Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska
Źródło: MWMEDIA
Dorota Szelągowska to osobowość telewizyjna, której widzom stacji z grupy TVN Discovery zdecydowanie nie trzeba przedstawiać. W polskich mediach funkcjonuje od 25 lat, jednak to tematyka wnętrzarska sprawiła, że usłyszała o niej cała Polska. Powodów, dla których jest o niej głośno, jest jednak znacznie więcej.

Dorota Szelągowska – wiek, rodzina, wykształcenie

Dorota Szelągowska urodziła się w Trypolisie, stolicy Libii, 26 września 1980 roku. W 2023 roku skończyła 43 lata. Jej mamą jest pisarka Katarzyna Grochola, jednak po rozwodzie rodziców w wychowywanie Doroty angażowała się również babcia. Prezenterka ma dwoje dzieci – syna Antoniego, który jest już dorosły oraz urodzoną w 2018 r. Wandę. Zanim ukończyła kurs projektowania wnętrz, gwiazda studiowała dziennikarstwo oraz stosowane nauki społeczne.

Dorota Szelągowska – projekty i współprace

Początki kariery Doroty Szelągowskiej sięgają czasów, gdy była nastolatką i angażowała się w tworzenie telewizyjnego programu dla młodzieży. Później było jeszcze wiele innych projektów, w tym współpraca przy programach śniadaniowych ("Dzień Dobry TVN"), rozrywkowych ("Taniec z gwiazdami") i poradnikowych oraz produkcji teledysków, a także pisanie felietonów dla magazynów takich jak:

 • "Pani",
  • "Olivia",
   • "Wysokie Obcasy Extra",
    • "Malemen".

     Dorota Szelągowska – programy wnętrzarskie

     Dorota Szelągowska kieruje własnym biurem projektowym, dlatego swoje wykształcenie oraz bogate doświadczenie wykorzystuje w licznych programach o tematyce wnętrzarskiej, których jest gospodynią. Mogliśmy lub wciąż możemy oglądać je na antenach TVN, TVN Style oraz HGTV. A oto niektóre z nich:

     • "Dorota Was urządzi",
      • "Weekendowe metamorfozy Doroty",
       • "Totalne remonty Szelągowskiej",
        • "Domowe rewolucje",
         • "Tu jest pięknie".

          Dorota Szelągowska – książka

          Dorocie Szelągowskiej nie brakuje również talentu literackiego, o czym mogą się przekonać czytelnicy i czytelniczki jej felietonów, a także książek. Jest samodzielną autorką dwóch pozycji — poradnika "Dorota Was urządzi na Święta" oraz zbioru felietonów "Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle".

          Wspólnie z mamą, Katarzyną Grocholą, stworzyła też "Makatkę" — intymny dialog matki i córki.

          Dorota Szelągowska – Instagram

          Dorota Szelągowska prężnie działa na Instagramie, gdzie można ją znaleźć pod nazwą @dotindotin. Publikuje tam zdjęcia wykonanych przez siebie aranżacji wnętrz, a także fotografie z pracy i życia prywatnego. Prezenterkę na Instagramie obserwuje już 910 tys. osób.

          Autor: Kinga Banasik

          Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości