Seriale

"Tajemnica zawodowa" - o czym jest serial, obsada, kiedy i gdzie oglądać

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
TVN
Tajemnica zawodowa: Cezary Pazura - Andrzej Żurawski, Magdalena Różczka - Julia Żurawska.

"Tajemnica zawodowa" to serial, w którym wątki prawnicze łączą się z wątkami medycznymi. Poruszające ludzkie historie pozwalają zrozumieć zarówno zawód obrońcy, jak i lekarza. Widzowie mogą śledzić historie rozgrywające się na sali sądowej, ale też poznać ciekawe przypadki kliniczne inspirowane autentycznymi historiami.

Serial "Tajemnica zawodowa" to jednak nie tylko ciekawe przypadki medyczne czy prawnicze. To także głęboka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, zmianach i oswajaniu problemów, które wydają się nie do przejścia. Razem z bohaterami wyruszamy w podróż, która pomoże im poukładać swoje życie i relacje na nowo.

"Tajemnica zawodowa" – o czym jest serial?

Główna bohaterka serialu "Tajemnica zawodowa" to 38-letnia Julia Żurawska. Po skończonych studiach prawniczych związała się z lekarzem, chirurgiem ginekologiem – Andrzejem Żurawskim. Poświęciła się rodzinie, odkładając na bok własne ambicje i stworzyła dom, o jakim zawsze marzyła. Jako żona i matka dwóch córek żyje w cieniu męża, aż do czasu, gdy odkrywa tajemnicę, która burzy jej cały dotychczasowy świat. Dowiaduje się, że mąż od dwóch lat ją okłamuje i zdradza. Od tego czasu próbuje uwolnić się z toksycznego związku.

"Tajemnica zawodowa" – bohaterowie, obsada, aktorzy

Julia Żurawska (Magdalena Rożczka) ma 38 lat. To pani domu, żona zapracowanego chirurga Andrzeja Żurawskiego i matka dwóch dorastających córek, która dla rodziny poświęciła kiedyś karierę prawniczą. Kiedy dowiaduje się, że mąż od dwóch lat ją okłamuje i zdradza, Julia chce natychmiast odejść.

Nie zdąża, bo Andrzej zostaje brutalnie zaatakowany w szpitalu przez nożownika-szaleńca, a zaraz potem oskarżony o poważny błąd medyczny. Julia wraca do zawodu prawnika i zamierza oczyścić ojca swoich dzieci z niesłusznych oskarżeń. Musi odkryć prawdę. Proces Andrzeja ujawnia jednak pewną tajemnicę...

Tajemnica zawodowa: Magdalena Różczka jako Julia Żurawska.
"Tajemnica zawodowa": Magdalena Różczka jako Julia Żurawska. Źródło: Bartosz Krupa/TVN

Andrzej Żurawski (Cezary Pazura) ma 55 lat. To mąż Julii, dla którego poświęciła swoją karierę prawniczą. Charyzmatyczny chirurg, wspaniały ojciec i gość we własnym domu, który zbudowała mu żona. Andrzej zdradza Julię z koleżanką z pracy, Kingą.

Romans zamienił się w nowy związek, który jednak Żurawski dość łatwo poświęca w obliczu utraty stabilizacji i statusu. Zostaje zaatakowany przez nożownika, a potem oskarżony o błąd medyczny. W sądzie broni go żona. Andrzej chce wrócić na łono rodziny, licząc, że Julia wybaczy mu kłamstwa.

 Tajemnica zawodowa: Cezary Pazura jako Andrzej Żurawski.
 "Tajemnica zawodowa": Cezary Pazura jako Andrzej Żurawski. Źródło: Bartosz Krupa/TVN

Paweł Miller (Piotr Stramowski) ma 38 lat. Były policjant-idealista – teraz prywatny detektyw po przejściach, przyjaciel i współpracownik Wiktora, znudzony trywialnymi zleceniami, które otrzymuje głównie od zdradzanych małżonków. Julia jest z początku jedną z nich. Jednak gdy Miller poznaje ją bliżej – odkrywa w niej to, czego dawno przestał szukać. Natychmiast więc od niej ucieka.

Związany z Ewą, matką swojej kilkuletniej córeczki, która zostawiła go kilka lat temu po burzliwym związku – Miller stara się poukładać swoje życie na nowo tak, by Ewa pozwoliła mu wrócić. A Julia to same kłopoty.

Tajemnica zawodowa: Piotr Stramowski jako Paweł Miller
"Tajemnica zawodowa": Piotr Stramowski jako Paweł Miller Źródło: Bartosz Krupa/TVN

Kinga Górska (Anna Dereszowska) ma 38 lat. Kochanka Andrzeja, anestezjolog, świadek feralnej operacji pacjentki, za której śmierć został obwiniony Andrzej. Kinga szczerze kocha Andrzeja i liczy, że dla niej zostawi rodzinę. Gdy dochodzi do ataku i ich romans wychodzi na jaw – Kinga jest gotowa wspierać Andrzeja i bronić go bezwarunkowo.

Jednak z czasem zaczyna rozumieć, że ukochany nie ma zamiaru odwzajemnić jej poświęcenia, a oskarżenia zbliżają go znowu do żony. Miłość Kingi zostaje więc wystawiona na wielką próbę. Andrzej nie ma pojęcia, do czego może być zdolna oszukiwana kobieta.

"Tajemnica Zawodowa": Anna Dereszowska jako Kinga Górska
"Tajemnica Zawodowa": Anna Dereszowska jako Kinga Górska Źródło: TVN

Wiktor Bielski (Andrzej Zieliński) ma 65 lat. Ojciec Julii, który po rozwodzie zostawił ją z matką dla swojej ówczesnej asystentki. Autorytarny szef kancelarii, świetny prawnik i… fatalny ojciec, który od lat nie utrzymuje kontaktów z córką. Rodzinny dramat Julii jednak znów ich zbliża.

Wiktor wykorzystuje okazję, żeby naprawić relację z córką, chociaż nigdy tego nie przyzna. Konfliktowy, ironiczny i egocentryczny ojciec nie spodziewa się po córce wiele, gdy angażuje ją do pracy w swojej kancelarii. Julia okazuje się bardziej do niego podobna niż myślał.

"Tajemnica zawodowa": Andrzej Zieliński jako Wiktor Bielski
"Tajemnica zawodowa": Andrzej Zieliński jako Wiktor Bielski Źródło: Bartosz Krupa/TVN

Monika Litwin (Tamara Arciuch) - 45 lat. Niegdyś ambitna asystentka w kancelarii – od lat nieformalnie związana z Wiktorem, który dla niej zostawił żonę. Dziś Monika jest prawniczką i spodziewa się, że wkrótce zostanie partnerką Wiktora również w kancelarii. Mężczyzna zamiast tego prosi ją o rękę. Dla Moniki to cios poniżej pasa…

Ambitna, nieustępliwa, kocha intrygi i grę na ludzkich emocjach. Odrzuca Wiktora i staje przeciwko jego rodzinie w sądzie, jako obrońca nożownika, który zaatakował Andrzeja. Jej intrygi i zabójczy urok jednak nie odstraszają Wiktora. Wręcz przeciwnie.

"Tajemnica zawodowa": Tamara Archiuch jako Monika Litwin
"Tajemnica zawodowa": Tamara Archiuch jako Monika Litwin  Źródło: Bartosz Krupa/TVN

W drugim sezonie do obsady dołączyli nowi bohaterowie, w których role wcielili się: Katarzyna HermanDorota ChoteckaMarcin CzarnikKarolina Porcari i Mateusz Rusin.

"Tajemnica zawodowa – twórcy, reżyser, scenariusz

Producentami wykonawczymi serialu "Tajemnica zawodowa" jest Dorota Kośmicka-Gacke – Jake-Vision DGA Studio ("Druga szansa", "Motyw", "Diagnoza") i Jan Kępiński ("Milionerzy", "Agent – Gwiazdy"). Projekt powstał na zlecenie TVN. Za scenariusz odpowiadają: Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Dorota Jankojć. Serial oparty jest na autorskim pomyśle stacji.

Za kamerą stanął wielokrotnie nagradzany Marek Lechki ("Pakt" "Bez tajemnic"). Operatorem zdjęć jest Paweł Flis ("W głębi lasu", "Demon"). Funkcję kierownika produkcji pełni Robert Feluch, a reżysera castingu – Piotr Bartuszek. Autorem scenografii jest Marcelina Początek, charakteryzacją zajmuje się Kinga Krulikowska, a projektantką kostiumów jest Dorota Williams. Montażem zajmują się Piotr Wójcik i Bartłomiej Piasek. Za muzykę odpowiada Maciej Milewski.

Co Za Tydzień na planie 2. sezonu serialu "Tajemnica zawodowa"
Co Za Tydzień na planie 2. sezonu serialu "Tajemnica zawodowa" Źródło: Co Za Tydzień

 "Tajemnica zawodowa" – gdzie i kiedy oglądać drugi sezon

Pierwszy sezon serialu "Tajemnica zawodowa" można było oglądać w każdą środę o godz. 21.30 w TVN i na stronie player.pl. Drugi sezon serialu będzie dostępny tylko w Playerze. Premiera 22 lutego.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/TVN

Pozostałe wiadomości