krzysztofa Krawczyka. Nowy wstęp do serialu będzie emitowany od poniedziałku 29 sierpnia.

"Na Wspólnej" - jubileuszowy sezon - co się wydarzy?

W premierowych odcinkach "Na Wspólnej" zmartwienia dopadną Marię. Seniorka rodu zacznie tracić pamięć – zapomni o drobiazgach, spotkaniach, imionach bliskich. Zaniepokojona zwierzy się Renacie, że ma objawy Alzheimera. Córka natychmiast namówi ją na wizytę u neurologa, który podda ją serii badań. Jaki będzie ich wynik?

"Na Wspólnej" - Maria Zięba traci pamięć
"Na Wspólnej" - Maria Zięba traci pamięć Źródło: TVN

Niepokoje także w życiu Beaty. Termin porodu zbliży się nieuchronnie, a tymczasem Paweł nadal będzie przebywać w więzieniu. Zrozpaczona kobieta zarzuci nawet szwagrowi, że nic nie robi, żeby pomóc bratu. Urażony Emil natychmiast się zmobilizuje – dzięki znajomościom wpadnie na trop prawdziwego sprawcy napadu na kantor. Pojawi się światełko w tunelu. Kiedy Paweł będzie czekał na wyjście z więzienia, jego żona zacznie rodzić w obecności Emila, który jako pierwszy weźmie dziecko – swojego synka – na ręce…

Rozterki nawiedzą również rodzinę Cieślików. A wszystko za sprawą Zoji (Anna Grochowska), nowej nauczycielki wuefu w szkole. Razem z Damianem zaangażują się w akcję rowerową. Od początku Monika nie ukryje zazdrości wobec kobiety. Kiedy jednak ją pozna, zmieni zdanie – uzna, że Zoja to bardzo do rzeczy babka. Ukłucie zazdrości odejdzie. Ale tylko na moment – wróci ze zdwojoną siłą, kiedy Cieślikowa nakryje rywalkę w gabinecie męża w… bieliźnie! W ramach desperacji postanowi zainwestować w siebie. Efekt "metamorfozy" okaże się piorunujący! A tymczasem Zoja ujawni swoje prawdziwe intencje…

Dramatyczne wydarzenia czekają na Hofferów. Kamil zachowa się jak prawdziwy bohater, zasłaniając własnym ciałem Kolendę (Katarzyna Wajda), która zostanie zaatakowana przez zdesperowanego męża jednej ze swoich pacjentek. Traumatyczne przeżycie odbije się na zdrowiu lekarki. Na szczęście, Kamil będzie przy niej cały czas. Oboje zaczną się do siebie coraz bardziej zbliżać. Pochłonięty sprawami koleżanki z pracy Hoffer zupełnie zaniedba, borykającą się również z poważnymi problemami, Zuzę. Pewnego dnia w firmie transportowej zniknie jeden z kierowców. Wkrótce okaże się, że Szark przewoził narkotyki na polecenie mafii…

"Na Wspólnej". Dramatyczne wydarzenia u Hofferów
"Na Wspólnej". Dramatyczne wydarzenia u Hofferów Źródło: TVN

Podczas jednej z wizyt Marcin (Piotr Borowski) – właściciel jednego ze stałych "pacjentów" Joanny – opowie jej o stadninie, której odziedziczył po ich ojcu jego brat. Problem w tym, że Miłosz (Mariusz Ostrowski) nie będzie fanem koni i zechce pozbyć się przybytku. Joanna odwiedza stadninę, gdzie jej troskę wzbudzi stara klacz Ramona. Potraktuje to jako znak. Postanowi uzyskać nowe uprawnienia i zatrudnić się w stadninie na stałe. W nowym miejscu Joanna zbliży się do braci Faleckich, stanie się świadkiem ich konfliktu oraz pozna też powód niechęci Miłosza do tych wyjątkowych zwierząt. I dodatkowo wpadnie w oko braciom, którzy zaczną rywalizować o jej względy... Tymczasem Bogdan nie podzieli entuzjazmu żony – będzie miał pretensję, że kobieta spędza tyle czasu w stadninie z braćmi Faleckimi. Zupełnie inaczej, jak Misia - dziewczynka zarazi się pasją do koni i pod okiem Miłosza zacznie swoje pierwsze lekcje jazdy.

Małgorzata Socha o dzieciach
Małgorzata Socha o dzieciach

"Na Wspólnej" - dni i godziny emisji

Serial "Na Wspólnej" emitowany jest bez przerwy między sezonami od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.15. Przedpremierowe odcinki serialu można oglądać w Playerze.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości