Olaf Lubaszenko zdobył uznanie jako aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent, prezenter telewizyjny, wokalista oraz konferansjer. Gwiazdor wiązany był z Teatrem Buffo. Pełnił również funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Jego talent został doceniony wieloma nagrodami. Rodzice artysty to dwójka aktorów: Asja Łamtiugina, która zmarła 31 marca 2023 r. oraz Edward Linde-Lubaszenko.
Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:
Olaf Lubaszenko na zdjęciu z ojcem
Olaf Lubaszenko kiedyś nie miał najlepszych relacji ze swoim ojcem. Edward Linde-Lubaszenko przez lata sam twierdził, że nie umie być dobrym rodzicem, a to wszystko z powodu traumatycznych doświadczeń, których sam nabawił się w dzieciństwie.
Pomimo początkowo trudnej relacji Edwarda Linde-Lubaszenki z synem, z biegiem czasu udało się panom dojść do porozumienia do tego stopnia, że odbudowali rodzinne więzi. Olaf Lubaszenko uczestniczył niedawno w 84 urodzinach swojego ojca. Aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył mu życzenia. Na dołączonej do nich fotografii można zobaczyć obu panów w rewelacyjnych nastrojach.
"Urodziny Taty Edwarda! Które? Nie czas na arytmetykę, czas na życzenia" - napisał Olaf Lubaszenko.
Mama Olafa Lubaszenki była znaną artystą
Asja Łamtiugina urodziła się 8 listopada 1940 roku w Żarach. Swoją karierę aktorską rozwijała głównie w Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu oraz w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Młody Olaf Lubaszenko często towarzyszył swojej rodzicielce podczas pracy.
Asja Łamtiugina zagrała także w wielu znanych serialach oraz filmach pełnometrażowych. W obrazie "Chłopaki nie płaczą" wyreżyserowanym przez jej syna, wystąpiła jako profesorka głównego bohatera. Niewiele osób wie, że kobieta napisała i wyreżyserowała również kilka sztuk teatralnych.
Edward Linde-Lubaszenko wspomniał swoją małżonkę w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej".
"Ona była wtedy młodą poetką, która dopiero marzyła o zostaniu aktorką, a ja byłem studentem medycyny, ale też występowałem w studenckim teatrze Kalambur, na scenie poezji, co nie było bez znaczenia. Ja jej recytowałem Majakowskiego, a ona mi Jesienina i Achmatową" - opowiadał.
Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.
- Brat Roberta Karasia przerywa milczenie. "Zostałem zablokowany jakieś 2 lata temu"
- Ujawniono szczegóły śmiertelnego wypadku Treata Williamsa. Kierowca usłyszał już zarzuty
- Nowe informacje w sprawie pobicia Marcina Bosaka. Napastnikowi zostały postawione zarzuty
Autor: Norbert Żyła
Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA