Gwiazdy

Robert i Anna Lewandowscy zachwycili na gali Złotej Piłki. Piłkarz został wyróżniony

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Anna i Robert Lewandowscy zachwycają na gali Złotej Piłki

Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla najskuteczniejszego napastnika roku podczas gali Złotej Piłki. Piłkarz wygłosił poruszające przemówienie, w którym zwrócił się do swojej żony.

Robert Lewandowski po raz kolejny nie zdobył statuetki Złotej Piłki. W ubiegłym roku, kiedy wszyscy fani i kibice liczyli, że to właśnie on stanie na podium, statuetka trafiła do hiszpańskiego piłkarza Leo Messiego. Robert Lewandowski zajął wówczas drugie miejsce.

Paulina Krupińska o wyjeździe Lewandowskich do Hiszpanii. "Będę częstym gościem"
Paulina Krupińska o wyjeździe Lewandowskich do Hiszpanii. "Będę częstym gościem" Paulina Krupińska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą odniosła się do przyjaźni z Robertem i Anną Lewandowskimi. Prowadząca "Dzień Dobry TVN" nie ukrywała, że trzyma kciuki za przeprowadzkę małżeństwa do Hiszpanii i zapowiedziała, że gdy wszystko się uda, będzie u nich częstym gościem. "Kocham Barcelonę" - mówiła.

Robert Lewandowski wyróżniony podczas gali Złotej Piłki

Natomiast dwa lata temu, kiedy polski piłkarz miał największe szanse na otrzymanie Złotej Piłki, organizatorzy odwołali wydarzenie przez pandemię COVID-19. Tym razem piłkarz zajął czwarte miejsce i otrzymał wyróżnienie. Został wybrany najskuteczniejszym napastnikiem zeszłego sezonu. 

Uroczystość odbyła się w paryskim teatrze Châtelet. Robert Lewandowski podobnie jak w ubiegłym roku odebrał nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca, która została nazwana imieniem legendarnego Gerda Muellera.

Podczas przemówienia, powiedział:

"Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Tym bardziej z powodu, jakie nazwisko widnieje na tym trofeum. Gerd był dla mnie wielką inspiracją. Zawsze chciałem być jak najbliżej jego osiągnięć, postarać się może nawet pobić jego rekord. Był dla mnie inspiracją nie tylko jako piłkarz, ale również jako człowiek. Pobiłem jego rekord 40. bramek w sezonie, chociaż myślałem, że jest to niemożliwe" - powiedział Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski zwrócił się do żony

Dalej kapitan polskiej reprezentacji piłki nożnej powiedział:

"Dziękuję mojej poprzedniej drużynie oraz dzisiejszej Barcelonie, bo wiem, jak cała drużyna pracuje na moje bramki. (...) Dziękuję także mojej rodzinie, żonie i dzieciom, kiedy ich widzę każdego dnia, jestem szczęśliwy. To jest najważniejsza rzecz w życiu" - dodał.

Na końcu Robert Lewandowski przemówił po polsku:

"Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy codziennie mnie wspierają i mi kibicują, przychodzą na stadion z polskimi flagami. To jest dla mnie bardzo ważne, żałuję, że nie mam czasu im wszystkim podziękować" - zakończył.

Nagrodę Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza odebrał Karim Benzema.

Robert Lewandowski na gali Złotej Piłki
Robert Lewandowski na gali Złotej Piłki Robert Lewandowski na gali Złotej Piłki Źródło: Getty Images Europe

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości