Teresa Lipowska odważnie na temat wiary i aborcji. "Mam teraz ciężki okres"

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska
Źródło: MWMEDIA
Teresa Lipowska udzieliła niedawno nowego wywiadu. Gwiazda jednej z popularnych telenowel w odważnej rozmowie otworzyła się na temat swoich przemyśleń dotyczących kwestii aborcji i kryzysu wiary, który aktualnie przeżywa. Co dokładnie powiedziała?

Teresa Lipowska jest znaną polską aktorką. Gwiazdę możemy kojarzyć z wielu znanych ról filmowych i telewizyjnych m.in. "Nocy i dni" czy "Kariery Nikodema Dyzmy". Aktorka w 1955 ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi, dwa lata później zaś studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

KRUPA_CZT_PROBLEMY
Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Teresa Lipowska odważnie o aborcji

Teresa Lipowska udzieliła niedawno wywiadu Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz dla "Wprost". Aktorka w trakcie szczere rozmowy poruszyła tematy, które od dawna są punktem zapalnym w polskim społeczeństwie. Przede wszystkim gwiazda naświetliła swoje stanowisko wobec kwestii aborcji i referendum, które może być z nią związane.

Teresa Lipowska wyznała, że jest to temat, który powinien być zdecydowanie pozostawiony w gestii kobiet. Aktorka jest zdania, że każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i możliwość wyboru w sytuacjach, kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, bądź kiedy zagrożone jest życie matki lub dziecka.

"Jeżeli jestem wierząca albo z jakichś etycznych powodów aborcja mi przeszkadza, to jej nie zrobię. Gdy zajście w ciążę było wynikiem gwałtu albo życie dziecka lub matki jest zagrożone, to rozumiem kobietę, która decyduje się na przerwanie ciąży. Myślę, że to jest tylko i wyłącznie sprawa decyzji kobiety. Takie jest moje zdanie" - wyznała.

Teresa Lipowska o swoim kryzysie wiary

Teresa Lipowska zdecydowała się również na odważne wyznanie. Aktorka, która przez większość swojego życia była głęboko wierzącą i praktykującą katoliczką, przyznała, że obecnie przechodzi trudny okres związany ze swoją wiarą.

Gwiazda zauważyła, że to, co obecnie dzieje się w świecie - wojna, cierpienie, zwłaszcza sytuacja w Ukrainie - sprawiła, że Teresa Lipowska zaczęła zadawać pytania, na które nie potrafi znaleźć nigdzie odpowiedzi. W swojej odważnej wypowiedzi wprost zwróciła się do Boga.

"Ja mam teraz ciężki okres. [...] Ale bardzo chciałabym, żeby wszystko to, w co wierzyłam i to, jak zostałam wychowana, było naprawdę, bo ten XXI wiek jest tak obcinający wszystko… Boże, gdzie ty jesteś? W Ukrainie, i nie tylko tam, dzieci umierają... Gdzie ty jesteś Boże miłosierny? Gdzie ja cię mogę szukać?" - powiedziała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości