Andrzej Sołtysik chciałby zmian w polskiej edukacji. Jego syn chodzi do pierwszej klasy [TYLKO W CZT]

Andrzej Sołtysik ma siedmioletniego syna
Andrzej Sołtysik ma siedmioletniego syna
Źródło: MWMEDIA
Andrzej Sołtysik w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedział o szkole podstawowej, do której od września uczęszcza jego syn. Dziennikarz przyznał, że razem z żoną wybrali nietypową placówkę i bardzo długo przygotowywali się do momentu, w którym ich pociecha pójdzie do pierwszej klasy. Przy okazji Andrzej Sołtysik wypowiedział się także na temat tego, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone do polskiego szkolnictwa. "Osobiście jestem zwolennikiem tego, by nasz system edukacji został jak najbardziej sfinlandyzowany" - stwierdził.

Andrzej Sołtysik to nie tylko znany dziennikarz i prezenter, ale także mąż i ojciec na pełen etat. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" i jego żona Patrycja Sołtysik w 2015 roku powitali na świecie syna Stasia, który z miejsca stał się ich oczkiem w głowie. Chłopiec w ubiegłym roku skończył siedem lat i poszedł do pierwszej klasy szkoły podstawowej. W najnowszej rozmowie jego sławny tata opowiedział o przygotowaniach do tego momentu i szkole, jaką wybrali.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Andrzej Sołtysik chciałby zmian w polskiej edukacji. Jego syn chodzi do pierwszej klasy

Andrzej Sołtysik o szkole syna. Wybrali nietypową placówkę

Syn Andrzeja i Patrycji Sołtysików uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej. W rozmowie z nami popularny prezenter przyznał, że razem z żoną długo przygotowywali syna na zmianę w jego procesie nauki, jednak chcąc mu zapewnić jak największy komfort, wybrali szkołę, która jest jednocześnie przedłużeniem przedszkola.

- Przygotowania były żmudne i długie. Wybraliśmy taką szkołę, która gwarantuje przedszkolakowi łagodne przejście do szkoły. Oczywiście, wszystko się zmienia, są pewne zasady, które zresztą mu się spodobały. Ten tornister, który jest wypakowany, mnóstwo w nim pokemonów i niezjedzonego śniadania... Szkoła wymaga pewnej dyscypliny i przychodzi się na określoną godzinę, są te wszystkie zasady, ale jednocześnie to jest też przedłużenie przedszkola - tłumaczył.

Dodał, że w szkole, do której uczęszcza jego syn, na razie nie ma zadań domowych, które są zadawane w weekendy, dzięki czemu chłopiec wciąż może cieszyć się swoim beztroskim dzieciństwem. Dziennikarz podkreślił, że starają się nie wywierać na nim presji.

- Nie ma ciśnienia, oczywiście są proste zadania, jak np. czytanie, ale nie ma zadań na weekendy. Chcemy i na szczęście to się nam udało, żeby nasz Stasiek traktował szkołę, jako miejsce, które lubi i do którego chce chodzić. Ta pierwsza klasa się nam w 100% sprawdziła i myślę, że tak będzie jeszcze przynajmniej przez rok, dwa - opowiadał.

Andrzej Sołtysik o polskim systemie edukacji. Chciałby zmian

Andrzej Sołtysik przy okazji zdradził, że jest fanem systemu edukacji, jaki panuje w Finlandii. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" nie ukrywał, że jego zdaniem, właśnie tą drogą powinno pójść również polskie szkolnictwo.

- Osobiście jestem zwolennikiem tego, by nasz system edukacji został jak najbardziej sfinlandyzowany. Finlandia ma właśnie taki system szkolenia, że dzieciaki przez całą podstawówkę nie uzyskują ocen, a szkoła opiera się na "byciu razem" i robieniem razem różnych rzeczy, zabawą, która jest też podporządkowana edukacji, ale bez ciśnienia ocenowego - tłumaczył Andrzej Sołtysik.

Dziennikarz zdradził też, że sam jako ojciec nie chodzi na wywiadówki. Za rozmowę z nauczycielami Stasia jest odpowiedzialna Patrycja Sołtysik, która potem przekazuje uwagi mężowi.

- Chcemy dla Stasia jak najłagodniejszej szkoły. Patrycja chodzi na wywiadówki (śmiech), to oczywiste, jak w tradycyjnym polskim domu. Było już ich kilka i mi to wystarczy, bo mam pełny przekaz w tej sprawie - podsumował.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości