Cher odwiedziła Tinę Turner niedługo przed śmiercią. Przyjaźniły się od lat

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Cher i Tina Turner

Cher przez lata przyjaźniła się z Tiną Turner, o czym opowiedziała w najnowszym wywiadzie. Wokalistka odwiedzała gwiazdę w jej domu w Szwajcarii, a ostatni raz była u niej niedługo przed śmiercią. "Pod koniec miała już dość i powiedziała mi: 'Jestem naprawdę gotowa. Po prostu nie chcę już tego znosić'" - wspominała ich jedną z ostatnich rozmów.

Tina Turner zmarła 24 maja 2023 roku, a smutne informacje o jej śmierci przekazał menedżer gwiazdy. Mężczyzna kilka dni później wyjaśnił, że jego klientka "zmarła z przyczyn naturalnych", po długiej i wyczerpującej chorobie. Nie jest bowiem tajemnicą, że gwiazda od wielu lat miła bardzo poważne problemy ze zdrowiem: w 2013 roku usłyszała diagnozę o nowotworze jelita grubego i nie poddała się leczeniu. Zamiast tego wybrała homeopatię, co doprowadziło ją do niewydolności nerek oraz nadciśnienia.

Zobacz także: Szczegóły pogrzebu Tiny Turner. Zostanie pochowana w obrządku buddyjskim?

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Choroba przychodzi, jest rzut, a potem się cofa"
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Choroba przychodzi, jest rzut, a potem się cofa" Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Choroba przychodzi, jest rzut, a potem się cofa" Źródło: Co za Tydzień Online/x-news

Cher odwiedziła Tinę Turner niedługo przed jej śmiercią

Tina Turner przeprowadziła się do Szwajcarii ponad 20 lat temu i uznała, że jest to jej miejsce na ziemi. Gwiazda kupiła dom w Küsnach koło Zurychu i właśnie tam spędziła swoje ostatnie chwile. Przyjaciele gwiazdy wiedzieli, że czuje się źle i kilka miesięcy przed jej śmiercią ustalili, że będą ją naprzemienne odwiedzać. W tej grupie była także Cher, która od lat miała dobry kontakt z koleżanką z branży.

Gwiazda zdradziła, że jej oraz jej znajomym zależało, by Tina Turner nie odczuwała samotności w ostatnich chwilach swojego życia. Cher udzieliła wywiadu dla MSNBC i zapewniła, że podczas ich ostatniego spotkania 83-latka wyglądała na bardzo szczęśliwą.

"Zaczęłam ją odwiedzać, ponieważ stwierdziłam, że muszę poświęcić więcej czasu naszej znajomości. Chciałam, żeby wiedziała, że o niej nie zapomnieliśmy. Odwiedzaliśmy ją z przyjaciółmi na zmianę. Bardzo ją to uszczęśliwiło" - mówiła wokalistka.

Polecamy: Ostatni wywiad Tiny Turner. Mimo ciężkiej choroby, nie bała się mówić o śmierci

Dodała, że Tina Tuner nie chciała absorbować przyjaciół swoją chorobą i zawsze mówiła, że ma dla nich jedynie chwile, ponieważ jest bardzo zajęta. Ostatecznie spędzała z nimi całe godziny na długich rozmowach o życiu.

Tina mówiła: 'Nie mam zbyt wiele czasu'. Pięć godzin później śmiałyśmy się jak szalone. Dobrze się bawiła, mimo że była naprawdę chora i nie chciała, żeby ludzie o tym wiedzieli

Cher zaznaczyła, że jej przyjaciółka była pogodzona z własnym losem, ale pod koniec choroby czuła się już dużo gorzej. Wtedy zaczęła oczekiwać na śmierć.

"Walczyła z tą chorobą przez długi czas i była bardzo silna. Pod koniec miała już dość i powiedziała mi: 'Jestem naprawdę gotowa. Po prostu nie chcę już tego znosić'" - wspominała.

Tina Turner nie miała życia usłanego różami

Tina Turner jako dziecko doświadczyła odejścia matki, a potem także ojca. Razem z rodzeństwem wychowywała się u boku babci. Nie było jej łatwo: musiała sama zarabiać na jedzenie, pracując jako pomoc domowa. Tina Turner była zaledwie nastolatką, gdy w wypadku samochodowym zginęła jej ukochana przyrodnia siostra. Niedługo potem zmarła także jej babcia.

Zobacz także: 6 mało znanych faktów z życia Tiny Turner. Tego nie wiesz o muzycznej ikonie

Niestety los nie oszczędzał jej także w dorosłym życiu. Gwiazda w wieku zaledwie 18 lat zaszła w ciążę, a kilka lat później wyszła za mąż za kolegę z zespołu Ike'a Turnera. Muzyk szybko okazał się przemocowcem, który znęcał się nad żoną fizycznie i psychicznie do tego stopnia, że Tina Turner podjęła próbę samobójczą. Na szczęście rodzina i przyjaciele artystki uratowali ją. Para rozwiodła się w 1978 roku.

Chociaż Tina Turner uwolniła się od toksycznego związku, prawdziwa tragedia w jej życiu miała dopiero nadejść. Artystka zawsze ponad wszystko kochała bowiem swoich dwóch synów, dla których w pewnym momencie nawet żebrała o jedzenie. Niestety obaj mężczyźni zmarli. Pierworodny syn gwiazdy, Raymond Craig Turner odebrał sobie życie w 2018 roku. W 2022 roku zmarł młodszy syn wokalistki, Ronnie Turner. Mężczyzna chorował na nowotwór i w pewnym momencie poczuł się gorzej. Wezwano do niego karetkę, jednak nie udało się uratować jego życia. Miał 62 lata.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości