Kuba Tomaszczyk

Kuba Tomaszczyk to zwycięzca 11 edycji najpopularniejszego kulinarnego show TVN – “MasterChef”. Co o nim wiemy, poza tym, że jest niekwestionowanym mistrzem gotowania?

Kuba Tomaszczyk w “MasterChef”

Kuba Tomaszczyk to uczestnik 11 już edycji programu “MasterChef”. 19-latek został najmłodszym zwycięzcą w historii polskiej edycji programu, wyrównując tym samym wynik z dotychczasowym rekordzistą Valerio Braschi, który właśnie jako 19-latek zwyciężył w 2017 edycję włoską.

Siedem lat wcześniej widzowie TVN mogli podziwiać kulinarne zmagania Kuby Tomaszczyka w pierwszej polskiej edycji “MasterChef Junior”. 12-letni wówczas Kuba był jednym z młodych kucharzy rywalizujących o wygraną – dostał się do finału, zajmując drugie miejsce na podium.

Udział Kuby Tomaszczyka w programie “MasterChef” to także drugi taki przypadek na świecie, kiedy były uczestnik programu “MasterChef Junior” wygrywa dorosłą odsłonę tego kulinarnego show. Wcześniej Dara Yu zajęła drugie miejsce w dziecięcej edycji, aby w tym roku zdobyć tytuł “MasterChefa” w amerykańskiej wersji programu.

11 sezon “MasterChef” był emitowany na antenie TVN w 2022 roku. Archiwalne odcinki tego programu są dostępne dla użytkowników platformy player.pl.

Kuba Tomaszczyk – wiek, pochodzenie

Kuba Tomaszczyk urodził się w Tychach i ma obecnie 19 lat. Jest synem Mariusza i Izabeli Tomaszczyków. Ma młodszą siostrę.

Kuba Tomaszczyk ukończył Szkołę Podstawową nr 6 w Tychach.

Już jako dziecko pobierał swoje pierwsze kulinarne szlify u najpopularniejszych szefów kuchni, m.in. Wojciecha Modesta Amaro czy Mateusza Gesslera, do których po udziału w programie “MasterChef Junior” zgłaszał się na szkolenia. Ze sztuką kulinarną znacznie wcześniej zaznajamiała go rodzina, w tym Babcia Irena.

Kuba Tomaszczyk – technikum

Kuba Tomaszczyk jest tegorocznym maturzystą technikum gastronomicznego przy Zespole Szkół nr 7 w Tychach. Zwycięstwo Kuby w programie “MasterChef” świętowano również tam. Jego nauczyciele podkreślają, że 19-latek nie zmienił się po wygranej i nadal wspiera swoich kolegów.

Jak zdradził w jednym z wywiadów, po zdanej maturze planuje otworzyć własny kanał z przepisami, na co zamierza przeznaczyć część nagrody pieniężnej z programu.

Kuba Tomaszczyk – przepisy

Przepisy na dania, które Kuba Tomaszczyk wykonywał w programie “MasterChef” można znaleźć na oficjalnej stronie TVN w specjalnej sekcji “Książka przepisów”. Kuba był też gościem “Dzień dobry TVN”, gdzie podzielił się z widzami swoim przepisem na pasty kanapkowe.

Kuba Tomaszczyk ma już na swoim koncie pierwszą książkę kulinarną – “Po prostu gotuj”, w której można znaleźć jego ulubione patenty kulinarne. Autor dzieli się swoim doświadczeniem zdobytym podczas udziału w programie, ponadto w książce można znaleźć przepisy na dania z różnych kuchni świata, od tradycyjnych polskich potraw po dania kuchni azjatyckiej, a także przepisy na różnego rodzaju dania mięsne, rybne, wegetariańskie oraz desery.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Tajemnice produkcji #2. Kulisy programu "Masterchef"
Tajemnice produkcji #2. Kulisy programu "Masterchef" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN