Cleo wspomina dzieciństwo. "Klatka w klatkę mieszkaliśmy z Pezetem"

Cleo
Kierunek twórczości Cleo zupełnie się zmieni?
Źródło: MWMEDIA
Cleo opowiedziała o tym, co łączy ją z rapem. Choć polski hip-hop powstał po części w odpowiedzi na cukierkową popkulturę lat 90., na której bazuje twórczość wokalistki, być może niedługo ten kierunek zupełnie się zmieni. "Cała przestrzeń muzyczna łącznie z hip-hopem też jakby nie jest mi obca" — zdradziła.

Cleo to polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna. Zdobyła popularność głównie dzięki swoim energetycznym i rytmicznym utworom, które często łączą różne gatunki muzyczne, takie jak pop, dance i elektronika. Dziś, po niemal 10 latach od głośnego debiutu, jej piosenki nadal pozostają na szczytach list przebojów.

Iga Świątek zdradziła, co lubi robić poza kortem

Cleo opowiedziała o swoim dzieciństwie

Cleo zyskała ogromną popularność w Polsce w 2014 roku, kiedy to wystąpiła wraz z Donatanem w konkursie Eurowizji. Ich utwór "My Słowianie - We Are Slavic" zdobył wielkie uznanie i przyczynił się do międzynarodowej rozpoznawalności Cleo. W latach późniejszych Cleo kontynuowała swoją karierę muzyczną, wydając solowe single, takie jak "Zabiorę nas" czy "N-O-C", które zdobyły popularność w Polsce.

Ostatnio piosenkarka coraz intensywniej angażuje się w projekty skierowane do najmłodszych. W wywiadzie dla Jastrząb Post wprost przyznała, że lubi energię dzieci i dobrze czuje się w ich towarzystwie. Czy pamięta jeszcze własne dzieciństwo?

"Miałam to niebywałe szczęście urodzić się w czasach, kiedy jeszcze ten internet dopiero raczkował, że nie siedzieliśmy w Instagramie, w internecie non-stop" — wspominała.

Przypomnijmy, że Cleo urodziła się w 1983 roku. Z pewnością świetnie pamięta lata 90.

"Mieliśmy bardzo rozbudowane życie towarzyskie na osiedlu, więc graliśmy w piłkę, w różne zabawy. Także ja bardzo miło wspominam ten czas właśnie na warszawskim Ursynowie".

Cleo wychowywała się w środowisku rapowym

Hip-hop na Ursynowie był dla młodych ludzi sposobem na wyrażenie samych siebie. Twórcy tekstów opowiadali o swoich doświadczeniach, obserwacjach społecznych i emocjach. W latach 90. rap był jeszcze stosunkowo nowym gatunkiem muzycznym w Polsce i stanowił formę protestu i alternatywy dla dominującej ówcześnie muzyki popularnej.

"Właściwie klatka w klatkę mieszkaliśmy z Pezetem, niedaleko z Onarem, więc ja w ogóle to całe środowisko też raperów znałam. Wychowywaliśmy się na tym samym osiedlu" — zdradziła Cleo.

Ursynów miał swoje własne grupy rapowe i artystów, którzy tworzyli i występowali na lokalnych scenach muzycznych. Młodzi raperzy często organizowali koncerty, jamy czy bitwy freestyle'owe, które przyciągały zarówno artystów, jak i fanów hip-hopu z różnych części miasta. Były to okazje do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i pokazywania swojego talentu. 40-letnia dzisiaj Cleo przyznaje, że mimo zamiłowania do popu, również kultura rapu miała na nią duży wpływ.

"Ja miałam w ogóle, jak byłam młodsza, to miałam okazję nagrywać im chórki. Tak się zdarzało. Ale zobaczymy, bo jakby ta cała przestrzeń muzyczna łącznie z hip-hopem też jakby nie jest mi obca" — mówiła piosenkarka, nawiązując do swojej przyszłości.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości