Alain Delon nie chce poddać się eutanazji. Syn dementuje plotki

Alain Delon jednak nie chce się poddać eutanazji
Alain Delon jednak nie chce się poddać eutanazji
Źródło: Mike Marsland/WireImage
Syn Alaina Delona wydał długie oświadczenie, w którym wyjaśnił, że informacje o chęci poddania się eutanazji przez jego ojca są fake newsem. Mężczyzna wyjaśnił, z czego wynikał błąd w interpretacji jego słów.

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że wybitny aktor chce poddać się eutanazji. Zagraniczne portale powoływały się na słowa syna francuskiego aktora, który w rozmowie z telewizją RTL powiedział, że ojciec poprosił go, by towarzyszył mu w ostatnich chwilach. Teraz okazuje się jednak, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. 

Syn Alaina Delona dementuje informacje o decyzji ojca w sprawie eutanazji

Alain-Fabien Delon wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że jego ojciec jedynie popierał ogólne prawo do eutanazji. Sam jednak nie zamierza się poddać temu zabiegowi. 

Syn Alaina Delona nie krył złości, czemu dał upust na Instagramie.

"Ok, zazwyczaj tego nie robię, ale teraz zaczyna się to wymykać spod kontroli. Od ponad dwóch tygodni czytam wiadomości w tzw. »gazetach« i w komentarzach, że mój ojciec chce zakończyć życie poprzez eutanazję. To nie jest, ku*wa, prawda! To stwierdzenie z książki, które zostało wyjęte z kontekstu. Dziennikarze, powinniście się wstydzić. Serio. Nazywacie to dziennikarstwem? Nie, to fake news" – napisał. 

Syn aktora nie przebierał w słowach.

"Jest ogromna różnica między 'Synu, gdybym zapadł w śpiączkę, chcę, abyście mnie odłączyli' (co swoją drogą, się stało, ale podjęliśmy decyzję, by walczyć o życie), a waszym fake newsowym g**nem: 'Żądam eutanazji i pożegnałem się już z rodziną'" - kontynuował.

Alain-Fabien Delon zapowiedział, że sprawa trafi do sądu. 

"Teraz sprzątnijcie to g***o, a ja obiecuję, że pociągnę was do odpowiedzialności. Dajcie staremu człowiekowi najlepiej przeżyć jego życie" - zakończył. 

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

W rodzinie Alaina Delona już wcześniej pojawił się temat eutanazji?

Alain Delon również zabrał głos w sprawie. 87-latek wydał krótkie oświadczenie.

"Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez lata i dawali ogromne wsparcie. Mam nadzieję, że przyszli aktorzy będą brać ze mnie przykład nie tylko w pracy, ale również w codziennym życiu, między tryumfami i porażkami. Dziękuję" - napisał.

Warto podkreślić, że w rodzinie aktora temat eutanazji jest obecny od dawna. Procedurze chciała się poddać była żona Alaina Delona, Nathalie. Kobieta chorowała na raka trzustki i była już przygotowywana do zabiegu, którego jednak nie doczekała i zmarła naturalnie. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Mike Marsland/WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości