Księżna Kate zaatakowana przez kobietę z tłumu. Krzyczała: Wracaj do siebie!

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Księżna Kate i książę William wyjechali w podróż do Irlandii Północnej

Księżna Kate i książę William wyruszyli w dyplomatyczną podróż do Irlandii Północnej. Małżeństwo wyszło na ulice Belfastu, by osobiście spotkać się z poddanymi. Wówczas stało się coś, czego nikt się nie spodziewał i żona następcy tronu została zaatakowana przez jedną z kobiet.

Księżna Kate i książę William, tak samo jak reszta rodziny królewskiej, zakończyli żałobę po śmierci Elżbiety II i wrócili do wykonywania swoich obowiązków, a tych w przypadku małżeństwa jest dość dużo. Jeszcze bowiem za życia królowej to właśnie jej wnuk i jego żona zostali poproszeni o to, by odciążyć ją w wielu aspektach władania krajem, w tym w podróżach zagranicznych. Król Karol III postanowił kontynuować wolę swojej mamy i wysłał parę na oficjalną wizytę w Irlandii Północnej.

Księżna Kate została zaatakowana przez irlandzką nacjonalistkę

Księżna Kate i książę William wybrali się na tradycyjny spacer po ulicach Belfastu, podczas którego spotykali się z mieszkańcami miasta. Poddani stworzyli spory tłum, a wiele osób miało zaszczyt zamienić z parą kilka zdań, czy też uścisnąć im rękę. Nie wszyscy jednak ich ciepło przyjęli.

Żona następcy tronu w pewnym momencie wdała się w dyskusję z jedną z Irlandek, która całą sytuację nagrywała telefonem. Kobieta najpierw przywitała się z księżną, a potem dobitnie dała jej znać, że nie jest zachwycona jej wizytą w kraju i poradziła, by "wróciła do siebie".

"Miło cię poznać, ale byłoby dla nas lepiej, gdybyś wróciła do siebie" - powiedziała kobieta.

Księżna Kate zareagowała na całą sytuację nerwowym uśmiechem i szybko przeszła do rozmów z innymi Irlandczykami. Wówczas kobieta nie wytrzymała i krzyknęła w jej stronę:

"Irlandia dla Irlandczyków!".

Tym razem księżna Kate nawet nie odwróciła się w stronę kobiety. Nagrane wydarzenie natychmiast trafiło do sieci.

Małgorzata Rozenek-Majdan uczy dzieci reagować na hejt. Bała się, że im zaszkodzi
Małgorzata Rozenek-Majdan uczy dzieci reagować na hejt. Bała się, że im zaszkodzi Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Rodzina królewska nie zawsze jest ciepło przyjmowana przez poddanych

Jednym z obowiązków przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej są spotkania z poddanymi. Gdy "rolaysi" wychodzą na ulice Londynu, fani ustawiają się we wręcz kilometrowych kolejkach i potrafią koczować w zajętym przez siebie miejscu nawet kilka dni. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy wyjeżdżają poza granice Anglii.

Niedawno podczas takiej podróży król Karol III usłyszał od jednego z mężczyzn, że monarchia pobiera zbyt wysokie podatki od zwykłych ludzi, którzy finansują wystawne życie arystokratów. Teraz nieprzyjemności spotkały również księcia Williama i księżną Kate, którzy wyjechali do Irlandii Północnej. Chociaż małżeństwo należy do grona najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej, nawet ich czasem spotykają takie sytuacje.

Na początku tego roku para wyruszyła w podróż po krajach, które są podległe Wielkiej Brytanii, a jednym z przystanków było Belize. Mieszkańcy tego państwa byli tak wściekli odwiedzinami pary, że zorganizowali serię protestów i zarzucali "royalsom" kolonializm. Przez całą sytuację następca tronu i jego żona w ostatniej chwili musieli zmienić program swojej wizyty.

Przeczytaj więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej na cozatydzien.tvn.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang/WireImage

Pozostałe wiadomości