Gwiazdy

Edward Hulewicz nie żyje. Jego utwory śpiewała cała Polska

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Edward Hulewicz nie żyje

Edward Hulewicz nie żyje. Artysta stworzył ponadczasowe hity, które nucili starsi i młodsi. Jego przebój "Za zdrowie pań" śpiewała cała Polska.

Edward Hulewicz był jednym z najpopularniejszych piosenkarzy lat 60. i 70. Do końca pozostał wierny swojemu wizerunkowi z bujną fryzurą, przyciemnianymi okularami i charakterystycznym wąsikiem. Głos wokalisty obejmował skalę od barytonu do tenora, dlatego w swoim repertuarze miał utwory zarówno klasyczne jak i rozrywkowe. Jego przeboje "Hej, baby, baby", "Dwa złote warkocze", "Nie pytaj już" czy słynne "Za zdrowie pań" znała cała Polska.

Edward Hulewicz nie żyje - przyczyna śmierci

Edward Hulewicz zmarł 4 września w wieku 84 lat. Od kilku dni przebywał w hospicjum, gdzie byli przy nim bliscy i przyjaciele. Od lat cierpiał na chorobę nowotworową. Pod koniec lipca tego roku przeszedł COVID-19, co wpłynęło negatywnie na jego zdrowie i odporność.

Edward Hulewicz nie żyje
Edward Hulewicz nie żyje Źródło: MWMEDIA
"Listy do M.5". Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk o swoich rolach
"Listy do M.5". Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk o swoich rolach

Edward Hulewicz nie żyje - kim był?

Edward Hulewicz urodził się 22 listopada 1937 r. na Wołyniu. W 1965 roku był wokalistą zespołu Tarpany, który zyskał popularność taką jak Czerwone Gitary i Trubadurzy. Po jego rozpadzie dołączył do Heliosów. Potem współpracował z zespołem Kanon Rytm. Od początku lat 70. rozpoczął karierę solową. Współpracował m.in. z Janem Pietrzakiem i Jonaszem Koftą. To wtedy wylansował przeboje takie jak "Za zdrowie pań", "Serdeczne życzenia" czy "Znów ryzyka brak".

W połowie lat 80. Edward Hulewicz wyjechał do USA. Tam występował w klubach polonijnych. W 2005 r. na stałe wrócił do Polski. Edward Hulewicz wystąpił też w filmie "Wodzirej" Feliksa Falka. W 60-lecie działalności muzycznej otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Edward Hulewicz z Marzeną Rogalską
Edward Hulewicz z Marzeną Rogalską Źródło: MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości