Hotel Paradise – zasady, prowadzący, wygrani

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Klaudia El Dursi

Hotel Paradise to format, który zdobył serce wielu widzów. Program typu reality show, w którym występują młodzi i piękni ludzie szukający miłości, przyjaźni oraz pieniędzy, wzbudza duże emocje. A dzieje się w nim dużo, bowiem co tydzień dołączają nowi uczestnicy, którzy mogą za każdym razem namieszać w życiu uczuciowym pozostałych bohaterów.

Hotel Paradise – o czym jest program

Hotel Paradise przede wszystkim jest programem rozrywkowym. Pierwsza edycja została wyemitowana w Stanach Zjednoczonych w 2003 roku. Od tego czasu powstało 56 edycji w 14 krajach na całym świecie. Polskie dwie pierwsze wersje zostały zrealizowane na indonezyjskiej wyspie Bali, a trzecia i czwarta na Zanzibarze!

Na rajskiej i egzotycznej wyspie spotyka się grupa młodych i pięknych osób, które chcą przeżyć przygodę życia i jednocześnie spotkać miłość swojego życia. Żeby tak się stało, muszą oczywiście spotkać tę wyjątkową osobę i zawalczyć o nią, ale też nie zapomnieć, że do wygrania jest 100 tys. zł. W tym celu niejednokrotnie muszą zawierać sojusze, układać przebiegły plan i kombinować, jak dotrzeć do finału. 

Sara z Hotelu Paradise o swojej wygranej
Sara z Hotelu Paradise o swojej wygranej Sara z Hotelu Paradise skomentowała swoją wygraną. Źródło: Co za Tydzień

Hotel Paradise – zasady

Do programu zgłasza się grupa młodych osób w wieku 18-29 lat. Wyjeżdżają na rajską wyspę, gdzie spędzają wspólnie czas, poznając się i poszukując zarówno miłości, jak i przyjaźni. Co tydzień dołączają do nich nowe osoby, których pojawienie się może sporo namieszać. Powstają nowe układy, sojusze, a przede wszystkim związki.

Najważniejszą zasadą w programie jest to, by na koniec każdego tygodnia mieć u swego boku partnera. Osoby, które najdłużej wytrwają w parach, mają szansę pojawić się w finale, do którego trafiają dwie pary. O tym, która z nich będzie mogła powalczyć o 100 tys. zł. decydują pozostali uczestnicy programu "Hotel Paradise". To w finale muszą zdecydować, komu bardziej kibicują i ustawić się za wybraną parą na dowód poparcia. Wtedy zaczyna się kolejny etap finału.

Wybrana para ma przed sobą trudną decyzję, czy wychodzą z programu jako para, która dzieli się po równo pieniędzmi, czy biorą wygraną tylko dla siebie. Emocjonujący moment nazywany jest tzw. ścieżką lojalności. Zwycięska para staje na dwóch krańcach ścieżki, w rękach trzymają złote kule, które w każdej chwili mogą rozbić, by zgarnąć tylko dla siebie 100 tys. zł. Idąc w swoim kierunku widzą kolejne sumy pieniędzy, im są bliżej, tym kwoty do wygrania coraz wyższe. Kulminacyjnym momentem jest chwila, gdy docierają na środek ścieżki, jeśli wytrzymają minutę, patrząc sobie prosto w oczy i nie zbiją złotej kuli, wygraną dzielą się po równo i oznacza to, że wybrali miłość.

Hotel Paradise – prowadząca

Hotel Paradise prowadzi niezwykle piękna Klaudia El Dursi, modelka, która ma egzotyczne korzenie. Dała się poznać szerszemu gronu widzów za sprawą występu w programie "Top Model". Urodziła się w 1989 r. w Szczecinie, jej mama jest Polką, a tata pochodzi z Libii.

Na swojej drodze zawodowej doświadczenie zdobywała początkowo jako aktorka epizodyczna, grając kilka niewielkich rol w popularnych serialach, a później w programie Kuby Wojewódzkiego jako "wodzianka". W 2011 r. Klaudia El Dursi otrzymała tytuł Miss Fitness Poland.

Dopiero dostanie się do programu "Top Model" otworzyło jej drzwi do kariery. Modelka zachwyciła wszystkich urodą, figurą i przede wszystkim charakterem i Joanna Krupa wykorzystała złoty bilet, by zapewnić Klaudii udział w programie. Ostatecznie zajęła w programie miejsce 5., ale dla 30-latki to była przepustka do wielkiego świata show biznesu, w którym obecnie jako prowadząca "Hotel Paradise" doskonale sobie radzi. Prywatnie ma dwóch synów.

Hotel Paradise – kto wygrał poszczególne sezony

Hotel Paradise premierę miał na wiosnę 2020 r. Od tamtego momentu widzowie mogli obejrzeć cztery serie tego formatu oraz jeden cykl "Hotel Paradise – powrót z raju". Kto zwyciężył w poszczególnych sezonach?

Sezon 1  - wygrali Marietta Witkowska i Krzysztof Ducki - rozstali się po programie

Sezon 2 - wygrali Beata Postek i Artur Sargsyan - rozstali się po programie

Sezon 3 - wygrali Basia Pędlowska i Krystian Ferretti - rozstali się po programie

Sezon 4 - wygrali Sara Jezuit i Michał Adamczak - rozstali się po programie

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości