Nie żyje aktor znany z serialu "Czterej pancerni i pies". W jego domu wybuchł pożar

Piotr Wysocki nie żyje
Nie żyje aktor znany z serialu "Czterej pancerni i pies". W jego domu wybuchł pożar
Źródło: Getty Images/Facebook
Nie żyje Piotr Wysocki. 26 marca w godzinach porannych w domu aktora wybuchł pożar. Mężczyzny nie udało się uratować. Informację o śmierci Piotra Wysockiego potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych jego syn.

W niedzielny poranek 26 marca media obiegła informacja o pożarze domu jednorodzinnego w Trzcińcu w gminie Chodel. Tamtejsza straż otrzymała informację o zdarzeniu ok. godziny 8:00.

"Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w pożarze śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał" - przyznała w rozmowie z PAP-em rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim asp. szt. Edyta Żur.

Niedługo później w mediach pojawiła się informacja, jakoby zamieszkałym w domu mężczyzną był aktor Piotr Wysocki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Piotr Wysocki nie żyje

Niedługo później regionalne media dotarły od informacji potwierdzających, że 87-letnią ofiarą pożaru był Piotr Wysocki. Kilka godzin później doniesienia potwierdził syn aktora, który w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie taty.

"Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata" - napisał Jan Niewada-Wysocki.

Choć Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym aktor od lat był związany, dowiedziała się o jego śmierci z lokalnych mediów, postanowiła podsumować wieloletnią, owocną współpracę:

"Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w 'Widnokręg', który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy" - przyznała.

Piotr Wysocki - kariera, życie prywatne

Nagła śmierć Piotra Wysockiego zaskoczyła środowisko teatralne. W rozmowie z "Kurierem Lubelskim" kilka słów przekazał aktor Jerzy Rogalski, którego widzowie pokochali za role w takich kultowych produkcjach jak "Kogel-Mogel", "Wesele" czy "Dom Zły". Artysta nie mógł uwierzyć w to, co się stało.

"Jestem zaskoczony, to niezwykle smutna wiadomość, że Piotrek odszedł, przez wiele lat pracowaliśmy razem w teatrze Osterwy. Był nestorem tego teatru, świetnym aktorem, ale i wspaniałym kolegą. W filmie wprawdzie razem nie graliśmy, ale pamiętam, że jako kajtek, licealista, oglądałem 'Popioły', w których Piotrek grał wspaniałą rolę księcia Gintułta. Ostatnio razem graliśmy w 'Kupcu Weneckim' Szekspira, który swoją premierę miał dziewięć lat temu. Piotrek już wtedy trochę chorował, miał przerwę, ale potem wrócił" - powiedział.

Piotr Wysocki urodził się 13 kwietnia 1936 roku w Toruniu. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez wiele lat zawodowo związany był ze wspomnianym lubelskim Teatrem Osterwy. Widzowie pokochali go za role w wielkich produkcjach takich jak "Popioły", w których wcielił się w postać księcia Jana Gintuły czy "Czterej pancerni i pies", gdzie zagrał porucznika Kozuba. W kultowym serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" wystąpił u boku Romana Wilhelmiego, wcielając się w postać hrabiego Koniecpolskiego. Jeszcze w 2015 roku można było obejrzeć go w roli epizodycznej w filmie "Panie Dulskie".

Prywatnie Piotr Wysocki był dwukrotnie żonaty. Jest ojcem nie tylko Jana Niewady-Wysockiego, ale również muzyka rockowego Piotra Wysockiego.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości