Dzieci Meghan Markle i księcia Harry'ego otrzymają tytuły książęce? Zaskakująca odpowiedź

Meghan Markle, Książę Harry
Dzieci Meghan Markle i księcia Harry'ego z tytułami książęcymi
Źródło: Getty Images
Królowa Elżbieta II nie żyje. Śmierć najdłużej panującej monarchini w historii korony brytyjskiej wstrząsnęła światem. W momencie jej odejścia dzieci Meghan Markle i księcia Harry'ego otrzymały książęce tytuły, których wcześniej im odmówiono. Dlaczego?

Książę Harry jest młodszym synem króla Karola i zmarłej przed laty księżnej Diany. W 2018 roku wziął ślub z amerykańską aktorką Meghan Markle. Para doczekała się dwójki dzieci. W 2021 roku potwierdzili złożone rok wcześniej deklaracje i zrezygnowali z obowiązków wynikających z członkostwa w rodzinie królewskiej. Wiązało się to m.in. z wycofaniem się z pełnienia oficjalnych obowiązków, w tym związanych z funkcjami wojskowymi, ale również z rezygnacją z używania tytułów Ich Królewska Mość oraz z korzystania z publicznych pieniędzy.

Archie i Lilibet z tytułami książęcymi

Choć Meghan Markle i księżę Harry częściowo wycofali się z obowiązków królewskich, młodszy syn króla Karola III nie utracił miejsca w linii sukcesyjnej. Tym samym wciąż pozostał 5. osobą w kolejce do tronu (po księciu Williamie oraz jego dzieciach). Podobnie jak dwoje jego dzieci.

Jak donosi brytyjska praca, w momencie śmierci królowej doszło do zmian w tytułach. Książę William i księżna Kate zostali mianowani księciem i księżną Kornwalii. Choć księżę Harry zrezygnował z tytułów, zwyczaj nie ominął jego dzieci. Mianowicie zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez króla Jerzego V w 1917 roku Archie i Lilibet, jako dzieci syna suwerena, mogą posługiwać się mianem Ich Królewskich Mości. Wcześniej Meghan Markle w wywiadzie z Oprah Winfrey powiedziała, że jej syn nie jest przez monarchię uznawany za księcia, a co za tym idzie - nie przysługuje mu ochrona. Czy teraz to się zmieni?

Królowa Elżbieta II nie żyje

Około godz. 13 wydano oświadczenie, w którym przekazano, że lekarze są zaniepokojeni stanem Elżbiety II. Od tego momentu świat zamarł. Stacje BBC News i BBC World News przerwały nadanie zaplanowanych programów, by śledzić wydarzenia mające miejsce w szkockiej siedzibie Balmoral. Od momentu wydania oświadczenia media społecznościowe płonęły od informacji o rzekomym starcie operacji "London Bridge".

Około godziny 19:32 kamera stacji BBC została skierowana na gmach Pałacu Buckingham. Na jego szczycie zlokalizowany jest maszt, na którym w tym momencie opuszczono flagę do połowy. To wiadomość dla Brytyjczyków - Jej Królewska Mość, Królowa Elżbieta II nie żyje.

Zmarła królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini miała 96 lat
Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zasiadała na tronie od 1952 roku. Pałac Buckingham przekazał oficjalne informacje. Rozpoczęła się operacja "London Bridge".
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości