Andrzej Sołtysik

Andrzej Sołtysik

Andrzej Sołtysik to dziennikarz i prezenter, którego doskonale znają wszyscy odbiorcy radia, telewizji i kina. Pracę w mediach zaczynał od audycji radiowych, natomiast przez większą część życia zawodowego występował na szklanym ekranie w programach, które odniosły ogromny sukces.

Poznajcie znane i nieznane fakty z życia dziennikarza...

Andrzej Sołtysik – wiek, pochodzenie i edukacja

Andrzej Sołtysik urodził się 6 października 1966 roku. Obecnie ma 57 lat. Pochodzi z Sułoszowej, malowniczo położonej małopolskiej wsi, na której znajduje się Zamek Pieskowa Skała oraz Maczuga Herkulesa. Po wyprowadzce z rodzinnej miejscowości dziennikarz rozpoczął studia z filmoznawstwa.

Andrzej Sołtysik – kariera i programy telewizyjne

Andrzej Sołtysik był zaangażowany w produkcję wielu znanych programów telewizyjnych. To właśnie on i Martyna Wojciechowska prowadzili 2. i 3. edycję wielkiego hitu telewizji TVN – "Big Brother". Ponadto miał swój udział w produkcjach, takich jak:

  • "Multikino" w TVN24,
  • "Bagaż osobisty" w TTV,
  • "Jak łyse konie" w TVN,
  • "Andrzej Sołtysik przedstawia" na antenie TVN Fabuła.

Przez wiele lat współprowadził również telewizję śniadaniową "Dzień Dobry TVN" w towarzystwie Kingi Rusin, Magdy Mołek oraz Anny Kalczyńskiej.

Andrzej Sołtysik sprawdzał się również na innych płaszczyznach, aniżeli dziennikarstwo telewizyjne. Zaczynał w radiu, gdzie prowadził swój pierwszy program poświęcony tematyce filmowej. Z kolei w latach 2002-2007 był rzecznikiem prasowym telewizji TVN, z którą związał się jeszcze w latach 90. XX w.

Andrzej Sołtysik – żona

Andrzej Sołtysik był trzykrotnie żonaty. Jego drugą żoną, w latach 2003-2010, była Shadia Nugud, dla której dziennikarz zmienił wyznanie. Od 2015 roku jego żoną jest Patrycja Czop, urodzona w 1990 r. blogerka parentingowa i kulinarna. Para wychowuje razem 8-letniego syna, Stanisława Wiktora. Rodzina mieszka w Krakowie. Dziennikarz podkreśla, że to właśnie Patrycja pozwoliła mu na nowo odnaleźć sens życia po trudnym 2. rozwodzie.

Andrzej Sołtysik – Instagram i Facebook

O ile sam Andrzej Sołtysik nie jest aktywny na Instagramie, o tyle jego żona prowadzi konto w tym serwisie i próbuje swoich sił jako influencerka. Obecnie jej konto @pati_soltysik śledzi prawie 40 tys. osób. Natomiast oficjalny profil dziennikarza na Facebooku obserwuje niemal 10 tys. osób.

Andrzej Sołtysik o szansie na powiększenie rodziny. Reaguje na swój wiek
Andrzej Sołtysik o szansie na powiększenie rodziny. Reaguje na swój wiek Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA