Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat

Jerzy Stuhr nie żyje
Jerzy Stuhr nie żyje
Źródło: MWMEDIA
Media obiegła szokująca informacja. Nie żyje legendarny polski aktor Jerzy Stuhr. Gwiazdor w ostatnich latach borykał się z problemami zdrowotnymi. Informację w rozmowie z Onetem potwierdził syn aktora Maciej Stuhr.

Jerzy Stuhr to aktor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Ma na koncie liczne role, dzięki którym zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej kinematografii. Widzowie pokochali go za występy w takich produkcjach jak: "Kingsajz", "Seksmisja" czy "Kiler". Niedawno informowaliśmy, że choć od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi, powrócił na scenę, by wcielić się w postać ojca współczesnego aktorstwa Konstantego Stanisławskiego w sztuce "Geniusz".

Czytaj też: Jerzy Stuhr podsumował dorobek artystyczny. "Już chyba nie wyjdę na scenę"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Jerzy Stuhr choruje na nowotwór krtani

Jerzy Stuhr rok temu trafił do szpitala, gdzie spędził trzy tygodnie. Słynny aktor przeszedł operację. Początkowo jego sytuacja nie była najlepsza, jednak z czasem aktor zaczął wracać do sił.

"Sytuacja mocno się skomplikowała. Spędziłem w szpitalu trzy tygodnie, przeszedłem operację. Teraz żyję chwilą. Czuję się dobrze, choć wciąż jestem słaby, z trudem nawet spaceruję" — mówił wówczas w rozmowie z Plejadą.

Jerzy Stuhr napisał nawet książkę, która stanowi zapis jego walki z rakiem i przemyśleń, do jakich w owym czasie dochodził. Aktor wiele razy rozważał zakończenie kariery właśnie ze względu na zdrowie. Ostatecznie jednak miłość do filmu i teatru wygrała.

Niedawno informowaliśmy, że z powodu problemów zdrowotnych jednego z aktorów odwołano zaplanowane spektakle "Geniusza".

"Drodzy Widzowie, z wielką przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora musimy odwołać spektakl 'Geniusz' w dniach 26, 27 i 28 czerwca oraz 1, 2 i 3 lipca 2024. W sprawie zwrotów za bilety prosimy o kontakt z naszymi kasami" - czytamy.

Ponieważ przedstawiciele placówki, którą na co dzień kieruje Krystyna Janda, nie sprecyzowali, o którego z aktorów dokładnie chodzi, pracownicy serwisu Plejada skontaktowali się z biurem prasowym Teatru Polonia, by dopytać, czy na pewno w oświadczeniu jest mowa właśnie o chorobie Jerzego Stuhra. Jacek Rakowiecki z działu PR i komunikacji wyjaśnił jednak, że nie może zdradzić takich informacji.

Niestety 9 lipca media obiegła informacja, której nikt się nie spodziewał. Maciej Stuhr w rozmowie z Onetem potwierdził, że Jerzy Stuhr nie żyje. Nieznane są okoliczności śmierci aktora.

Czytaj też: Jerzy Stuhr i jego żona Barbara byli razem ponad pół wieku. Ich historia to gotowy scenariusz na film

Śmierć Jerzego Stuhra to koniec pewnej epoki

Jerzy Stuhr był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów, który świetnie czuł się przed kamerą, jak i na teatralnych deskach. Odnajdywał się ponadto w roli reżysera i scenarzysty, a jego charakterystyczny głos towarzyszył dzieciom, które z nieskrywanym zainteresowaniem oglądały najpopularniejsze bajki. To on stworzył Osła ze "Shreka" czy nadał wyjątkowego charakteru Mushu z "Mulan".

W wielu polskich domach do dziś z rozbawieniem oglądane są komedie, w których grał. Film "Seksmisja", w którym to opowiedziano historię obudzonego po latach hibernacji mężczyzny, który, wraz z towarzyszem, próbuje odnaleźć się w kobiecej rzeczywistość, zaliczany jest do kanonu polskich produkcji. Poszukując najważniejszej roli w dorobku Jerzego Stuhra, trudno wskazać jedną. Fani pokochali charakternego komisarza Rybę, w którego wcielił się w "Kilerze" oraz w filmie "Kiler-ów 2-óch". Wiele z wypowiadanych przez niego dialogów na stałe wpisało się do języka potocznego.

Czytaj też: Najbardziej kultowe role Jerzego Stuhra. Znasz je wszystkie?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej:

Autor: Dominika Kowalewska, Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości