Tina Turner nie żyje. Miała 83 lata

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga

Tina Turner nie żyje. Wiadomość o śmierci gwiazdy trafiła do mediów w czwartek 24 maja. Wokalistka odeszła po długiej chorobie w swoim domu w Szwajcarii. Miała 83 lata.

Tina Turner była nazywana "królową rock'n'rolla". Piosenkarka urodziła się 26 listopada 1939 roku w USA. Zasłynęła dzięki wydaniu takich hitów, jak między innymi "What's Love Got to Do with It" i "(Simply) The Best". Tina Turner przez ostanie lata miała problemy zdrowotne. Przeżyła też tragedię osobistą i w ciągu czterech lat straciła obu swoich synów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Tina Turner nie żyje. Zmarła w swoim domu w Szwajcarii

Informację o śmierci legendarnej wokalistki podała agencja Reutera.

Tina Turner, królowa rock'n'rolla zmarła dziś spokojnie w wieku 83 lat po długiej chorobie w swoim domu w Küsnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii

Chwilę później w sieci pojawiło się specjalne oświadczenie.

"Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę" (...) Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Tina Turner miała trudne życie. Przeżyła śmierć dwóch synów

Tina Turner tak naprawdę nazywała się Anna Mae Bullock. Jako dziecko doświadczyła odejścia matki, a potem także ojca. Razem z rodzeństwem wychowywała się u boku babci. Nie było jej łatwo: musiała sama zarabiać na jedzenie, pracując jako pomoc domowa. Tina Turner była zaledwie nastolatką, gdy w wypadku samochodowym zginęła jej ukochana przyrodnia siostra. Niedługo potem zmarła także jej babcia.

Tina Turner była wówczas zdana tylko na siebie. Zaczęła swoją karierę jeszcze jako nastolatka, jednak dopiero w latach 50. zyskała większą popularność. Wtedy zaczęła występować z zespołem Kings Of Rhythm, który założył jej późniejszy mąż, Ike Turner. Wokalistka przyciągała uwagę charakterystycznym, zachrypniętym głosem i bardzo szybko zrobiła karierę. Powodziło się jej wówczas nie tylko na scenie, ale także w miłości. Gwiazda wyszła bowiem za mąż za swojego kolegę z zespołu. Niestety ich sielanka nie trwała zbyt długo. Szybko okazało się bowiem, że partner gwiazdy się nad nią znęcał fizycznie i psychicznie do tego stopnia, że Tina Turner podjęła próbę samobójczą. Na szczęście rodzina i przyjaciele artystki uratowali ją. Para rozwiodła się w 1978 roku.

"Mój związek z Ike'em uczynił mnie najbardziej nieszczęśliwą osobą na świecie. Ale na początku naprawdę byłam w nim zakochana. Zrobił dla mnie tak wiele. Niestety, był całkowicie nieprzewidywalny" — mówiła po latach.

Tina Turner była już wtedy matką dwójki chłopców. Po rozwodzie została z długami byłego męża i musiała sama utrzymywać swoją rodzinę. Przez kilka lat karmiła dzieci dzięki bonom żywieniowym. W końcu jej kariera nabrała szybszego tempa i o Tinie Turner usłyszał cały świat. Gwiazda stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek obecnych czasów i została uznana za "symbol seksu" lat 80. To właśnie wtedy wypuściła takie hity, jak "What's Love Got To Do" czy "Private Dancer". W 2000 roku ogłosiła, że przechodzi na emeryturę.

Tina Turner wróciła na scenę muzyczną po niecałych 10 latach. W 2013 roku zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Wokalistka usłyszała wówczas diagnozę o raku jelita grubego. Nowotwór był we wczesnym stadium, dlatego nie podjęła specjalistycznego leczenia i postawiła na homeopatię. Szybko się okazało, że był to błąd. Powikłania były bowiem katastrofalne i finalnie doprowadziły ją do niewydolności nerek.

Tina Turner była matką dwóch biologicznych synów i obu straciła. Pierworodny syn gwiazdy, Raymond Craig Turner urodził się, gdy Tina Turner miała zaledwie 18 lat. Był owocem związku z saksofonistą Raymondem Hillem. Mężczyzna odebrał sobie życie w 2018 roku. To był jednak nie koniec tragedii w życiu artystki.

W 2022 roku zmarł młodszy syn wokalistki, Ronnie Turner. Mężczyzna chorował na nowotwór i w pewnym momencie poczuł się gorzej. Wezwano do niego karetkę, jednak nie udało się uratować jego życia. Miał 62 lata.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości