Materiał promocyjny

Gosia Baczyńska po 23 latach powróciła do Wrocławia. Świętuje jubileusz

Gosia Baczyńska po 23 latach powraca do Wrocławia. Wraz z marką Ceramika Paradyż świętuje jubileusz. Część 1
Gosia Baczyńska jest jedną z najpopularniejszych polskich projektantek. Aż trudno uwierzyć, że w branży działa od 25 lat. Z okazji wyjątkowego jubileuszu zorganizowała specjalny pokaz mody. Podobnie jak 23 lata temu, podczas pierwszego z licznych pokazów, tak i tym razem, wydarzenie poprowadził Olivier Janiak.

Gosia Baczyńska to z pewnością osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać. W branży modowej uznawana jest za artystkę, która nie boi się sięgać do przeszłości i czerpać z niej garściami. Choć tworzy od 1997 roku, na pierwszy pokaz musiała poczekać dwa lata. Warto było, bowiem był to bardzo rokujący debiut. Po 23 latach Gosia Baczyńska wraca do Wrocławia, by uczcić jubileusz wraz z marką Ceramika Paradyż.

Gosia Baczyńska wspomina pierwszy pokaz

Gosia Baczyńska od początku swojej pracy wyróżniała się niezwykłymi zdolnościami, ale zanim doszło do pierwszego profesjonalnego pokazu, minęły dwa lata. W miniony weekend w programie "Co za Tydzień" fani projektantki mogli wyruszyć w podróż do przeszłości i przypomnieć sobie, jak ponad dwie dekady tematu wyglądało to wydarzenie. Z pewnością powrót do Wrocławia po latach musiał uruchomić wspomnienia.

- Ten pierwszy pokaz odbył się tutaj we Wrocławiu. Jeszcze wtedy mieszkałam we Wrocławiu [...]. Wielkie, olbrzymie przeżycie. Kompletnie nie wiedziałam, jak to robić, zupełnie. No ale wiesz, jak nie podejmujesz tych wyzwań, jak nie próbujesz, to się nie dowiesz, jak to jest — mówi Gosia Baczyńska w rozmowie z Olivierem Janiakiem, który miał wówczas zaszczyt być gospodarzem wieczoru.

Wówczas to Warszawa była polską stolicą mody. Zanim projektantka podjęła decyzję o przeprowadzce, podróżowała między miastami, skrupulatnie pracując nad zleceniami niekiedy do ostatniej chwili.

- Przez dwa lub trzy lata jeździłam raz, dwa razy, czasami trzy razy w miesiącu do Warszawy. Byłam tak ambitna i rzetelna, że jak się z kimś umawiałam, to do rana się pracowało, do samochodu, a bywało, że pociągiem, pamiętam, jeszcze w pociągu coś doszywałam, bo na sesję — dodaje.

Przez te dwie dekady Gosia Baczyńska miała przyjemność ubierać gwiazdy ze świata kina, współpracować z operami i teatrami, a także projektować stroje dla głów państwa. Projektantka przyznaje, że od zawsze ciągnęło ją do tego, co było za horyzontem — choć wówczas nie wiedziała, co się za nim kryło.

- Coś mnie ciągnęło, że tam gdzieś za horyzont trzeba pójść i podejmować te wyzwania i po prostu iść, no po prostu ja wiedziałam, że ja mam coś do zrobienia, no i szłam za tym głosem — wyjaśnia.

Gosia Baczyńska to osoba od zadań specjalnych. Nie boi się niczego, nawet niezbyt sprzyjającej pokazom pod chmurką deszczowej pogody. Każde wydarzenie dogląda osobiście, by stworzyć niezwykłą atmosferę podczas prezentacji kolekcji.

- O dziwo, nie przeraża mnie ten deszcz tak bardzo, jak to, ile jeszcze jest do zrobienia. Ja bardzo lubię ryzykować i większość moich pokazów odbyła się pod gołym niebem. Bardzo ryzykowałam, bardzo często i nigdy nie padało — dodaje.

Pokaz w deszczu zachwycił widzów

Choć wydawało się, że deszcz stanie na drodze Gosi Baczyńskiej, wieczorem przestało padać. Pokaz wkomponowany w zabytkową architekturę, robił wyjątkowe wrażenie. Jak na jubileusz przystało, projektantka podeszła do wydarzenia szeroko i ponadczasowo, ale ze spójną, przemyślaną artystycznie wizją.

Gosia Baczyńska przygotowała dla zebranych widzów prawdziwą gratkę. Podczas pokazu mogli podziwiać nie tylko stroje z nowej kolekcji, ale również wyjątkowe ubrania, które powstały tylko w pojedynczych egzemplarzach. Co więcej, na wybiegu ponownie zadebiutowała kreacja, którą Gosia Baczyńska pokazała na pierwszym pokazie 23 lata temu.

To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem pokaz był również doskonałym tłem dla designu modowego. Gosia Baczyńska bowiem, poza projektowaniem ubrań, tworzy również kolekcję ceramiki. Miłość do architektury wnętrz nie mogła skończyć się inaczej, niż współpracą z jednym z najpopularniejszych producentów ceramiki.

Gosia Baczyńska po 23 latach powraca do Wrocławia. Wraz z marką Ceramika Paradyż świętuje jubileusz. Część 2
Gosia Baczyńska jest jedną z najpopularniejszych polskich projektantek. Aż trudno uwierzyć, że w branży działa od 25 lat. Z okazji wyjątkowego jubileuszu wraz z marką Paradyż zorganizowała specjalny pokaz mody. Podobnie jak 23 lata temu, podczas pierwszego z licznych pokazów, tak i tym razem, wydarzenie poprowadził Olivier Janiak.

- Okazało się, że wspólnie podobnie czujemy piękno, współodczuwamy podobne emocje i dlatego powstały fantastyczne kolekcje. Dlatego powstały kolekcje Paradyż by Gosia Baczyńska. To są jej kolekcje, ona na każdym etapie tworzenia była w nich obecna — stwierdza Anna Tępińska-Marcinek, właścicielka marki Ceramika Paradyż.

Podkreśla ponadto, że firmie przyświeca idea wychodzenia z pięknem do ludzi, stąd na pokazie Gosi Baczyńskiej nie mogło zabraknąć mobilnego standu marki.

- Kolejna idea bycia bliżej ludzi, bycia bliżej z pięknem, którym chcemy ludzi zarażać. Cieszymy się z tego, że Polacy zaczęli doceniać piękno, stąd nowy produkt, którym chcemy się dzielić, przepiękny produkt: spieki ceramiczne. Co chcę podkreślić, to jest to, że to jest materiał naturalny, wspaniały, funkcjonalny, no tak jak ceramika — wyjaśnia właścicielka marki Ceramika Paradyż.

Mobilny koncept podróżuje po całej Polsce, ale nie tylko, bowiem, jak zdradza dyrektorka marketingowa marki, niedługo wyruszą do Włoch, gdzie zaprezentują się na tamtejszych targach.

- Pokazujemy ludziom, w jak niestandardowy sposób można wykorzystać ceramikę. Nie tylko w łazience, nie tylko w kuchni, ale również tak naprawdę w szeroko rozumianej przestrzeni, w koncepcie przestrzennym. Łączymy nie tylko ceramikę, ale też łączymy modę i łączymy się z miastem spotkań — mówi Agata Brodzka.

Gosia Baczyńska współpracuje z Ceramiką Paradyż od 2019 roku. Od tej pory powstało siedem luksusowych kolekcji: Mystic Shadows, Night Queen, Sleeping Beauty, Fashion Spirit, Unique Lady, Cold Princess oraz Noisy Whisper, to designerska interpretacja zmysłowych fasonów, tekstur i kolorów ze światowych wybiegów. Ich wzornictwo nawiązuje do najbardziej charakterystycznych wyróżników wielkiej mody: plisów, satyny, koronki, złota, srebra czy cekinów.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zuzanna Bernat szczerze o rodzinie. Wspomniała najsmutniejszy moment w życiu. "Jest mi bardzo ciężko" [TYLKO U NAS]

Zuzanna Bernat szczerze o rodzinie. Wspomniała najsmutniejszy moment w życiu. "Jest mi bardzo ciężko" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

Małgorzata Rozenek o prezencie na 18. urodziny syna i jego wyprowadzce. "Trudny moment" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Rozenek o prezencie na 18. urodziny syna i jego wyprowadzce. "Trudny moment" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym"  [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym" [TYLKO U NAS]

Marta Wierzbicka o powrocie do "Na Wspólnej". Zdradziła kulisy nagrywania scen intymnych

Marta Wierzbicka o powrocie do "Na Wspólnej". Zdradziła kulisy nagrywania scen intymnych

Lidia Sadowa o rodzinie, pracy w czasie ciąży i roli w "Na Wspólnej". Co było największym wyzwaniem? [TYLKO U NAS]

Lidia Sadowa o rodzinie, pracy w czasie ciąży i roli w "Na Wspólnej". Co było największym wyzwaniem? [TYLKO U NAS]

Monika Miller wzięła ślub? Zdjęcia w białej sukni zaskoczyły internautów [TYLKO U NAS]

Monika Miller wzięła ślub? Zdjęcia w białej sukni zaskoczyły internautów [TYLKO U NAS]

Klaudia El Dursi o relacji z byłym partnerem. "Trzeba wiele rzeczy wybaczyć i zaakceptować"

Klaudia El Dursi o relacji z byłym partnerem. "Trzeba wiele rzeczy wybaczyć i zaakceptować"

Andrzej Kosmala o trudnych momentach i ostatnich słowach Krzysztofa Krawczyka [TYLKO U NAS]

Andrzej Kosmala o trudnych momentach i ostatnich słowach Krzysztofa Krawczyka [TYLKO U NAS]

Robert Motyka o rodzinie, karierze i związku. "Musiałem pokazać, że jestem pracowity" [TYLKO U NAS]

Robert Motyka o rodzinie, karierze i związku. "Musiałem pokazać, że jestem pracowity" [TYLKO U NAS]

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Z kim zmierzy się Małgorzata Rozenek-Majdan? Oto pierwsza trójka

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Z kim zmierzy się Małgorzata Rozenek-Majdan? Oto pierwsza trójka

Jakub Tofil o życiu prywatnym i trudnej roli w "Na Wspólnej". "Nadal się obawiam" [TYLKO U NAS]

Jakub Tofil o życiu prywatnym i trudnej roli w "Na Wspólnej". "Nadal się obawiam" [TYLKO U NAS]

Andrzej i Katarzyna Gąsienicowie zaskoczyli wiadomością o rozwodzie. "Życie ma się jedno" [TYLKO U NAS]

Andrzej i Katarzyna Gąsienicowie zaskoczyli wiadomością o rozwodzie. "Życie ma się jedno" [TYLKO U NAS]

Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. "Źle o sobie przez to myślałem"

Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. "Źle o sobie przez to myślałem"

Księżna Kate i król Karol odbyli tajne spotkanie? Na jaw wychodzą szczegóły

Księżna Kate i król Karol odbyli tajne spotkanie? Na jaw wychodzą szczegóły

Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

Izabela Kuna o pogoni za doskonałością. "Wydawało mi się, że nie jestem wystarczająco dobra"

Izabela Kuna o pogoni za doskonałością. "Wydawało mi się, że nie jestem wystarczająco dobra"

Anna Guzik o krytyce, rodzinie i planach na przyszłość. "Najbliżsi są lustrem tego, co udało się zrobić"

Anna Guzik o krytyce, rodzinie i planach na przyszłość. "Najbliżsi są lustrem tego, co udało się zrobić"

Monika Goździalska o show-biznesie i hejcie. "Przypłaciłam to ciężką depresją"

Monika Goździalska o show-biznesie i hejcie. "Przypłaciłam to ciężką depresją"

Zuzanna Bernat o radzeniu sobie z hejtem, aktorstwie, relacji z mamą i budowaniu pewności siebie. "Nie miałam jej" [WYWIAD]

Zuzanna Bernat o radzeniu sobie z hejtem, aktorstwie, relacji z mamą i budowaniu pewności siebie. "Nie miałam jej" [WYWIAD]

Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

Waldemar Obłoza o roli Romana w "Na Wspólnej". "Nawet ciotka czasami się myliła" [TYLKO U NAS]

Waldemar Obłoza o roli Romana w "Na Wspólnej". "Nawet ciotka czasami się myliła" [TYLKO U NAS]

Joanna Brodzik szczerze o aktorstwie, marzeniach i wieku. "Wciąż jeszcze słyszę, że wyglądam za młodo"

Joanna Brodzik szczerze o aktorstwie, marzeniach i wieku. "Wciąż jeszcze słyszę, że wyglądam za młodo"

Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis? [TYLKO U NAS]

Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis? [TYLKO U NAS]

Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa". Co wiemy o 13. sezonie programu?

Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa". Co wiemy o 13. sezonie programu?

Tomasz Jakubiak marzy o powiększeniu rodziny. Co na to jego żona? Zobaczcie wideo [TYLKO U NAS]

Tomasz Jakubiak marzy o powiększeniu rodziny. Co na to jego żona? Zobaczcie wideo [TYLKO U NAS]

Agata Kulesza na studiach była szefową fuksówki. "Starała się być groźną, surową"

Agata Kulesza na studiach była szefową fuksówki. "Starała się być groźną, surową"

Julia Wieniawa zdradza, jak zareagowała na propozycję dołączenia do "Mam talent!". "Zastanawiałam się" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa zdradza, jak zareagowała na propozycję dołączenia do "Mam talent!". "Zastanawiałam się" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

2. urodziny serwisu Co za Tydzień TVN Online. Poznaj naszą redakcję!

2. urodziny serwisu Co za Tydzień TVN Online. Poznaj naszą redakcję!

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Mówię Wam" – nowy program w TVN7. Mateusz Hładki zaprasza na show-biznesowy przegląd wydarzeń

"Mówię Wam" – nowy program w TVN7. Mateusz Hładki zaprasza na show-biznesowy przegląd wydarzeń

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Dzieci Małgorzaty Sochy nie zostają z babcią. Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie powierza ich mamie

Dzieci Małgorzaty Sochy nie zostają z babcią. Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie powierza ich mamie

Chwile grozy w "The Traitors. Zdrajcy". Uczestniczki miały wypadek. "Pomyślałyśmy, że to była kula"

Chwile grozy w "The Traitors. Zdrajcy". Uczestniczki miały wypadek. "Pomyślałyśmy, że to była kula"

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje