"Azja Express". Za nami 7 odcinek. Łzy, gra o amulet i eliminacja. Kto odpadł z programu?

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Azja Express". Kto odpadł w 7 odcinku?

Za nami 7 odcinek "Azja Express".W 7 odcinku "Azja Express" uczestnicy musieli wykonać różne zadania, takie jak malowanie tytułu programu techniką ebru, zaplatanie warkoczy na grzbiecie konia czy odwzorowywanie kominów skalnych. Pary zbierały także talizmany w postaci oczu proroka (nazary), które miały wpływ na końcowy ranking. Najwięcej talizmanów zdobyły Paulina Krupińska i Izabela Połeć. Kto musiał pożegnać się z programem? Zobaczcie naszą relację.

Na samym początku wyścigu, Daria Ładocha powiadomiła uczestników, że najsłabszy duet nie będzie miał szansy na awans do dalszego etapu programu i podróż do Gruzji. Poinformowała ich także, że powinni zdobywać talizmany zwane "oczami proroka", ponieważ para z największą ilością tych przedmiotów ostatecznie awansuje o jedno miejsce wyżej w końcowej klasyfikacji.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Wojciech Łozowski o udziale w "Azja Express"
Wojciech Łozowski o udziale w "Azja Express" Wojciech Łozowski o udziale w "Azja Express"

"Azja Express". Co wydarzyło się w 7 odcinku?

Adam i Dariusz Zdrójkowscy (zdobywcy immunitetu w piątym odcinku) oraz Andziaks i Luka (zwycięzcy szóstego odcinka) na samym początku zdobyli po pięć talizmanów. Katarzyna i Andrzej Gąsienicowie z "Goggleboxa" otrzymali cztery nazary, Reni Jusis i Remigiusz Dorawa - trzy, Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek - dwa, natomiast Paulina Krupińska i Izabela Połeć - jeden. Zawodnicy zgodzili się, aby ze względu na kontuzję, ojciec Adama Zdrójkowskiego mógł biec bez plecaka podczas męczących etapów wyścigu. Przed rozpoczęciem podróży po Turcji zadaniem uczestników było namalować tytuł programu za pomocą techniki ebru, czyli malowania na wodzie. Aby ukończyć misję, uczestnicy musieli zapisać słowa "Azja" i "Express" w odbiciu lustrzanym. Szybciej od innych udało się zrobić to Katarzynie i Andrzejowi Gąsienicom z "Goggleboxa", co zaowocowało zdobyciem przez nich dwóch dodatkowych nazarów.

Najwięcej kłopotów sprawiało zadanie Adamowi i Dariuszowi Zdrójkowskim, którzy musieli wykonać je aż dwa razy. Podczas zadania, uczestnicy mieli również okazję zdobyć dodatkowe nazary na stacji benzynowej oddalonej o 16 km. Niektóre pary, jak bohaterowie "Goggleboxa" oraz Zdrójkowscy, postanowili poszukać talizmanów, natomiast Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek oraz Paulina Krupińska i Izabela Połeć woleli kontynuować podróż. Na ranczu uczestnicy musieli wykonać zadanie polegające na zaplataniu 10 warkoczy na grzbiecie konia. Mogąc uzyskać dwa dodatkowe nazary, uczestnicy mieli możliwość zaplatania dwóch więcej warkoczy. Wszyscy uczestnicy ukończyli zadanie, a ich kolejnym wyzwaniem było odnalezienie jaskini ze zdjęcia, które otrzymali w kopertach. Podczas misji uczestnicy musieli przewieźć na koniu dwa tradycyjne dzbany na wino z logo "Azji Express". Następnie mieli napełnić trzy kieliszki winem i przekazać je do kolejnego punktu kontrolnego.

Adam i Dariusz Zdrójkowscy na planie "Azji Express"
Adam i Dariusz Zdrójkowscy na planie "Azji Express" Adam i Dariusz Zdrójkowscy na planie "Azji Express" Źródło: TVN

Podczas tego epizodu nie zabrakło również wzruszeń oraz spięć pomiędzy uczestnikami. Emocje i łzy przewijały się między innymi u Katarzyny i Andrzeja Gąsieniców oraz Andziaks. Gąsienicowie starali się podsumować sytuację słowami:

"To był już chyba natłok tych wszystkich emocji. [...] Szczególnie szkoda, że trafiło na taki moment, że przy Reni i Remiku, bo nie wiedzieli, co się dzieje ..."

Jako pierwsze u Darii Ładochy pojawiły się Paulina Krupińska i Izabela Połeć, tuż za nimi Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek. Obie pary zapewniły sobie nocleg i posiłki na ten wieczór, podczas gdy pozostali uczestnicy musieli samodzielnie znaleźć miejsce do spania.

"Azja Express". Kto odpadł w 7 odcinku?

Następnego dnia, członkowie programu "Azja Express" - Paulina Krupińska, Izabela Połeć, Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek - przystąpili do gry o amulet. Daria Ładocha wyjaśniła zasady, które polegały na zebraniu produktów oznaczonych skomplikowanymi symbolami. Jeden z partnerów rysował wzór, a drugi musiał odnaleźć towar w ciasnych pomieszczeniach. Wszyscy gracze zebrali produkty, ale panowie zgromadzili cięższy towar i zdobyli amulet oraz trzy nazarowe talizmany i złotą kartę z napisem "drabina". Następnie pary udały się do Doliny Miłości, gdzie mieli odwzorować formacje skalne w kształcie kominów, co wywołało uśmiech na twarzach celebrytów, gdyż konstrukcja przypominała im kształtem penisy.

"Azja Express". Góry w kształcie penisów w 7 odcinku
"Azja Express". Skały w kształcie penisów w 7 odcinku "Azja Express". Skały w kształcie penisów w 7 odcinku Źródło: TVN

Po wykonaniu zadania, uczestnicy mogli zebrać nazarowe talizmany z pobliskiego drzewa. Wojtek Łozowski i Bartosz Kochanek otrzymali drabinę, co pozwoliło im na zebranie talizmanów z wyższych gałęzi. Pary wyruszyły na ostateczny etap wyścigu do muzeum Zelve, gdzie Andziaks i Luka zajęli pierwsze miejsce, a Paulina Krupińska, Izabela Połeć i Adam oraz Dariusz Zdrójkowscy uplasowali się na kolejnych pozycjach. Krupińska i Połeć zdobyły najwięcej "oczu proroka". Na końcu listy znaleźli się Wojtek Łozowski i Bartosz Kochanek, którzy zebrali o 11 talizmanów więcej niż Reni Jusis i Remigiusz Dorawa, ale i tak musieli opuścić program. Jusis i Dorawa otrzymali talizmany od przegranej pary, co wywołało emocje i płacz piosenkarki.

Wojtek Łozowski i Bartosz Kochanek na planie "Azji Express"
Wojtek Łozowski i Bartosz Kochanek odpadli z "Azji Express" Wojtek Łozowski i Bartosz Kochanek na planie "Azji Express" Źródło: TVN

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości