"Top Model 12". Te wyzwania były twardym orzechem do zgryzienia wśród uczestników

"Top Model 12". Joanna Krupa
"Top Model 12". Joanna Krupa
Źródło: Bartosz Krupa/TVN
Już w najbliższą sobotę, o godzinie 20.00 na antenie TVN zobaczymy na żywo finał programu "Top Model". Dziś przypominamy Wam, którzy uczestnicy najlepiej radzili sobie w sesjach oraz pozostałych wyzwaniach. 

Chociaż modelki i modele dawali z siebie wszystko podczas odcinków modowego show, to do finału mogli wejść tylko najlepsi. Czy zwycięzcy poszczególnych sesji panelowych okazali się czarnymi końmi tego wyścigu? Przekonajmy się!

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Marcin Tyszka o kulisach "Top Model" i relacji z Joanną Krupą. Musieli się dotrzeć
Marcin Tyszka wspomina początki pracy na planie "Top Model" oraz zdradza, że potrzebował trochę czasu, by dotrzeć się z Joanną Krupą. Co stało im wtedy na przeszkodzie? Juror "Top Model" opowiedział o kulisach programu.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Pierwsze wyzwanie w "Top Model 12"

W pierwszej sesji panelowej uczestnicy musieli zawisnąć na dźwigu (o wysokości 35 metrów), na tle panoramy Warszawy, aby stworzyć iluzję lotu. Wspierała ich modelka Daniela Pestova. Z tym ekstremalnym zadaniem najlepiej poradzili sobie Natalia i Aleks. Zrobili najlepsze wrażenie na jury.

Taniec z Ralphem Kamińskim w 5. odcinku "Top Model 12"

Po oszałamiających metamorfozach, uczestnicy w piątym odcinku uczyli się precyzyjnych kroków tanecznych. Okazało się, że potrzebowali ich do kolejnego zadania, za którego wizualną stronę odpowiadał Ralph Kamiński. W parach musieli stworzyć wideo modowe w stylu retro, którego głównym motywem miała być przygotowana choreografia. Tutaj przeciwników zdeklasowali Dominik i Róża.

"Top Model" Ralph Kaminski
"Top Model" Ralph Kaminski
Źródło: TVN

"Top Model 12"– naga sesja i hiszpańskie emocje

Kolejne odcinki przynosiły coraz większe wyzwania. W tym sezonie ponownie pojawiła się naga sesja zdjęciowa (szósty odcinek). Zwyciężczyni trzeciej edycji "Top Model" – Zuza Kołodziejczyk, odwiedziła uczestników na planie i dawała ogromne wsparcie. Modelki i modele tym razem za zadanie mieli wcielić się w istne dzieła sztuki, które zachwycają swoimi kreatywnymi pozami. W sesji najlepiej poradziła sobie Natalia.

W siódmym odcinku "Top Model 12", uczestnicy przygotowali edytorial do największego hiszpańskiego magazynu modowego, którego redaktorką naczelną jest Polka – Magdalena Fraj. Na trójkę najlepszych modeli czekał udział w kampanii międzynarodowej marki kosmetycznej. Kto zwyciężył w tej konkurencji?

 • Wiktoria D,
  • Sofia,
   • Dominik.

    Sesja jak z bajki oraz mariaż mody i sportu

    Modeli i modele przenieśli się do świata wyobraźni w niezapomnianym ósmy odcinku show. Tego dnia uczestników tego wspierała Ewa Chodakowska, a w samym wykonaniu zadania pomagali ich najbliżsi i rodzina, z którymi razem pozowali do ujęć. Najlepiej wypadła Sofia.

    W dziewiątym odcinku "Top Model" uczestnicy mieli za zadanie przygotować wideo sportowo-modowe. Wielkim wsparciem okazali się tutaj mistrzyni olimpijska Natalia Kaczmarek oraz aktor Maciej Musiał. Kandydaci na modeli musieli tutaj pracować w duetach, a najlepiej ze wszystkich poradziła sobie Wiktoria.

    "Top Model 12" – modowe rzeźby i duńskie wyzwanie

    Sesja w dziesiątym odcinku miała zadecydować o tym, kto poleci na Fashion Week. Modele mieli zaprezentować na sobie kreacje największych domów mody połączone z rzeźbami stworzonymi przez artystę – Daniela Firmana. W zadaniu wspierała ich modelka Maja Zimnoch. W tej konkurencji poradziła sobie wówczas Amelia.

    Jedenasty odcinek był realizowany na Fashion Weeku w Kopenhadze. Uczestnicy wzięli udział w castingach do profesjonalnych pokazów mody. Zaś w baśniowym miasteczku Hansa Christiana Andersena czekała na nich, decydująca o dalszych losach, sesja. Najlepiej wykonał ją Dominik.

    Kto przechodzi do finału "Top Model 12"?

    Dwunasty odcinek, to był prawdziwy orzech do zgryzienia. Uczestnicy musieli dać z siebie wszystko! Ta sesja miała zadecydować o tym, kto przejdzie do finału. Zadaniem uczestników było pokazanie swoich prawdziwych emocji, osobowości i drzemiących w nich marzeń. Wszystko to na tle pięknej posiadłości i w klimacie rodem z serialu kostiumowego. W wyniku rozstrzygającego starcia wiemy, kto zawalczy o tytuł zwycięzcy 12. sezonu "Top Model".

    Jurorzy uznali, że do finału wejdzie czwórka, a nie jak do tej pory trójka uczestników. Pierwsze miejsce w finale należy do Sofii, drugie do Dominika, dodatkowo zobaczymy także Wiktorię i Natalię. Kto z nich wygra? Niebawem się przekonamy!

    Kiedy jest finał "Top Model 12"?

    Finałowy odcinek programu "Top Model 12" już w sobotę (25 listopada), o godzinie 20:00 na antenie TVN. Archiwalne odcinki i poprzednie edycje są dostępne na platformie Player.

    Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

    Czytaj też:

    Autor: Monika Rybczyńska

    Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/TVN

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości