Programy

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – nowa seria programu dokumentalnego Małgorzaty Rozenek-Majdan

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – nowa seria programu dokumentalnego Małgorzaty Rozenek-Majdan

Program "In Vitro. Nauka czy cud? 2" pokazuje, na czym dokładnie polega ta procedura. Bohaterami cyklu są nie tylko pary, które mimo przeciwności losu, podejmują walkę o poczęcie dziecka, ale także lekarze pomagający im spełnić te pragnienia. Uczestników starających się o dziecko wspiera Małgorzata Rozenek-Majdan, mama trzech synów, urodzonych właśnie dzięki metodzie in vitro.

Metoda in vitro to dla milionów par jedyna szansa na spełnienie marzeń o rodzicielstwie. Ta tematyka jest też niezwykle istotna dla Małgorzaty Rozenek-Majdan. Na własnej skórze przekonała się, z czym muszą się mierzyć kobiety mające trudności z zajściem w ciążę. Dzięki metodzie in vitro trzykrotnie została mamą. W drugiej serii programu towarzyszy parom starającym się o dziecko dzięki metodzie in vitro i po raz kolejny stara się przybliżyć widzom ten ważny temat.

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – o czym jest program?

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" to kolejna odsłona cyklu o ludziach, którzy mimo ogromnych trudności, marzą o tym, żeby zostać rodzicami. To także historia lekarzy, którzy z pomocą nauki pomagają to marzenie spełnić. Małgorzata Rozenek-Majdan będzie towarzyszyła bohaterom programu na każdym z etapów procedury, zarówno w tych najszczęśliwszych, ale też najtrudniejszych chwilach. Prezenterka sama jest mamą synów urodzonych dzięki in vitro oraz autorką książek "In vitro. Rozmowy intymne" i "Świadoma mama" oraz założycielką Fundacji MRM, która wspiera walkę z niepłodnością.

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – nowa seria programu dokumentalnego Małgorzaty Rozenek-Majdan
"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – Małgorzata Rozenek-Majdan Źródło: TVN
Małgorzata Rozenek-Majdan uczy dzieci reagować na hejt. Bała się, że im zaszkodzi
Małgorzata Rozenek-Majdan uczy dzieci reagować na hejt. Bała się, że im zaszkodzi Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – bohaterowie

Problem niepłodności dotyczy milionów Polaków. W programie "In Vitro. Nauka czy cud? 2" będzie można zobaczyć, jak potoczyły się losy Jadwigi i Andrzeja - uczestników poprzedniego cyklu. W programie pojawią się także 4 pary nowych bohaterów. Wśród nich będą Krystyna i Rafał, dla których decyzja o posiadaniu dziecka nie była łatwa i oczywista. Krysia obawiała się, że mogłaby przekazać potomstwu chorobę genetyczną, na którą cierpi. Odkąd okazało się, że jest to mało prawdopodobne, usiłuje zajść w ciążę. To właśnie w tym cyklu dokumentalnym podda się pierwszemu zabiegowi in vitro.

Karolina i Łukasz od 5 lat starają się o dziecko. Małżonkowie badali się w klinice leczenia niepłodności i konsultowali z immunologiem. Mają za sobą już jedną, niestety nieudaną, próbę in vitro. W programie podejmą się kolejnej. Do grona uczestników dołączą również Joanna i Paweł, którzy przeszli długą drogę w staraniach o potomstwo i są już po dwóch procedurach in vitro. Nie poddają się w walce o marzenia i są gotowi na kolejne podejście. Jadwiga i Mateusz to ostatnia para bohaterów. Są małżeństwem od 13 lat i do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Mimo wszelkich starań, Jadzi nigdy nie udało się zajść w ciążę. W programie po raz pierwszy podda się metodzie in vitro.

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – nowa seria programu dokumentalnego Małgorzaty Rozenek-Majdan
"In Vitro. Nauka czy cud? 2" Źródło: TVN

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" – kiedy emisja?

Jaki skończą się historie wszystkich bohaterów? Czy uda im się spełnić marzenia? Kamery Discovery Life i TVN Style będą towarzyszyły im na każdym etapie ich doświadczeń z metodą in vitro. Emisja programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2" w:

  • Discovery Life w niedzielę 3 grudnia, godz. 16:55
  • TVN Style we wtorek 7 lutego, godz. 22:25

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości